Fotowoltaika w Krasnymstawie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 445 084 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 956 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Krasnymstawie

Panele fotowoltaiczne Krasnystaw

Świetna Firma Fotowoltaiczna w Krasnymstawie

150 opinii

Gdy szukasz świetnej firmy fotowoltaicznej z Krasnegostawu to powierz tę kwestię specjalistom z Synteza Odnawialne Źródła Energii. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Znakomite Ogniwa Fotowoltaiczne Krasnystaw

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do Polenergia Fotowoltaika S.A. i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Krasnystaw

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Krasnystaw, ale także okolicznych powiatów. Zarezerwuj termin już teraz!

FOT-ON SPÓŁKA Z O. O. - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Krasnystaw

FOT-ON SPÓŁKA Z O. O.

22 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? FOT-ON SPÓŁKA Z O. O. z Krasnegostawu jest na to najlepszym rozwiązaniem. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Krasnystaw

Pierwszorzędna Fotowoltaika Krasnystaw

22 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze Krasnegostawu, ale także pobliskich powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Solidna Firma Fotowoltaiczna Krasnystaw

TradeMark Energy Sp. z o.o.

16 opinii

Chcąc dotrzeć do tanich paneli fotowoltaicznych spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna TradeMark Energy Sp. z o.o. nia ma konkurentów. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

ECO ENERGY Zamość - Perfekcyjna Fotowoltaika Krasnystaw

Perfekcyjna Fotowoltaika

15 opinii

Perfekcyjna fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SINKO Energy Sp. z o.o - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Krasnystaw

SINKO Energy Sp. z o.o

12 opinii

Planujesz wybrać godnego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? SINKO Energy Sp. z o.o jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Best Energy - Tanie Panele Słoneczne Krasnystaw

Tanie Panele Słoneczne Krasnystaw

7 opinii

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty paneli słonecznych na terenie Krasnegostawu, zatrudnij fachowców w branży. Best Energy wykorzysta swoje kompetencje i złoży Ci dobrą propozycję. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję, nie pożałujesz.

Pozytywni CO2 - Dobre Panele Fotowoltaiczne Krasnystaw

Dobre Panele Fotowoltaiczne

9 opinii

Jeżeli jeszcze nie wybrałeś właściwego dostawcy dobrych paneli fotowoltaicznych to Pozytywni CO2 może być tym, czego szukasz. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Najnowsze z 38 zleceń na fotowoltaikę w Krasnymstawie

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Krasnystaw

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Siennica Różana

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 8 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Łopiennik Górny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Łopiennik Górny

2023-01-12 do 2023-01-20

Instalacja Fotowoltaiczna Krasnystaw

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Krasnegostawu na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Krasnystaw

2023-01-11 do 2023-01-19

Najwyższej Klasy Panele Fotowoltaiczne Krasnystaw

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Krasnystaw

2023-01-11 do 2023-01-19

Panele fotowoltaiczne, dach 30m², Krasnystaw

Perfekcyjna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Krasnystaw

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Krasnystaw

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Krasnystaw

2023-01-06 do 2023-01-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Krasnystaw

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od systemu fotowoltaicznego poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z Krasnegostawu z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Krasnystaw

2023-01-02 do 2023-01-10

Solidny System Fotowoltaiczny Krasnystaw

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Krasnystaw

2022-12-26 do 2023-01-03

Cenione Panele Fotowoltaiczne

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo że poszukuje go od sam nie wiesz jak dawna. Twoja firma może rozwiązać problem dla tego Klienta. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Krasnystaw

2022-12-25 do 2023-01-02

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Hruszów

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Hruszów

2022-12-22 do 2022-12-30

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki