Fotowoltaika w Puławach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 445 069 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 954 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Puławach

Panele fotowoltaiczne Puławy

Synteza Odnawialne Źródła Energii

150 opinii

Firma Synteza Odnawialne Źródła Energii świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Puław oraz przyległych powiatów. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Puławy

Pierwszorzędne Panele Słoneczne

52 opinie

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Polenergia Fotowoltaika S.A. może rozwiązać Twój problem. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Puławy

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Puław, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie sprawdź Polenergia Fotowoltaika S.A.. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Puławy

VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

30 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych winien już dziś zgłosić się do VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ i zobaczyć dobre oferty oraz najwyższą jakość obsługi. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Otovo Sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Puławy

Dobra Firma Fotowoltaiczna Puławy

22 opinie

Fotowoltaika nie ma dla Otovo Sp. z o.o. żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Puławy

TradeMark Energy Sp. z o.o.

16 opinii

Osoby z TradeMark Energy Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Da Vinci Green Energy Prosta S.A - Dobre Panele Słoneczne Puławy

Da Vinci Green Energy Prosta S.A

11 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Puław i oferuje różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Best Energy - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Puławy

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Puławy

7 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Puławy, ale także pobliskich miast. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

EnergiaDom - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Puławy

EnergiaDom

6 opinii

EnergiaDom świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Puławy i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Pozytywni CO2 - Świetna Firma Fotowoltaiczna w Puławach

Świetna Firma Fotowoltaiczna w Puławach

9 opinii

Gdy szukasz świetnej firmy fotowoltaicznej z Puław to powierz tę kwestię specjalistom z Pozytywni CO2. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Najnowsze z 56 zleceń na fotowoltaikę w Puławach

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Puławy

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako specjalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Kazimierz Dolny

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 7 dni temu

Najwyższej Klasy Panele Fotowoltaiczne Puławy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Żyrzyn

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Idealne Panele Słoneczne Puławy

Podmiot, który napisał ogłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", szuka idealnych paneli słonecznych. Powinien natknąć się na ofertę Twojej firmy, która nie ma sobie równych. Zadzwoń i prześlij ofertę.

 • Janowiec

2023-01-25 do 2023-02-02

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Góra Puławska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Góra puławska

2023-01-25 do 2023-02-02

System Fotowoltaiczny Puławy

Zrealizowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Puławy

2023-01-15 do 2023-01-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Kazimierz Dolny

To zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Lubelskiego i z sąsiednich miast. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Kazimierz Dolny

2023-01-09 do 2023-01-17

Doskonała Fotowoltaika Puławy

Dla Klienta znalezienie niezawodnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Puław, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Puławy

2023-01-04 do 2023-01-12

Panele fotowoltaiczne, dach 220m², Nałęczów

Zleceniodawca, który pisze zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 220m²", szuka tanich paneli słonecznych. Powinien natknąć się na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Nałęczów

2023-01-03 do 2023-01-11

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne

Zlecający poszukuje rewelacyjnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

 • Puławy

2022-12-27 do 2023-01-04

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Zarzeka

2022-12-27 do 2023-01-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki