Fotowoltaika w Cieszynie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 424 487 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
564 918 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Cieszynie

Panele fotowoltaiczne Cieszyn

Doskonała Energia Odnawialna

574 opinie

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, szczególnie na obszarze Cieszyna, ale także przyległych powiatów. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Synergio S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Cieszyn

Perfekcyjna Fotowoltaika

157 opinii

Ten fachowiec działa na terenie powiatu i świadczy różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Extra Energia Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Cieszyn

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

SOLAR TEAM - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Cieszyn

Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Cieszyn

48 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

P.H.U. Eco-Constans - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Cieszyn

P.H.U. Eco-Constans

44 opinie

Eksperci z P.H.U. Eco-Constans to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Cieszyn

Polenergia Fotowoltaika S.A.

52 opinie

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna to prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Copernicus Sun S.A. - Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna w Cieszynie

Wiarygodna Firma Fotowoltaiczna w Cieszynie

45 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

NORTMAR - BB - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Cieszyn

NORTMAR - BB

29 opinii

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna NORTMAR - BB jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Quantum-Bis Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Ogniwa Fotowoltaiczne Cieszyn

Pierwszorzędne Ogniwa Fotowoltaiczne

25 opinii

Quantum-Bis Sp. z o.o. jest najlepszy w sprzedaży pierwszorzędnych ogniw fotowoltaicznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

WATOMAT.PL Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Cieszyn

Perfekcyjna Energia Odnawialna Cieszyn

23 opinie

Firma fotowoltaiczna WATOMAT.PL Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w temacie energii odnawialnej. Swoje usługi oferują wszystkim mieszkańcom w okolicy Cieszyna. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Najnowsze z 162 zleceń na fotowoltaikę w Cieszynie

Dobra Firma Fotowoltaiczna Cieszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Cieszyn

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Cieszyn

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Cieszyna i z sąsiednich miast. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Cieszyn

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 3 dni temu

Idealna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Cieszyn

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Skoczów

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 3 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 2000m², Ustroń

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako sprawdzony fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Ustroń

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 4 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Chybie

Jeśli fotowoltaika na najwyższym poziomie to sfera działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany napisał "Panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²". Żeby poznać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

 • Chybie

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 6 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Zebrzydowice

Ten Zleceniodawca poszukuje bezkonkurencyjnej oferty paneli fotowoltaicznych w rejonie Śląskiego i napisał - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Jako ekspert w branży wykorzystaj swoje doświadczenie i przedstaw zacną propozycję. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Zebrzydowice

2023-02-01 do 2023-02-01

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Skoczów

Dla Klienta wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci poznać szczegóły zlecenia, na własną rękę jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Śląskiego, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Skoczów

2023-01-24 do 2023-02-01

Tanie Panele Słoneczne Cieszyn

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny, wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Cieszyn

2023-01-22 do 2023-01-30

Dobra Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 10m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rachu...

 • Cieszyn

2023-01-20 do 2023-01-28

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Brenna

Jeśli chcesz znaleźć zlecenia jako producent najwyższej klasy paneli fotowoltaicznych, to z całą pewnością zapewnisz Klientowi poszukiwany produkt. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Brenna

2023-01-19 do 2023-01-27

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki