Fotowoltaika w Białej Podlaskiej

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 387 928 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 091 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Białej Podlaskiej

Panele fotowoltaiczne Biała Podlaska

Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Biała Podlaska

150 opinii

Ten, kto szuka idealnych ogniw fotowoltaicznych musi już dziś zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Fotowoltaika - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne w Białej Podlaskiej

Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne w Białej Podlaskiej

52 opinie

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy ogniw fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od dawna? Polenergia Fotowoltaika może być Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Columbus Energy S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Biała Podlaska

Columbus Energy S.A.

38 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

P.H.U. PATRON PATRYK KUROWSKI - Solidna Fotowoltaika Biała Podlaska

P.H.U. PATRON PATRYK KUROWSKI

28 opinii

Eksperci z P.H.U. PATRON PATRYK KUROWSKI to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Anna Łukaszuk - Profesjonalna Fotowoltaika Biała Podlaska

Anna Łukaszuk

23 opinie

Wybranie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Anna Łukaszuk - to prawdziwi fachowcy w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Białej Podlaskiej, którzy znają się na swojej robocie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Biała Podlaska

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Otovo Sp. z o.o. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z rejonu Białej Podlaskiej i z sąsiednich miast. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Biała Podlaska

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Biała Podlaska

16 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Białej Podlaskiej i w rejonie Białej Podlaskiej. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Best Energy - Wysokiej Jakości Panele Słoneczne Biała Podlaska

Best Energy

7 opinii

Best Energy jest najlepszy w oferowaniu wysokiej jakości paneli słonecznych w korzystnej cenie każdemu nabywcy, zapewniając liczne formy płatności. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Grupa LEW S.A. - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Biała Podlaska

Grupa LEW S.A.

5 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Biała Podlaska, ale także okolicznych powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

EG Energy Sp. z o.o. - Markowe Baterie Słoneczne Biała Podlaska

Markowe Baterie Słoneczne

4 opinie

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z EG Energy Sp. z o.o. pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 51 zleceń na fotowoltaikę w Białej Podlaskiej

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 63m², Biała Podlaska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 63m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Biała Podlaska

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano wczoraj o 19:03

Firma Fotowoltaiczna Biała Podlaska

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Biała Podlaska

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 2 dni temu

Świetne Panele Fotowoltaiczne Biała Podlaska

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Białej Podlaskiej oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Biała Podlaska

2023-01-11 do 2023-01-19

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Biała Podlaska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Biała Podlaska

2023-01-10 do 2023-01-18

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

Zlecający szuka dobrej jakości wykonywanych usług, pisząc - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin od razu!

 • Biała Podlaska

2023-01-10 do 2023-01-11

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Biała Podlaska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Biała Podlaska

2023-01-09 do 2023-01-17

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Biała Podlaska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Biała Podlaska

2023-01-08 do 2023-01-16

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Biała Podlaska

Olśnij Zleceniodawcę sprawnym działaniem na terenie Białej Podlaskiej. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m²" i pokaż, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie zakończona szybko. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Biała Podlaska

2023-01-04 do 2023-01-12

Fotowoltaika Biała Podlaska

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Biała Podlaska, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Biała Podlaska

2022-12-30 do 2023-01-07

Rewelacyjne Panele Słoneczne Biała Podlaska

Klient, który pisze zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 301-500m²", szuka paneli słonecznych. Powinien natknąć się na ofertę Twojej firmy, która nie ma konkurentów. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Biała Podlaska

2022-12-26 do 2023-01-03

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki