Fotowoltaika w Biłgoraju

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 419 991 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Biłgoraju

Panele fotowoltaiczne Biłgoraj

Perfekcyjna Fotowoltaika w Biłgoraju

150 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Biłgoraj

Synergio S.A.

157 opinii

Firma fotowoltaiczna Synergio S.A. to prawdziwi wyjadacze w temacie fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Biłgoraju. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

EkoVolt - Wyśmienite Baterie Słoneczne Biłgoraj

EkoVolt

40 opinii

Fotowoltaika na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Przedzwoń teraz i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Panele Słoneczne Biłgoraj

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Klient, który planuje zakup doskonałych paneli słonecznych winien już dziś zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika S.A. i poznać ich świetne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Sunector - Solidna Fotowoltaika Biłgoraj

Sunector

37 opinii

Firma Sunector to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Biłgoraju i pobliskich miast. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Rewelacyjne Panele Słoneczne Biłgoraj

TradeMark Energy Sp. z o.o.

16 opinii

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale TradeMark Energy Sp. z o.o. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Sunector - Doskonałej Jakości Ogniwa Fotowoltaiczne Biłgoraj

Sunector

15 opinii

Kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdziesz na terenie Biłgoraju, dlatego jeśli poszukujesz doskonałej jakości ogniw fotowoltaicznych to od razu sprawdź Sunector. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę.

Best Energy - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Biłgoraj

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Biłgoraj

7 opinii

Gdy szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Best Energy są dla Ciebie stworzeni. Aby poznać ofertę skontaktuj się dziś - warto.

EG Energy Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Biłgoraj

EG Energy Sp. z o.o.

4 opinie

EG Energy Sp. z o.o. z Biłgoraju jest najlepszy w sprzedaży dobrych baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pozytywni CO2 - Solidna Firma Fotowoltaiczna Biłgoraj

Solidna Firma Fotowoltaiczna Biłgoraj

9 opinii

Fotowoltaika nie ma dla firmy Pozytywni CO2 żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 46 zleceń na fotowoltaikę w Biłgoraju

Firma Fotowoltaiczna Biłgoraj

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Biłgoraj

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Biłgoraj

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Biłgoraj

2023-01-19 do 2023-01-27

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Biłgoraj

Dla Klienta znalezienie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy specjalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Biłgoraju, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Biłgoraj

2023-01-16 do 2023-01-24

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Biłgoraj

Zleceniodawcy nagminnie czują się zagubieni w bogactwie ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze rozwiązanie Zlecającemu zgłoszenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m². Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

 • Biłgoraj

2023-01-14 do 2023-01-21

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Borowiec

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista posłuż radą i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Aby uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

 • Borowiec

2023-01-10 do 2023-01-18

Tanie Panele Fotowoltaiczne Biłgoraj

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Biłgoraj

2023-01-09 do 2023-01-17

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Rózaniec Pierwszy

Jako Firma z miejscowości Lubelskie, nie mając sobie równych w sprzedaży wyśmienitych paneli fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu i zapewniający dogodne formy realizacji płatności, odpowiedz na to ogłoszenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Powinno Cię zainteresować. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Rózaniec Pierwszy

2023-01-04 do 2023-01-12

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Biłgoraj

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Biszcza

2023-01-03 do 2023-01-11

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Biłgoraj

2022-12-31 do 2023-01-08

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Łukowa

2022-12-28 do 2023-01-05

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki