Fotowoltaika w Lubartowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 445 031 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 953 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Lubartowie

Panele fotowoltaiczne Lubartów

Synteza Odnawialne Źródła Energii

150 opinii

Eksperci z Synteza Odnawialne Źródła Energii to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej energii odnawialnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Wysokiej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Lubartów

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Polenergia Fotowoltaika S.A. jest najlepszy w dostarczaniu wysokiej jakości ogniw fotowoltaicznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu, zapewniając liczne metody płatności. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Solidna Fotowoltaika Lubartów

VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

30 opinii

Osoby z VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Green Elite - Doskonała Fotowoltaika Lubartów

Green Elite

24 opinie

Firma fotowoltaiczna Green Elite to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Lubartowa. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Lubartów

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Lubartów

22 opinie

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Lubartów oraz na obszarze Lubartowa. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Lubartów

TradeMark Energy Sp. z o.o.

16 opinii

Jeśli szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z TradeMark Energy Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Best Energy - Opłacalne Panele Słoneczne Lubartów

Best Energy

7 opinii

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Best Energy dadzą wskazówki i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

EnergiaDom - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Lubartów

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Lubartów

6 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty EnergiaDom. Profesjonalni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

EG Energy Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Lubartów

Dobra Firma Fotowoltaiczna

4 opinie

Jeżeli interesuje Cię dobra firma fotowoltaiczna działająca na terenie Lubartowa to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry EG Energy Sp. z o.o.. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Sunmedia S.C. - Świetne Panele Słoneczne w Lubartowie

Świetne Panele Słoneczne w Lubartowie

3 opinie

Świetne panele słoneczne z transportem pod Twoje drzwi to metoda pracy Sunmedia S.C., dzięki której będziesz całkowicie rad. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 52 zleceń na fotowoltaikę w Lubartowie

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Michów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Michów

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 2 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Lubartów

Udowodnij Klientowi, że takiej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Lubartów i okolicy, więc jeśli szuka opłacalnej instalacji paneli fotowoltaicznych to bez wahania powinien wybrać Twoją Firmę. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Lubartów

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 5 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Tarło-Kolonia

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Tarło-Kolonia

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 6 dni temu

Świetne Panele Fotowoltaiczne Lubartów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Kamionka

2023-01-27 do 2023-02-04

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Ostrówek-Kolonia

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ostrówek-Kolonia

2023-01-26 do 2023-02-03

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 36m², Lubartów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 36m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczn...

 • Lubartów

2023-01-21 do 2023-01-29

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Krępa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Krępa

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Ostrów Lubelski

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Lubelskie, ale także przyległych miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Ostrów Lubelski

2023-01-16 do 2023-01-24

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jeziorzany

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Jeziorzany

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Annopol

Jako profesjonalna firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w rejonie Lubelskiego - złóż ofertę i pozwól sprawdzić mu na własne oczy, że jesteś profesjonalny! Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

 • Annopol

2023-01-06 do 2023-01-14

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki