Fotowoltaika w Lublinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 883 482 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 552 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Lublin - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Lublin

Synteza Odnawialne Źródła Energii

150 opinii

Jeżeli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Lublina, zatrudnij fachowców w branży. Synteza Odnawialne Źródła Energii wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci niezłą propozycję. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Polenergia Fotowoltaika - Dobra Firma Fotowoltaiczna Lublin

Dobra Firma Fotowoltaiczna Lublin

50 opinii

Jeżeli interesuje Cię dobra firma fotowoltaiczna działająca na terenie Lublina to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Polenergia Fotowoltaika. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Fotowoltaika Lublin

Fotowoltaika

29 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Topcoat Consulting - Pierwszorzędna Fotowoltaika Lublin

Topcoat Consulting

28 opinii

Pracownicy Topcoat Consulting to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Otovo Sp. z o.o. - Baterie Słoneczne Lublin

Otovo Sp. z o.o.

21 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych na terenie Lublina, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Otovo Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Opłacalne Ogniwa Fotowoltaiczne w Lublinie

Opłacalne Ogniwa Fotowoltaiczne w Lublinie

16 opinii

Opłacalne ogniwa fotowoltaiczne z doręczeniem pod drzwi to typowa metoda pracy TradeMark Energy Sp. z o.o., dzięki której będziesz na 100% rad. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Green Elite Sp z o.o. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Lublin

Green Elite Sp z o.o.

15 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Green Elite Sp z o.o.. Profesjonalni konsultanci z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

Best Energy - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Lublin

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

7 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy Best Energy spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

EG Energy Sp. z o.o. - Panele Słoneczne Lublin

Panele Słoneczne Lublin

4 opinie

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z EG Energy Sp. z o.o. pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Pozytywni CO2 - Profesjonalna Fotowoltaika Lublin

Profesjonalna Fotowoltaika

9 opinii

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Pozytywni CO2 są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

226 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Lublin

Firma Fotowoltaiczna Lublin

Zainteresowany napisał "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²". Jako dobra firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Klienci przekonają się o doskonałej obsłudze. Złóż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

 • Lublin

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 6 godzin temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ciecierzyn B

Znalezienie wyśmienitych paneli fotowoltaicznych dla Konsumentów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż Klientowi radą i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Ciecierzyn b

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 7 godzin temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Lublin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Lublin

2022-10-05 do 2022-10-13
dodano 11 godzin temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Lublin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Lublin

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano wczoraj o 19:00

Znakomite Panele Słoneczne Lublin

Dowiedź Klientowi, że następnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Lublin i okolicy. Więc jeśli jesteś dostawcą znakomitych paneli słonecznych to koniecznie przeanalizuj zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

 • Lublin

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano wczoraj o 09:50

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Lublin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Lublin

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano wczoraj o 08:12

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Lublin

Zleceniodawca, który szuka paneli słonecznych zgłosił zainteresowanie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Musi on zapoznać się z Twoją ofertą jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeśli chcesz otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - warto.

 • Lublin

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano wczoraj o 08:11

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Lublin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Lublin

2022-10-04 do 2022-10-12
dodano wczoraj o 07:03

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Lublin

2022-10-03 do 2022-10-11
dodano 2 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Lublin

Jako profesjonalna firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w rejonie Lublina - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Lublin

2022-10-03 do 2022-10-11
dodano 2 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu