Fotowoltaika w Chorzowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 337 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Chorzowie

Panele fotowoltaiczne Chorzów

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Firma fotowoltaiczna Natural Energy PL Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Chorzowa. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

PERTIS Fotowoltaika - Perfekcyjna Fotowoltaika Chorzów

Perfekcyjna Fotowoltaika Chorzów

306 opinii

Firma PERTIS Fotowoltaika to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Chorzowa i przyległych miast. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

Synergio S.A. - Solidne Systemy Fotowoltaiczne Chorzów

Synergio S.A.

157 opinii

Jeżeli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Synergio S.A. są dla Ciebie idealni. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Extra Energia Sp. z o.o. - Dobre Panele Fotowoltaiczne Chorzów

Dobre Panele Fotowoltaiczne Chorzów

62 opinie

Ten, kto poszukuje paneli fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Polenergia Fotowoltaika - Rewelacyjne Panele Słoneczne Chorzów

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale Polenergia Fotowoltaika na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne w Chorzowie

Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne w Chorzowie

52 opinie

Każdy, kto planuje zakup ogniw fotowoltaicznych powinien zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Copernicus Sun S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Chorzów

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Profesjonalna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Copernicus Sun S.A. - są prawdziwymi ekspertami w branży. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PROMIKA SOLAR - Dobre Baterie Słoneczne Chorzów

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Jeżeli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych w rejonie Chorzowa, zatrudnij fachowców w branży. PROMIKA SOLAR wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonałe Panele Słoneczne Chorzów

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Chesz znaleźć dostawcę doskonałych paneli słonecznych w okolicy miejscowości Chorzów? Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Instalacje OZE - Z Górnej Półki Baterie Słoneczne Chorzów

Instalacje OZE

7 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że próbujesz znaleźć go od kilku tygodni? Instalacje OZE może ma szansę zakończyć Twój problem. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Najnowsze z 25 zleceń na fotowoltaikę w Chorzowie

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chorzów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Chorzów

2023-01-19 do 2023-01-27

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chorzów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Chorzów

2023-01-17 do 2023-01-25

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chorzów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Chorzów

2023-01-15 do 2023-01-23

Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne Chorzów

Zlecenie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Chorzowa i okolic. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Chorzów

2023-01-10 do 2023-01-18

Dobra Firma Fotowoltaiczna Chorzów

Odpowiedz na zlecenie jako firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Chorzowa i w rejonie powiatu. Nie trać czasu i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Chorzów

2023-01-09 do 2023-01-17

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chorzów

Znalezienie wyśmienitych paneli fotowoltaicznych dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż Klientowi radą i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

 • Chorzów

2022-12-26 do 2023-01-03

Solidna Fotowoltaika Chorzów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: 155m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachu...

 • Chorzów

2022-12-13 do 2022-12-21

System Fotowoltaiczny Chorzów

Klient szuka dobrej współpracy, pisząc - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Chorzów

2022-11-27 do 2022-12-05

Panele Słoneczne Chorzów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesi...

 • Chorzów

2022-11-14 do 2022-11-22

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², znalezienie taniej instalacji paneli fotowoltaicznych może być skomplikowane, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Chorzów

2022-11-09 do 2022-11-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki