Fotowoltaika w Świętochłowicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 329 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Świętochłowicach

Panele fotowoltaiczne Świętochłowice

Tanie Ogniwa Fotowoltaiczne w Świętochłowicach

574 opinie

Zakup tanich ogniw fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. dadzą wskazówki i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Świętochłowice

Synergio S.A.

157 opinii

Firma Synergio S.A. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Świętochłowice oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Extra Energia Sp. z o.o. - Dobre Baterie Słoneczne Świętochłowice

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na baterie słoneczne? Profesjonalna kadra z Extra Energia Sp. z o.o. doradzą Ci najbardziej korzystne wyjście. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonała Energia Odnawialna Świętochłowice

Doskonała Energia Odnawialna Świętochłowice

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, szczególnie na obszarze Świętochłowic, ale także przyległych powiatów. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Świętochłowice

Profesjonalna Fotowoltaika Świętochłowice

52 opinie

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się Polenergia Fotowoltaika S.A. - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Świętochłowic, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PROMIKA SOLAR - Perfekcyjna Fotowoltaika Świętochłowice

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Namierzenie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego polecamy Ci PROMIKA SOLAR - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Świętochłowic, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeśli chcesz uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

G-Volt Paweł Reder - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Świętochłowice

G-Volt Paweł Reder

27 opinii

Fotowoltaika w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeśli chcesz otrzymać ofertę skontaktuj się - warto.

Otovo Sp. z o.o. - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Świętochłowice

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna

22 opinie

Wybranie najlepszej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Otovo Sp. z o.o. - to prawdziwi specjaliści w kwestii systemów fotowoltaicznych działający w rejonie Świętochłowic, którzy znają się na swojej pracy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

PW Solar Sp. z o.o. - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Świętochłowice

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne

7 opinii

Nie możesz odnaleźć się w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Profesjonalna kadra z PW Solar Sp. z o.o. zaproponują Ci najbardziej korzystne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Instalacje OZE - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Świętochłowice

Instalacje OZE

7 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla Instalacje OZE żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Najnowsze z 11 zleceń na fotowoltaikę w Świętochłowicach

Znakomity System Fotowoltaiczny Świętochłowice

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Pokaż dobrą propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

 • Świętochłowice

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Świętochłowice

Jako specjalista zaproponuj doskonałą ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²" jest idealne dla Ciebie. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Świętochłowice

2023-01-19 do 2023-01-27

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świętochłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Świętochłowice

2023-01-17 do 2023-01-25

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Świętochłowice

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Świętochłowice

2023-01-14 do 2023-01-22

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świętochłowice

Klient poszukuje rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Świętochłowice

2023-01-04 do 2023-01-12

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świętochłowice

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Świętochłowice

2023-01-04 do 2023-01-12

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Świętochłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Świętochłowice

2022-10-17 do 2022-10-25

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świętochłowice

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Świętochłowice

2022-10-06 do 2022-10-14

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Świętochłowice

Jeśli Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Świętochłowice

2022-10-04 do 2022-10-12

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Świętochłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość śr...

 • Świętochłowice

2022-10-01 do 2022-10-09

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki