Fotowoltaika w Radzyniu Podlaskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 389 936 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 184 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Radzyniu Podlaskim

Panele fotowoltaiczne Radzyń Podlaski

Synteza Odnawialne Źródła Energii

150 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy Synteza Odnawialne Źródła Energii spełnią Państwa wymagania odnośnie fotowoltaiki. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Radzyń Podlaski

Pierwszorzędna Fotowoltaika Radzyń Podlaski

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Radzyń Podlaski, ale także przyległych miast. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Fotowoltaiczne w Radzyniu Podlaskim

Dobre Panele Fotowoltaiczne w Radzyniu Podlaskim

52 opinie

Znalezienie dobrych paneli fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Fotowoltaika doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Columbus Energy S.A. - Idealne Panele Fotowoltaiczne Radzyń Podlaski

Idealne Panele Fotowoltaiczne

38 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, pomimo że szukasz go od wielu dni? Columbus Energy S.A. może zakończyć Twój problem. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

P.H.U. PATRON PATRYK KUROWSKI - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Radzyń Podlaski

P.H.U. PATRON PATRYK KUROWSKI

28 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla firmy P.H.U. PATRON PATRYK KUROWSKI żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - zobacz!

Otovo Sp. z o.o. - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Radzyń Podlaski

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

22 opinie

Poszukując paneli fotowoltaicznych namierzysz producentów, którzy mają ofertę, ale to firma fotowoltaiczna Otovo Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Radzyń Podlaski

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

16 opinii

Eksperci z TradeMark Energy Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Best Energy - Cenione Baterie Słoneczne Radzyń Podlaski

Cenione Baterie Słoneczne Radzyń Podlaski

7 opinii

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Grupa LEW S.A. - Wysokiej Jakości Panele Słoneczne Radzyń Podlaski

Grupa LEW S.A.

5 opinii

Grupa LEW S.A. jest najlepszy w oferowaniu wysokiej jakości paneli słonecznych w korzystnej cenie każdemu nabywcy, zapewniając liczne formy płatności. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

EG Energy Sp. z o.o. - Porządne Panele Słoneczne Radzyń Podlaski

Porządne Panele Słoneczne

4 opinie

Kupno porządnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale ten dostawca na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu towaru. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 27 zleceń na fotowoltaikę w Radzyniu Podlaskim

System Fotowoltaiczny Radzyń Podlaski

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z Lubelskiego i okolic. Przedstaw bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Ulan-Majorat

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 4 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Komarówka Podlaska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Komarówka Podlaska

2023-01-11 do 2023-01-19

Dobre Panele Słoneczne Radzyń Podlaski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Radzyń Podlaski

2023-01-10 do 2023-01-18

Znakomita Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Radzyń Podlaski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Radzyń Podlaski

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Stasinów

Zlecenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu paneli fotowoltaicznych i nie wybrał jeszcze odpowiedniego sprzedawcy. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Stasinów

2023-01-07 do 2023-01-15

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Suchowola

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Suchowola

2023-01-03 do 2023-01-11

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Suchowola

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Suchowola

2023-01-03 do 2023-01-11

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wohyń

Zlecający bezustannie nie mogą odnaleźć się w gąszczu ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Zlecającemu zapytanie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Już teraz określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Wohyń

2023-01-03 do 2023-01-11

Znakomita Instalacja Fotowoltaiczna Radzyń Podlaski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Domaszewnica

2022-12-30 do 2023-01-07

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Osowno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Osowno

2022-12-29 do 2023-01-06

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki