Fotowoltaika w Lublinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 8 911 748 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
614 682 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Lublinie

Panele fotowoltaiczne Lublin

Polenergia Fotowoltaika S.A.

86 opinii

Jeżeli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Lublina, zatrudnij fachowców w branży. Polenergia Fotowoltaika S.A. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci niezłą propozycję. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Green Elite Lublin Pompy Ciepła Fotowoltaika Klimatyzacje - Dobra Firma Fotowoltaiczna Lublin

Dobra Firma Fotowoltaiczna

45 opinii

Jeżeli interesuje Cię dobra firma fotowoltaiczna działająca na terenie Lublina to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Green Elite Lublin Pompy Ciepła Fotowoltaika Klimatyzacje. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Columbus Energy S.A. - Solidna Fotowoltaika Lublin

Solidna Fotowoltaika

39 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy Columbus Energy S.A. spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Perfekcyjna Fotowoltaika Lublin

Perfekcyjna Fotowoltaika Lublin

30 opinii

Pracownicy VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ to specjaliści w każdym calu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

MR.OZE - Wysokiej Jakości Baterie Słoneczne Lublin

MR.OZE

29 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych na terenie Lublina, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. MR.OZE wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Otovo Sp. z o.o. - Opłacalne Ogniwa Fotowoltaiczne w Lublinie

Opłacalne Ogniwa Fotowoltaiczne w Lublinie

27 opinii

Opłacalne ogniwa fotowoltaiczne z doręczeniem pod drzwi to typowa metoda pracy Otovo Sp. z o.o., dzięki której będziesz na 100% rad. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Lublin

TradeMark Energy Sp. z o.o.

18 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane skończą być dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty TradeMark Energy Sp. z o.o.. Profesjonalni konsultanci z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - zobacz!

EG ENERGY SP. Z O. O. - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Lublin

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

3 opinie

Wysoko wykwalifikowani pracownicy EG ENERGY SP. Z O. O. spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

OZE Kraśnik - Dobre Panele Słoneczne Lublin

Dobre Panele Słoneczne

2 opinie

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z OZE Kraśnik pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Vosti Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Profesjonalna Fotowoltaika Lublin

Profesjonalna Fotowoltaika Lublin

23 opinie

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Vosti Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Najnowsze z 173 zleceń na fotowoltaikę w Lublinie

Dobre Panele Fotowoltaiczne Lublin

Ten Zleceniodawca poszukuje bezkonkurencyjnej oferty paneli fotowoltaicznych w okolicy Lublina i napisał - Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 201-250zł m-c. Jako profesjonalista w branży wykorzystaj swoją doświadczoną kadrę i przedstaw zacną propozycję. Złóż bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś.

 • Lublin

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano wczoraj o 13:32

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 201-250zł m-c, Lublin

Jako utalentowani pracownicy jesteście w stanie spełnić wymagania w temacie fotowoltaiki. Zlecenie ma treść "Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 201-250zł m-c". Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Lublin

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano 2 dni temu

Perfekcyjna Fotowoltaika Lublin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 500zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lublin

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 3 dni temu

Dobre Panele Fotowoltaiczne

Zleceniodawca, który szuka paneli fotowoltaicznych napisał - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 251-300zł m-c. Powinien on otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Lublin

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Lublin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 7000zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Witam . Poszukuje, powaznej, duzej firmy, do dostawy i montazu paneli w Norwegii. LARV...

 • Lublin

2023-11-28 do 2023-12-06
dodano 4 dni temu

Najlepszy System Fotowoltaiczny Lublin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Lublin

2023-11-27 do 2023-12-05
dodano 5 dni temu

Panele fotowoltaiczne, prąd 1000zł m-c, Lublin

Ten Klient jeszcze poszukuje dobrej firmy od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, prąd 1000zł m-c, chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Lublin

2023-11-26 do 2023-12-04
dodano 6 dni temu

Panele Fotowoltaiczne

Kupno wysokiej klasy paneli fotowoltaicznych dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj Klientowi wskazówki i znajdź spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Lublin

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 7 dni temu

Doskonała Fotowoltaika

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Lublin

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 7 dni temu

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Lublin

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 1000zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: grunt Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Turka

2023-11-25 do 2023-12-03
dodano 7 dni temu

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki