Fotowoltaika w Bielsku-Białej

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 972 845 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Bielsku-Białej

Panele fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Dobra Firma Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

310 opinii

Jeżeli interesuje Cię dobra firma fotowoltaiczna działająca na terenie Bielska-Białej to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PERTIS Fotowoltaika. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

BBsolar Khrystyna Johnson - Doskonałe Panele Słoneczne Bielsko-Biała

BBsolar Khrystyna Johnson

110 opinii

Klient, który planuje zakup doskonałych paneli słonecznych winien już dziś zgłosić się do BBsolar Khrystyna Johnson i poznać ich świetne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

Quantum-Bis Sp. z o.o. - Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna w Bielsku-Białej

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna w Bielsku-Białej

85 opinii

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Quantum-Bis Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

P.H.U. Eco-Constans - Znakomite Ogniwa Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

P.H.U. Eco-Constans

73 opinie

Poszukując ogniw fotowoltaicznych znajdziesz wielu dostawców, którzy mają ofertę, ale to P.H.U. Eco-Constans przebije ich wszystkich. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Megawat Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Bielsko-Biała

Megawat Sp. z o.o.

47 opinii

Megawat Sp. z o.o. świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Bielsko-Biała i okolic. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

Polenergia Fotowoltaika S.A.

98 opinii

Polenergia Fotowoltaika S.A. z Bielska-Białej jest najlepszy w sprzedaży dobrych baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

FotonSolar - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

FotonSolar

18 opinii

Firma FotonSolar świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Bielska-Białej i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

MK SUN - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

MK SUN

15 opinii

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Bielska-Białej, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. MK SUN wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

KMEnergia - Pierwszorzędna Fotowoltaika Bielsko-Biała

KMEnergia

9 opinii

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? KMEnergia z Bielska-Białej jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Solar-Group Sp. z o.o. - Tanie Panele Słoneczne Bielsko-Biała

Tanie Panele Słoneczne

6 opinii

Osoby z Solar-Group Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej fotowoltaiki. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 108 zleceń na fotowoltaikę w Bielsku-Białej

Wyśmienite Panele Słoneczne Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 600zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Bielsko-Biała

2024-07-21 do 2024-07-29
dodano wczoraj o 17:36

Zapotrzebowanie na fotowoltaikę, prąd 251-300zł m-c, Bielsko-Biała

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkim na obszarze Bielska-Białej, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Bielsko-Biała

2024-07-20 do 2024-07-28
dodano 2 dni temu

Znakomita Firma Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Bielsko-Biała

2024-07-17 do 2024-07-25
dodano 5 dni temu

Wysokiej Klasy Panele Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Bielsko-Biała

2024-07-10 do 2024-07-18

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Bielsko-Biała

2024-07-10 do 2024-07-10

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c, Bielsko-Biała

Jako utalentowani eksperci możecie spełnić wymagania odnośnie fotowoltaiki. Zlecenie ma treść "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Bielsko-Biała

2024-07-09 do 2024-07-17

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd do 200zł m-c, Bielsko-Biała

Zlecenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu paneli fotowoltaicznych i nie wybrał jeszcze odpowiedniego sprzedawcy. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Bielsko-Biała

2024-07-07 do 2024-07-15

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, prąd 575zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 575zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Bielsko-Biała

2024-07-04 do 2024-07-12

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 450zł m-c, Bielsko-Biała

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 450zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Bielsko-Biała

2024-07-01 do 2024-07-09

Doskonały System Fotowoltaiczny Bielsko-Biała

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od systemu fotowoltaicznego. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 440zł m-c, chcąc trafić w dobre miejsce. Wybierz numer i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

 • Bielsko-Biała

2024-06-26 do 2024-07-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki