Fotowoltaika w Mysłowicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 426 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Mysłowicach

Panele fotowoltaiczne Mysłowice

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Firma Natural Energy PL Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Mysłowice i przyległych powiatów. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Mysłowice

Doskonała Fotowoltaika

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Mysłowice, ale także pobliskich powiatów. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

SOLAR INDUSTRY - Dobre Baterie Słoneczne Mysłowice

Dobre Baterie Słoneczne

90 opinii

Baterie słoneczne z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa SOLAR INDUSTRY, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Mają ofertę dla każdego.

Extra Energia Sp. z o.o. - Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Mysłowice

Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Mysłowice

62 opinie

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Extra Energia Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

ASLANDI Sp. z o.o. - Opłacalne Baterie Słoneczne Mysłowice

Opłacalne Baterie Słoneczne

56 opinii

Znalezienie opłacalnych baterii słonecznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale ASLANDI Sp. z o.o. na 100% pomoże Ci w znalezieniu właściwego produktu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Polenergia Fotowoltaika - Najwyższej Klasy Panele Słoneczne Mysłowice

Najwyższej Klasy Panele Słoneczne Mysłowice

52 opinie

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyborze właściwego dostawcy najwyższej klasy paneli słonecznych to Polenergia Fotowoltaika może być tym, czego potrzebujesz. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

PV Technik Śląsk - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Mysłowice

Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne

30 opinii

Systemy fotowoltaiczne w najlepszym wydaniu to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

PROMIKA SOLAR - Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne w Mysłowicach

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne w Mysłowicach

28 opinii

Klient, który planuje zakup wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych powinien koniecznie zgłosić się do do dostawcy PROMIKA SOLAR i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Mysłowice

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Osoby z Otovo Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Elektro - HARD - Perfekcyjna Fotowoltaika Mysłowice

Elektro - HARD

22 opinie

Firma Elektro - HARD świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Mysłowic i z sąsiednich miast. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Najnowsze z 25 zleceń na fotowoltaikę w Mysłowicach

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Mysłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Mysłowice

2023-01-03 do 2023-01-11

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Mysłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Mysłowice

2023-01-02 do 2023-01-10

Sumienna Firma Fotowoltaiczna Mysłowice

Pragniesz znaleźć zlecenia jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Mysłowice

2022-12-27 do 2023-01-04

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 80m², Mysłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: 80m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczn...

 • Mysłowice

2022-12-18 do 2022-12-26

Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Mysłowice

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowanym zagadnieniem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony pracownik z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m². Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Mysłowice

2022-12-10 do 2022-12-18

Dobre Panele Fotowoltaiczne Mysłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Mysłowice

2022-10-27 do 2022-11-04

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Mysłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego rachu...

 • Mysłowice

2022-10-24 do 2022-11-01

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Mysłowice

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych nie znajdzie na terenie Mysłowic, więc jeżeli poszukuje świetnej instalacji paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie powinien poznać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Mysłowice

2022-10-19 do 2022-10-21

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Mysłowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Mysłowice

2022-10-19 do 2022-10-27

Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Mysłowice

Ten Klient w dalszym ciągu nie znalazł odpowiedniego dostawcy paneli słonecznych, mimo iż próbuje znaleźć go od sam nie wiesz jak dawna. Masz szansę rozwiązać problem dla tego Klienta. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Mysłowice

2022-10-15 do 2022-10-23

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki