Fotowoltaika w Chełmie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 173 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Chełmie

Panele fotowoltaiczne Chełm

Synteza Odnawialne Źródła Energii

150 opinii

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest niełatwe, ale Synteza Odnawialne Źródła Energii na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Synergio S.A. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Chełm

Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Chełm

157 opinii

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci Synergio S.A. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Chełma, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Polenergia Fotowoltaika - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Chełm

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna

52 opinie

Poszukując paneli słonecznych spotkasz wielu sprzedawców, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Polenergia Fotowoltaika nie ma sobie równych. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Columbus Energy S.A. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Chełm

Columbus Energy S.A.

38 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla firmy Columbus Energy S.A. żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Topcoat Consulting - Znakomite Panele Fotowoltaiczne Chełm

Topcoat Consulting

33 opinie

Trudno Ci się odnaleźć w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Specjaliści z Topcoat Consulting zaproponują Ci najlepsze wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Otovo Sp. z o.o. - Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne w Chełmie

Odpowiednie Instalacje Fotowoltaiczne w Chełmie

22 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tym związane skończą być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli skorzystasz z oferty Otovo Sp. z o.o.. Wykwalifikowani konsultanci z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Chełm

TradeMark Energy Sp. z o.o.

16 opinii

Firma TradeMark Energy Sp. z o.o. świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Chełm oraz przyległych powiatów. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zadzwoń!

SINKO Energy Sp. z o.o - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Chełm

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Chełm

12 opinii

Wybranie najlepszej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci SINKO Energy Sp. z o.o - to prawdziwi specjaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Chełma, którzy znają się na swojej pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

Best Energy - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Chełm

Best Energy

7 opinii

Jeśli starasz się znaleźć dostawcę bezkonkurencyjnych ogniw fotowoltaicznych to ta firma na pewno zapewni poszukiwany produkt. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Pozytywni CO2 - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Chełm

Pozytywni CO2

9 opinii

Nie możesz odnaleźć się w gąszczu ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Pozytywni CO2 zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 41 zleceń na fotowoltaikę w Chełmie

Doskonała Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Chełm

Dla Klienta, który napisał - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², znalezienie doskonałej instalacji paneli fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Chełm

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 6 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chełm

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Chełma. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Chełm

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chełm

Poszukując Partnerów biznesowych jako dostawca paneli słonecznych, namierzysz tu mnóstwo interesujących propozycji dla sprzedawców, np. "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Chełm

2023-01-20 do 2023-01-28

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chełm

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Chełm

2023-01-19 do 2023-01-27

Dobra Firma Fotowoltaiczna Chełm

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Chełm

2023-01-11 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Chełm

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Chełm

2023-01-11 do 2023-01-19

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chełm

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Chełm

2023-01-05 do 2023-01-13

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chełm

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Chełm

2022-12-30 do 2023-01-07

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Chełm

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Chełm

2022-12-25 do 2023-01-02

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Chełm

2022-12-19 do 2022-12-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki