Fotowoltaika w Świdniku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 453 859 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 348 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Świdniku

Panele fotowoltaiczne Świdnik

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne

150 opinii

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Synteza Odnawialne Źródła Energii jest na to najlepszym rozwiązaniem. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Synergio S.A. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Świdnik

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Świdnik

157 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w zawiłościach ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Synergio S.A. zaproponują Ci najbardziej korzystne wyjście. Wybierz ich numer teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Baterie Słoneczne Świdnik

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Kolejnego takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie Świdnika, dlatego jeśli szukasz doskonałych baterii słonecznych to bezzwłocznie zobacz Polenergia Fotowoltaika S.A.. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

VOLTMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna w Świdniku

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna w Świdniku

30 opinii

Ta pierwszorzędna firma fotowoltaiczna z miejscowości Świdnik to prawdziwi zawodowcy, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają solidne doświadczenie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

ABI Energy - Pierwszorzędna Fotowoltaika Świdnik

Pierwszorzędna Fotowoltaika Świdnik

27 opinii

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są niekwestionowanym liderem w tym fachu. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Green Elite - Doskonała Fotowoltaika Świdnik

Doskonała Fotowoltaika

24 opinie

Green Elite to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Świdnika i okolicznych miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Otovo Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Świdnik

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Eksperci z Otovo Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Świdnik

TradeMark Energy Sp. z o.o.

16 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i oferuje liczne usługi z zakresu solidnej fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Best Energy - Profesjonalna Fotowoltaika Świdnik

Best Energy

7 opinii

Firma Best Energy to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Świdnika i okolicznych miast. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Pozytywni CO2 - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Świdnik

Pozytywni CO2

9 opinii

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy ogniw fotowoltaicznych, choć szukasz go od kilku tygodni? Pozytywni CO2 może być Twoim wybawieniem. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Najnowsze z 32 zleceń na fotowoltaikę w Świdniku

Instalacja Fotowoltaiczna Świdnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Trawniki

2023-01-08 do 2023-01-16

Idealne Panele Słoneczne Świdnik

Zakup idealnych paneli słonecznych dla Klientów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż Klientowi i dobierz dopasowane rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Kalinówka

2023-01-03 do 2023-01-11

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Świdnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Świdnik

2022-12-28 do 2023-01-05

Perfekcyjna Fotowoltaika Świdnik

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Piaski

2022-12-19 do 2022-12-19

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świdnik

Jako świetna firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w regionie Świdnika - złóż ofertę i pozwól przekonać mu się samodzielnie o tym, że jesteś profesjonalny! Dlatego, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Świdnik

2022-12-13 do 2022-12-21

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świdnik

Wpraw w zachwyt tego Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Świdnik. Jako znana firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i zapewnij, że realizacja instalacji fotowoltaicznej zostanie wykonana szybko i z dokładnością. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Świdnik

2022-12-06 do 2022-12-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 50000m², Wierzchowiska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 50000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachunku...

 • Wierzchowiska

2022-12-03 do 2022-12-11

Świetny System Fotowoltaiczny Świdnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: niezacieniony Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość śr...

 • Świdnik

2022-11-25 do 2022-12-03

Wysokiej Klasy Panele Słoneczne

Zleceniodawcy często nie mogą odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele słoneczne. Jako ekspert, zaproponuj najbardziej korzystne wyjście Zlecającemu ogłoszenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Piaski

2022-11-21 do 2022-11-29

Cenione Panele Fotowoltaiczne Świdnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Piaski świdnicki

2022-11-21 do 2022-11-29

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki