Fotowoltaika w Zabrzu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 382 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Zabrzu

Panele fotowoltaiczne Zabrze

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Osoby z Natural Energy PL Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej fotowoltaiki. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Synergio S.A. - Dobre Panele Fotowoltaiczne Zabrze

Dobre Panele Fotowoltaiczne

157 opinii

Ten specjalista działa na obszarze powiatu i oferuje szerokie spektrum usług z zakresu pierwszorzędnej fotowoltaiki. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Extra Energia Sp. z o.o. - Rewelacyjne Panele Fotowoltaiczne Zabrze

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Kolejnego takiego dostawcy szybko nie znajdziesz na terenie Zabrza, dlatego jeśli szukasz rewelacyjnych paneli fotowoltaicznych to od razu sprawdź Extra Energia Sp. z o.o.. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - zobacz!

SOLAR TEAM - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Zabrze

SOLAR TEAM

48 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i szczegóły z tego wynikające skończą być dla Ciebie skomplikowanym zagadnieniem, jeśli skorzystasz z oferty SOLAR TEAM. Wykwalifikowani pracownicy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać idealne rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Polenergia Fotowoltaika - Profesjonalna Fotowoltaika Zabrze

Profesjonalna Fotowoltaika Zabrze

52 opinie

Pierwszorzędna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Polenergia Fotowoltaika - są zawodowcami w tej dziedzinie. Już teraz określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Zabrze

Perfekcyjna Fotowoltaika

45 opinii

Osoby z Copernicus Sun S.A. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Zabrze

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne

22 opinie

Jeśli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych w rejonie Zabrza, zatrudnij profesjonalistów w branży. Otovo Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i przedstawi Ci dobrą propozycję. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

FU BUDSAR ENERGIA - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Zabrze

FU BUDSAR ENERGIA

18 opinii

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do do dostawcy FU BUDSAR ENERGIA i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Zabrze

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne Zabrze

4 opinie

Jeśli szukasz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Zabrze, zatrudnij profesjonalistów w branży. Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci świetną propozycję. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

EKOMPLEX - Doskonała Fotowoltaika w Zabrzu

Doskonała Fotowoltaika w Zabrzu

2 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Zabrze, ale także przyległych miast. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Najnowsze z 57 zleceń na fotowoltaikę w Zabrzu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zabrze

Jako utalentowani pracownicy jesteście w stanie spełnić wymagania w temacie fotowoltaiki. Zlecenie ma treść "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co masz do zaoferowania.

 • Zabrze

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zabrze

Jeżeli szukasz zlecenia jako dostawca pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych, to na pewno zapewnisz Klientowi poszukiwany produkt. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Zabrze

2023-01-19 do 2023-01-27

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Zabrze

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przedłóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Zabrze

2023-01-19 do 2023-01-27

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Zabrze

Ogłoszenie od Klienta, który planuje zakup paneli fotowoltaicznych i nie podjął decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Zabrze

2023-01-15 do 2023-01-23

Świetna Firma Fotowoltaiczna Zabrze

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Zabrze

2023-01-11 do 2023-01-19

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zabrze

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Zabrze

2023-01-11 do 2023-01-11

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Zabrze

Dla Klienta, który napisał - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², wybranie korzystnej instalacji paneli fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu właściwego produktu. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Zabrze

2023-01-08 do 2023-01-16

System Fotowoltaiczny Zabrze

Ten Klient jest zdania, że doskonałej jakości system fotowoltaiczny to niełatwy temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Aby poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - to Ci się opłaci.

 • Zabrze

2023-01-04 do 2023-01-12

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Zabrze

Dla Klienta wyszukanie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, samodzielnie jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Zabrza, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Zaprezentuj ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

 • Zabrze

2023-01-02 do 2023-01-10

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Zabrze

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Zabrze

2022-12-31 do 2023-01-08

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki