Fotowoltaika w Bielsku-Białej

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 396 548 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 525 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Bielsku-Białej

Panele fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Dobra Firma Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

157 opinii

Jeżeli interesuje Cię dobra firma fotowoltaiczna działająca na terenie Bielska-Białej to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Synergio S.A.. Nie trać czasu - zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Extra Energia Sp. z o.o. - Doskonałe Panele Słoneczne Bielsko-Biała

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Klient, który planuje zakup doskonałych paneli słonecznych winien już dziś zgłosić się do Extra Energia Sp. z o.o. i poznać ich świetne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź.

P.H.U. Eco-Constans - Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna w Bielsku-Białej

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna w Bielsku-Białej

44 opinie

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z P.H.U. Eco-Constans perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika - Znakomite Ogniwa Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Poszukując ogniw fotowoltaicznych znajdziesz wielu dostawców, którzy mają ofertę, ale to Polenergia Fotowoltaika przebije ich wszystkich. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Copernicus Sun S.A. - Solidna Fotowoltaika Bielsko-Biała

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Copernicus Sun S.A. świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Bielsko-Biała i okolic. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

PV Technik Śląsk - Dobre Baterie Słoneczne Bielsko-Biała

PV Technik Śląsk

30 opinii

PV Technik Śląsk z Bielska-Białej jest najlepszy w sprzedaży dobrych baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu Klientowi, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

NORTMAR - BB - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

NORTMAR - BB

29 opinii

Firma NORTMAR - BB świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z rejonu Bielska-Białej i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Quantum-Bis Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Bielsko-Biała

25 opinii

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Bielska-Białej, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Quantum-Bis Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

WATOMAT.PL Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Bielsko-Biała

Pierwszorzędna Fotowoltaika

23 opinie

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? WATOMAT.PL Sp. z o.o. z Bielska-Białej jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

Elektro - HARD - Tanie Panele Słoneczne Bielsko-Biała

Tanie Panele Słoneczne

22 opinie

Osoby z Elektro - HARD to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej fotowoltaiki. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 131 zleceń na fotowoltaikę w Bielsku-Białej

Sumienna Firma Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

Odpowiedz na zlecenie jako sumienna firma fotowoltaiczna oferująca swoje doświadczenie na terenie Bielska-Białej i w pobliskich powiatach. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

 • Bielsko-Biała

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Bielsko-Biała

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Zlecającemu ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Bielsko-Biała

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 4 dni temu

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Bielsko-Biała

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 5 dni temu

Perfekcyjna Fotowoltaika Bielsko-Biała

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zgłoszenia o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m²". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

 • Bielsko-Biała

2023-01-23 do 2023-01-31
dodano 5 dni temu

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Bielsko-Biała

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

 • Bielsko-Biała

2023-01-22 do 2023-01-30
dodano 6 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bielsko-Biała

Poszukując Partnerów biznesowych jako dostawca paneli słonecznych, namierzysz tu mnóstwo interesujących propozycji dla sprzedawców, np. "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Bielsko-Biała

2023-01-19 do 2023-01-27

Staranny System Fotowoltaiczny Bielsko-Biała

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Bielsko-Biała

2023-01-18 do 2023-01-26

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bielsko-Biała

2023-01-17 do 2023-01-25

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Bielsko-Biała

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość...

 • Bielsko-Biała

2023-01-16 do 2023-01-24

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Bielsko-Biała

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca bez wątpienia pokażesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Bielsko-Biała

2023-01-10 do 2023-01-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki