Fotowoltaika w Siemianowicach Śląskich

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 973 577 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 488 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Siemianowicach Śląskich

Panele fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

PERTIS Fotowoltaika

310 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Siemianowic Śląskich, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. PERTIS Fotowoltaika wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

EKO SOLAR - Doskonała Fotowoltaika Siemianowice Śląskie

EKO SOLAR

60 opinii

Wysoko wykwalifikowani pracownicy firmy EKO SOLAR spełnią Państwa oczekiwania w temacie fotowoltaiki. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Siemianowice Śląskie

Polenergia Fotowoltaika S.A.

98 opinii

Znakomici pracownicy firmy Polenergia Fotowoltaika S.A. spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Euros Energy Sp. z o.o. MK - Perfekcyjna Fotowoltaika w Siemianowicach Śląskich

Perfekcyjna Fotowoltaika w Siemianowicach Śląskich

41 opinii

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Euros Energy Sp. z o.o. MK są dla Ciebie idealni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Słoneczny Dach Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

Słoneczny Dach Sp. z o.o.

36 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Grupa Insta Sp. z o. o. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

Grupa Insta Sp. z o. o.

23 opinie

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do do dostawcy Grupa Insta Sp. z o. o. i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

EKO INVEST - Bezkonkurencyjne Ogniwa Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

EKO INVEST

13 opinii

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien już teraz zgłosić się do do dostawcy EKO INVEST i zobaczyć na własne oczy ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

M&S PHOTOENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Siemianowice Śląskie

M&S PHOTOENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

10 opinii

Pracownicy MS PHOTOENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

MAC Industrial Marcin Czulak - Profesjonalna Energia Odnawialna Siemianowice Śląskie

MAC Industrial Marcin Czulak

8 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Siemianowice Śląskie, ale także pobliskich powiatów. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Solar-Group Sp. z o.o. - Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Siemianowice Śląskie

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Siemianowice Śląskie

6 opinii

Poszukując baterii słonecznych namierzysz producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Solar-Group Sp. z o.o. nie ma sobie równych. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Najnowsze z 11 zleceń na fotowoltaikę w Siemianowicach Śląskich

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd do 200zł m-c, Siemianowice Śląskie

Ten Zlecający szuka najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w miejscowości Siemianowice Śląskie i napisał - Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd do 200zł m-c. Jako fachowiec w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i zaproponuj świetną propozycję. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Siemianowice Śląskie

2024-07-12 do 2024-07-20

Perfekcyjny System Fotowoltaiczny Siemianowice Śląskie

Wykonanie systemu fotowoltaicznego dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 900zł m-c. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Siemianowice Śląskie

2024-07-06 do 2024-07-14

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 700zł m-c, Siemianowice Śląskie

Ten Klient jest zdania, że profesjonalny system fotowoltaiczny to nieproste zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 700zł m-c". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Siemianowice Śląskie

2024-07-02 do 2024-07-10

Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Siemianowice Śląskie

Ten Klient w dalszym ciągu nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, mimo iż próbuje znaleźć go od sam nie wiesz jak dawna. Masz szansę rozwiązać problem dla tego Klienta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Siemianowice Śląskie

2024-07-02 do 2024-07-10

Perfekcyjna Fotowoltaika Siemianowice Śląskie

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: Zapytanie dotyczy konstrukcji pod panele oraz położenia instalacji kablowej PV Termin...

 • Siemianowice Śląskie

2024-06-04 do 2024-06-12

Staranny System Fotowoltaiczny

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Siemianowice Śląskie

2024-05-15 do 2024-05-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c, Siemianowice Śląskie

Fotowoltaika nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zgłoszenia o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, prąd 251-300zł m-c". Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Siemianowice Śląskie

2024-04-06 do 2024-04-14

Dobre Panele Słoneczne

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 201-250zł m-c jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Siemianowic Śląskich i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Siemianowice Śląskie

2024-04-02 do 2024-04-10

Pierwszorzędny System Fotowoltaiczny

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Siemianowice Śląskie

2024-03-23 do 2024-03-31

Staranny System Fotowoltaiczny

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Siemianowice Śląskie

2024-02-28 do 2024-03-07

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki