Fotowoltaika w Pszczynie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 168 922 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 999 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Pszczynie

Panele fotowoltaiczne Pszczyna

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Planujesz wybrać wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Natural Energy PL Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Pszczynie

Pierwszorzędna Energia Odnawialna w Pszczynie

157 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Pszczyna, ale także pobliskich miast. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Extra Energia Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Pszczyna

Extra Energia Sp. z o.o.

61 opinii

Solidna fotowoltaika to życiowa pasja tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

SOLAR TEAM - Profesjonalna Fotowoltaika Pszczyna

Profesjonalna Fotowoltaika Pszczyna

47 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze miejscowości Pszczyna i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu solidnej fotowoltaiki. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Polenergia Fotowoltaika - Wysokiej Jakości Panele Słoneczne Pszczyna

Wysokiej Jakości Panele Słoneczne

51 opinii

Polenergia Fotowoltaika z Pszczyny specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości paneli słonecznych w korzystnej cenie każdemu zainteresowanemu, zapewniając liczne metody płatności. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Copernicus Sun S.A. - Doskonała Fotowoltaika Pszczyna

Doskonała Fotowoltaika Pszczyna

45 opinii

Doskonała fotowoltaika to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

SES Group Sp. z o.o. - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Pszczyna

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

30 opinii

Szukasz dobrej oferty dotyczącej instalacji fotowoltaicznych? SES Group Sp. z o.o. na pewno Ci pomoże - ma w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów i dopasuje je do Twoich oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

NORTMAR - BB - Profesjonalne Systemy Fotowoltaiczne Pszczyna

NORTMAR - BB

26 opinii

Oferuje usługi z zakresu systemów fotowoltaicznych od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Pszczyna, ale także okolicznych powiatów. Wyczerpującą ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

WATOMAT.PL Sp. z o.o. - Wyśmienite Panele Słoneczne Pszczyna

WATOMAT.PL Sp. z o.o.

24 opinie

Chesz znaleźć dostawcę wyśmienitych paneli słonecznych w okolicy miejscowości Pszczyna i wymagasz atrakcyjnej ceny? Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Elektro - HARD - Pierwszorzędna Fotowoltaika Pszczyna

Elektro - HARD

22 opinie

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera do realizacji swoich planów? Elektro - HARD z Pszczyny jest na to najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się, aby otrzymać ofertę.

Najnowsze z 446 zleceń na fotowoltaika w Pszczynie

System Fotowoltaiczny Pszczyna

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

 • Pszczyna

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Kobiór

Ten Klient jeszcze poszukuje dobrej firmy od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Kobiór

2022-11-23 do 2022-11-23

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Pszczyna

Przygotowanie systemu fotowoltaicznego z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Pszczyna

2022-11-17 do 2022-11-25

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Gilowice

Odpowiedz na zlecenie jako najwyższej klasy firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie na terenie Śląskiego i w przyległych powiatach. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

 • Gilowice

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 360m², Mizerów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 360m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Mizerów

2022-11-13 do 2022-11-21

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Goczałkowice-Zdrój

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Goczałkowice-Zdrój

2022-11-13 do 2022-11-21

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Pawłowice

Zainteresowany napisał "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako doświadczona firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zlecający przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Pawłowice

2022-11-11 do 2022-11-19

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piasek

Daj znać Klientowi, że równie dobrej oferty instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie w miejscowości Śląskie i okolicy, więc jeśli szuka dobrej instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien sprawdzić Twoją Firmę. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

 • Piasek

2022-11-08 do 2022-11-10

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Golasowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Golasowice

2022-11-03 do 2022-11-11

Solidny System Fotowoltaiczny

Ten Klient myśli, że solidny system fotowoltaiczny to nieproste zagadnienie. Wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Suszec

2022-11-03 do 2022-11-11

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki