Fotowoltaika w Tomaszowie Lubelskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 140 177 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
551 741 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Tomaszów Lubelski - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Tomaszów Lubelski

Synteza Odnawialne Źródła Energii

150 opinii

Fotowoltaika nie ma dla Synteza Odnawialne Źródła Energii żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Polenergia Fotowoltaika - Rewelacyjne Baterie Słoneczne Tomaszów Lubelski

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Dotarcie do rewelacyjnych baterii słonecznych jest niełatwe, ale ten dostawca na pewno pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Już nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Solidna Fotowoltaika Tomaszów Lubelski

Polenergia Fotowoltaika S.A.

50 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze miejscowości Tomaszów Lubelski i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu solidnej fotowoltaiki. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Columbus Energy S.A. - Opłacalne Baterie Słoneczne Tomaszów Lubelski

Columbus Energy S.A.

35 opinii

Opłacalne baterie słoneczne z doręczeniem pod Twoje drzwi to metoda pracy Columbus Energy S.A., dzięki której będziesz stuprocentowo rad. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Topcoat Consulting - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Tomaszowie Lubelskim

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Tomaszowie Lubelskim

31 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Topcoat Consulting - nie mają sobie równych w branży. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

FOT-ON SPÓŁKA Z O. O. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Tomaszów Lubelski

FOT-ON SPÓŁKA Z O. O.

21 opinii

Jeśli starasz się znaleźć dostawcę dobrych ogniw fotowoltaicznych to ten dostawca na pewno spełni Twoje oczekiwania. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Tomaszów Lubelski

Profesjonalna Fotowoltaika Tomaszów Lubelski

22 opinie

Firma Otovo Sp. z o.o. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Tomaszowa Lubelskiego i sąsiednich powiatów. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Tomaszów Lubelski

TradeMark Energy Sp. z o.o.

16 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy TradeMark Energy Sp. z o.o. - nie mają sobie równych w branży. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Best Energy - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Tomaszów Lubelski

Best Energy

7 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Best Energy - nie mają sobie równych w branży. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pozytywni CO2 - Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Tomaszów Lubelski

Pierwszorzędne Instalacje Fotowoltaiczne Tomaszów Lubelski

9 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tym związane nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli wybierzesz ofertę Pozytywni CO2. Wykwalifikowani specjaliści z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć idealne rozwiązanie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać ofertę.

39 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Tomaszów Lubelski

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Tyszowce

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Tyszowce

2022-11-23 do 2022-11-23

Bezkonkurencyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Tomaszów Lubelski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Susiec

2022-11-18 do 2022-11-26

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 400 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Już nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

 • Tomaszów Lubelski

2022-11-13 do 2022-11-21

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Tomaszów Lubelski

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin od razu!

 • Tomaszów Lubelski

2022-11-07 do 2022-11-15

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Michalów-Kolonia

2022-11-05 do 2022-11-13

Staranny System Fotowoltaiczny Tomaszów Lubelski

Ten Zlecający poszukuje dobrej firmy od systemu fotowoltaicznego. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Tomaszów Lubelski

2022-10-28 do 2022-11-05

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Tomaszów Lubelski

Jeżeli szukasz zlecenia jako dostawca pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych, to na pewno zapewnisz Klientowi poszukiwany produkt. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Tomaszów Lubelski

2022-10-22 do 2022-10-30

Fotowoltaika Tomaszów Lubelski

Fotowoltaika to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Tomaszów Lubelski

2022-10-20 do 2022-10-28

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rachanie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Rachanie

2022-10-14 do 2022-10-14

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Tyszowce

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Tyszowce

2022-10-06 do 2022-10-07

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu