Fotowoltaika w Kraśniku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 228 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kraśniku

Panele fotowoltaiczne Kraśnik

Synteza Odnawialne Źródła Energii

150 opinii

Jeżeli szukasz najlepszej oferty paneli słonecznych na terenie Kraśnika, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Synteza Odnawialne Źródła Energii wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Polenergia Fotowoltaika - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Kraśnik

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne

52 opinie

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien już dziś zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika i poznać atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Kraśnik

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Jeśli starasz się znaleźć dostawcę dobrych ogniw fotowoltaicznych to ten dostawca na pewno spełni Twoje oczekiwania. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Sunector - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Kraśniku

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne w Kraśniku

37 opinii

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Sunector jest na to najlepszym rozwiązaniem. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Columbus Energy S.A. - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Kraśnik

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

38 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające przestaną być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Columbus Energy S.A.. Wykwalifikowani znawcy z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Kraśnik

Doskonała Fotowoltaika Kraśnik

22 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Otovo Sp. z o.o. jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Kraśnik

Perfekcyjna Fotowoltaika Kraśnik

16 opinii

Pracownicy TradeMark Energy Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Best Energy - Dobre Panele Fotowoltaiczne Kraśnik

Best Energy

7 opinii

Klient, który poszukuje dobrych paneli fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

EG Energy Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Kraśnik

EG Energy Sp. z o.o.

4 opinie

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy EG Energy Sp. z o.o. - są zawodowcami w tej dziedzinie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pozytywni CO2 - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Kraśnik

Pozytywni CO2

9 opinii

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest niełatwe, ale Pozytywni CO2 na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Najnowsze z 48 zleceń na fotowoltaikę w Kraśniku

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Stróża

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Stróża

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 00:36

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Stróża

Dla Klienta znalezienie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Lubelskiego, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Stróża

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 00:36

Najwyższej Klasy Panele Fotowoltaiczne Kraśnik

Jako Firma z rejonu Lubelskiego, będąc najlepszym w sprzedaży najwyższej klasy paneli fotowoltaicznych w korzystnej cenie każdemu odbiorcy i zapewniający dogodne metody realizacji płatności, nawiąż kontakt w odpowiedzi na to ogłoszenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Powinno Cię zainteresować. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szastarka

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Urzędów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Urzędów

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kraśnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Kraśnik

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 6 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kraśnik

Odpowiedz na zlecenie jako dobra firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie na terenie Kraśnika oraz w przyległych powiatach. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Kraśnik

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 8 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 3000m², Zalesie

Zlecający poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 3000m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Zalesie

2023-01-17 do 2023-01-25

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kraśnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kraśnik

2023-01-13 do 2023-01-21

Doskonałej Jakości System Fotowoltaiczny Kraśnik

Zachwyć Klienta fachowym działaniem w miejscowości Kraśnik. Jako uznana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i dowiedź, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie zakończona błyskawicznie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Kraśnik

2023-01-10 do 2023-01-18

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Kraśnik

W dalszym ciągu masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

 • Kraśnik

2023-01-08 do 2023-01-16

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki