Fotowoltaika w Siemianowicach Śląskich

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 116 839 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 673 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Siemianowice Śląskie - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Siemianowic Śląskich, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

PERTIS Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Klimatyzacja - Doskonała Fotowoltaika Siemianowice Śląskie

PERTIS Fotowoltaika, Pompy Ciepła, Klimatyzacja

306 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy PERTIS Fotowoltaika Pompy Ciepła Klimatyzacja spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Synergio S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Siemianowice Śląskie

Synergio S.A.

156 opinii

Znakomici pracownicy firmy Synergio S.A. spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Extra Energia Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika w Siemianowicach Śląskich

Perfekcyjna Fotowoltaika w Siemianowicach Śląskich

61 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Extra Energia Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

Polenergia Fotowoltaika S.A.

50 opinii

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do do dostawcy Polenergia Fotowoltaika S.A. i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Copernicus Sun S.A. - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do do dostawcy Copernicus Sun S.A. i zobaczyć na własne oczy ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

House Solutions - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

House Solutions

32 opinie

Pracownicy House Solutions to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalna Energia Odnawialna Siemianowice Śląskie

Otovo Sp. z o.o.

21 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Siemianowice Śląskie, ale także pobliskich powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Instalacje OZE - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Siemianowice Śląskie

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Siemianowice Śląskie

6 opinii

Poszukując baterii słonecznych namierzysz producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Instalacje OZE nie ma sobie równych. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

16 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

Solidna Fotowoltaika Siemianowice Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Siemianowice Śląskie

2022-11-05 do 2022-11-13

Perfekcyjna Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Siemianowice Śląskie

2022-11-05 do 2022-11-13

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 378 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Siemianowice Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Siemianowice Śląskie

2022-10-29 do 2022-11-06

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Siemianowice Śląskie

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny doradca z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-23 do 2022-10-01

System Fotowoltaiczny Siemianowice Śląskie

Ten Klient potrzebuje dobrej firmy od systemu fotowoltaicznego. Napisał zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-23 do 2022-10-01

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Siemianowice Śląskie

Klient napisał zgłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-21 do 2022-09-29

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Siemianowice Śląskie

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkim na obszarze Siemianowic Śląskich, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Siemianowice Śląskie

2022-09-21 do 2022-09-29

System Fotowoltaiczny

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-15 do 2022-08-23

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 90m², Siemianowice Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 90m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Siemianowice Śląskie

2022-08-02 do 2022-08-10

Świetna Firma Fotowoltaiczna Siemianowice Śląskie

Poszukując Konsumentów jako dostawca paneli fotowoltaicznych, trafisz na tutaj mnóstwo interesujących zleceń dla producentów, np. "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Wybierz numer i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

 • Siemianowice Śląskie

2022-07-23 do 2022-07-31

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu