Fotowoltaika w Zamościu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 225 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Zamościu

Panele fotowoltaiczne Zamość

Perfekcyjna Fotowoltaika Zamość

150 opinii

Eksperci z Synteza Odnawialne Źródła Energii to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnej fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Instalacje Fotowoltaiczne Zamość

Dobre Instalacje Fotowoltaiczne

52 opinie

Instalacje fotowoltaiczne i implikacje z tego wynikające skończą być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Polenergia Fotowoltaika. Doświadczeni konsultanci z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna Zamość

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Zamość, ale także pobliskich miast. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Columbus Energy S.A. - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Zamość

Columbus Energy S.A.

38 opinii

Odpowiednie panele fotowoltaiczne z przewozem pod Twoje drzwi to normalna usługa Columbus Energy S.A., dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Otovo Sp. z o.o. - Dobre Panele Słoneczne Zamość

Dobre Panele Słoneczne Zamość

22 opinie

Znalezienie dobrych paneli słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Otovo Sp. z o.o. doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne Zamość

Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne

16 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Zamość i okolicy, więc jeśli poszukujesz wyśmienitych ogniw fotowoltaicznych to niezwłocznie poznaj TradeMark Energy Sp. z o.o.. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

ECO ENERGY Zamość - Idealne Instalacje Fotowoltaiczne Zamość

ECO ENERGY Zamość

15 opinii

Takiej oferty instalacji fotowoltaicznych szybko nie znajdziesz w miejscowości Zamość i okolicy, więc jeśli poszukujesz idealnych instalacji fotowoltaicznych to bezzwłocznie sprawdź ECO ENERGY Zamość. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Best Energy - Doskonała Energia Odnawialna w Zamościu

Doskonała Energia Odnawialna w Zamościu

7 opinii

Ten fachowiec działa na terenie Zamościa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej energii odnawialnej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Pozytywni CO2 - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Zamość

Pozytywni CO2

9 opinii

Gdy poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Zamość, zatrudnij fachowców w branży. Pozytywni CO2 wykorzysta kompetencje swoich pracowników i złoży Ci dobrą propozycję. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Green Hause Sp. z o.o. - Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Zamość

Green Hause Sp. z o.o.

1 opinia

Firma Green Hause Sp. z o.o. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z miejscowości Zamość i przyległych powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Najnowsze z 69 zleceń na fotowoltaikę w Zamościu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Zamość

Klient poszukuje opłacalnych paneli fotowoltaicznych w miejscowości Zamość lub na terenie powiatu i zależy mu na odpowiedniej jakości. Zdobądź Klienta odpowiadając na to zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Zamość

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 6 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zamość

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia, które ma treść "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Zamość

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 7 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zamość

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Zamość

2023-01-22 do 2023-01-30

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Zamość

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Zamość

2023-01-19 do 2023-01-27

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Zamość

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczn...

 • Zamość

2023-01-13 do 2023-01-21

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Zamość

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięczne...

 • Zamość

2023-01-12 do 2023-01-20

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Zamość

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Zamość

2023-01-03 do 2023-01-11

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Zamość

Udowodnij Klientowi, że kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Zamość i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem idealnych paneli fotowoltaicznych to od razu przeanalizuj zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Zamość

2022-12-26 do 2023-01-03

Rewelacyjny System Fotowoltaiczny Zamość

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Lubelskiego i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Sitaniec-Wolica

2022-12-22 do 2022-12-30

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zamość

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Zamość

2022-12-19 do 2022-12-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki