Pompy ciepła w Świdniku

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 849 256 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 193 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Świdnik - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Świdnik

Opłacalne Systemy Grzewcze Świdnik

47 opinii

Jeszcze nie znalazłeś systemów grzewczych, choć szukasz od wielu dni? Budotom Pompy Ciepła może rozwiązać Twój problem. Żeby poznać ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła w Świdniku

Doskonałej Jakości Pompy Ciepła w Świdniku

49 opinii

Polenergia Pompy Ciepła S.A. oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Świdnika i z sąsiednich miast. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

S-COM Szczotka Grzegorz - Tanie Gruntowe Pompy Ciepła Świdnik

S-COM Szczotka Grzegorz

20 opinii

S-COM Szczotka Grzegorz oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Świdnika i z sąsiednich miast. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

TradeMark Energy Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Świdnik

Solidna Energia Odnawialna Świdnik

16 opinii

Eksperci z TradeMark Energy Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży energii odnawialnej. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Green Elite Sp z o.o. - Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze Świdnik

Green Elite Sp z o.o.

14 opinii

Takiej propozycji systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Świdnika, więc jeżeli szukasz bezkonkurencyjnego systemów grzewczych to natychmiast zobacz Green Elite Sp z o.o.. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

NOVA POWER - Pompy ciepła - Opłacalne Powietrzne Pompy Ciepła Świdnik

NOVA POWER - Pompy ciepła

13 opinii

Powietrzne pompy ciepła z dostawą pod drzwi to standardowa metoda działania NOVA POWER - Pompy ciepła, dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

SINKO Energy Sp. z o.o - Perfekcyjna Energia Odnawialna Świdnik

SINKO Energy Sp. z o.o

10 opinii

Energia odnawialna na najwyższym poziomie to dla firmy SINKO Energy Sp. z o.o pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się zlecenia dla Ciebie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

BOB24 Robert Biłas - Cenione Gruntowe Wymienniki Ciepła Świdnik

BOB24 Robert Biłas

8 opinii

Jeśli chesz znaleźć oferty cenionych gruntowych wymienników ciepła to ta firma z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

SOLEOS - Opłacalne Gruntowe Pompy Ciepła Świdnik

SOLEOS

8 opinii

Opłacalne gruntowe pompy ciepła z doręczeniem pod Twoje drzwi to typowa usługa SOLEOS, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Green Hause Sp. z o.o. - Odpowiednie Systemy Grzewcze Świdnik

Green Hause Sp. z o.o.

1 opinia

Lepszej oferty systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Świdnika, więc jeśli poszukujesz odpowiedniego systemów grzewczych to koniecznie sprawdź Green Hause Sp. z o.o.. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

49 Zleceń - Pompy Ciepła Świdnik

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Świdnik

Daj znać Zlecającemu, że takiej propozycji systemów grzewczych nie znajdzie na terenie Świdnika, więc jeśli poszukuje bezkonkurencyjnego systemów grzewczych to natychmiast powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Świdnik

2022-09-28 do 2022-10-06
dodano wczoraj o 06:44

Perfekcyjna Pompa Ciepła Świdnik

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Lubelskiego i z sąsiednich miast. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

 • Piaski

2022-09-17 do 2022-09-25

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Doskonała Energia Odnawialna Świdnik

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Lubelskie, ale także okolicznych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

 • Piaski

2022-09-16 do 2022-09-24

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Rybczewice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z oferty: 2023-...

 • Rybczewice

2022-09-13 do 2022-09-21

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Mełgiew

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej energii odnawialnej. Klient, który zleca napisał - Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m². Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Mełgiew

2022-09-12 do 2022-09-20

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła Świdnik

Zleceniodawca, który szuka dobrego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i poznać Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Świdnik

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m², Bystrzejowice Drugie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin skorzystania z of...

 • Bystrzejowice drugie

2022-09-04 do 2022-09-12

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Świdnik

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m². Pokaż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś.

 • Świdnik

2022-08-17 do 2022-08-25

Solidna Energia Odnawialna

Jako ekspert z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od solidnej energii odnawialnej. Ten Zleceniodawca pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Świdnik

2022-08-12 do 2022-08-20

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kalinówka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Kalinówka

2022-08-10 do 2022-08-18

Pompa ciepła, bud. do 150m², Piaski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: m...

 • Piaski

2022-08-10 do 2022-08-18

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Świdnik

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 mie...

 • Żegotów

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Wierzchowiska

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł systemów grzewczych, mimo że poszukuje od kilku tygodni, napisał nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Klienta. Żeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

 • Wierzchowiska

2022-08-01 do 2022-08-09

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Piaski

Jako ekspert od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z miejscowości Lubelskie i sąsiednich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Piaski

2022-07-27 do 2022-08-04

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Krępiec

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystani...

 • Krępiec

2022-07-26 do 2022-08-03

Dobre Systemy Grzewcze Świdnik

Powiedz Zlecającemu, że równie dobrej propozycji systemów grzewczych prędko nie znajdzie na terenie Lubelskiego, więc jeśli szuka dobrego systemów grzewczych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Rybczewice

2022-07-24 do 2022-08-01

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecający często czują się zagubieni w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie Klientowi zgłoszenie o treści - Pompa ciepła, bud. 151-200m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

 • Krępiec

2022-07-21 do 2022-07-29

Doskonałej Jakości Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Trawniki

2022-07-20 do 2022-07-28

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Oleśniki

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z Lubelskiego oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Oleśniki

2022-07-19 do 2022-07-27

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Piaski

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Piaski

2022-07-19 do 2022-07-27

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², Świdnik

Chcesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Świdnika. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - warto.

 • Świdnik

2022-07-16 do 2022-07-24

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecający, który planuje kupno pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Potrzebuję pompy ciepła, bud. 201-300m². Musi on niezwłocznie dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Piaski

2022-07-12 do 2022-07-20

Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze

Daj znać Zleceniodawcy, że lepszej propozycji systemów grzewczych szybko nie znajdzie na terenie Świdnika, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy systemów grzewczych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

 • Świdnik

2022-07-11 do 2022-07-19

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Siostrzytów

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², znalezienie bezkonkurencyjnego systemów grzewczych jest niełatwe, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

 • Siostrzytów

2022-06-29 do 2022-07-07

Dobre Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: 115m² Stan obiektu: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: Projekt „Ekonomiczny 5”. Podłogówka, bez żadny...

 • Wola piasecka

2022-06-20 do 2022-06-20

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Kalinówka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Kalinówka

2022-06-14 do 2022-06-22

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Struża-Kolonia

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w roz...

 • Struża-Kolonia

2022-06-04 do 2022-06-12

Najlepsza Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 ...

 • Świdnik

2022-06-03 do 2022-06-11

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Świdnik

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu ...

 • Świdnik

2022-05-29 do 2022-06-06

Solidne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: do uzgodn...

 • Bystrzejowice drugie

2022-05-27 do 2022-06-04

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 185m², Trzeciaków

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 4 Powierzchnia budynku: 185m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: instalacja miedziana z grzejni...

 • Trzeciaków

2022-05-27 do 2022-06-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu