Fotowoltaika w Rudzie Śląskiej

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 368 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Ruda Śląska - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Ruda Śląska

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy wysokiej jakości baterii słonecznych to Natural Energy PL Sp. z o.o. może być tym, czego poszukujesz. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Synergio S.A. - Doskonała Fotowoltaika Ruda Śląska

Doskonała Fotowoltaika

157 opinii

Synergio S.A. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Rudy Śląskiej i okolicznych miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Extra Energia Sp. z o.o. - Z Górnej Półki Baterie Słoneczne Ruda Śląska

Extra Energia Sp. z o.o.

61 opinii

Wciąż nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy baterii słonecznych, pomimo że próbujesz znaleźć go od kilku tygodni? Extra Energia Sp. z o.o. może ma szansę zakończyć Twój problem. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

ASLANDI Sp. z o.o. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Ruda Śląska

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Ruda Śląska

54 opinie

Firma fotowoltaiczna świadcząca swoje usługi w miejscowości Ruda Śląska i w pobliskich powiatach. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SOLAR TEAM - Perfekcyjna Fotowoltaika w Rudzie Śląskiej

Perfekcyjna Fotowoltaika w Rudzie Śląskiej

47 opinii

Pracownicy SOLAR TEAM to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Słoneczne Ruda Śląska

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Polenergia Fotowoltaika z miejscowości Ruda Śląska specjalizuje się w dostarczaniu dobrych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne formy płatności. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

Copernicus Sun S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Ruda Śląska

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Copernicus Sun S.A. posłużą radą i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

PROMIKA SOLAR - Dobre Panele Fotowoltaiczne Ruda Śląska

Dobre Panele Fotowoltaiczne

28 opinii

Jeżeli jeszcze nie wybrałeś właściwego dostawcy dobrych paneli fotowoltaicznych to PROMIKA SOLAR może być tym, czego szukasz. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

G-Volt Paweł Reder - Profesjonalna Fotowoltaika Ruda Śląska

Profesjonalna Fotowoltaika

27 opinii

Wyszukanie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego warto zainteresować się G-Volt Paweł Reder - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Rudy Śląskiej, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PW Solar Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Ogniwa Fotowoltaiczne Ruda Śląska

Pierwszorzędne Ogniwa Fotowoltaiczne Ruda Śląska

7 opinii

PW Solar Sp. z o.o. jest najlepszy w sprzedaży pierwszorzędnych ogniw fotowoltaicznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

46 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Ruda Śląska

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Ruda Śląska

Zainteresowany napisał "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²". Jako doświadczona firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, musisz tylko wyrazić zainteresowanie podjęciem współpracy, a Zlecający przekonają się o pierwszorzędnej obsłudze. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Ruda Śląska

2022-12-02 do 2022-12-05

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ruda Śląska

Szukając Zleceniodawców jako dostawca paneli fotowoltaicznych, trafisz na tu wiele interesujących propozycji współpracy dla dostawców, jak na przykład "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zdobyć tego Klienta. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Ruda Śląska

2022-11-22 do 2022-11-30

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Doskonałej Jakości Instalacja Fotowoltaiczna Ruda Śląska

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Ruda Śląska

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ruda Śląska

Zleceniodawca, który planuje kupno dobrych paneli fotowoltaicznych zgłosił zainteresowanie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Ruda Śląska

2022-11-16 do 2022-11-24

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne Ruda Śląska

Zleceniodawcy bezustannie czują się zagubieni w nadmiarze ofert na panele słoneczne. Jako specjalista, doradź najbardziej korzystne rozwiązanie Klientowi zgłoszenie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Zadzwoń i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

 • Ruda Śląska

2022-11-13 do 2022-11-21

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Ruda Śląska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Ruda Śląska

2022-11-11 do 2022-11-19

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ruda Śląska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ruda Śląska

2022-11-03 do 2022-11-11

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 50m², Ruda Śląska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 50m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego rac...

 • Ruda Śląska

2022-10-19 do 2022-10-27

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Ruda Śląska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Ruda Śląska

2022-10-14 do 2022-10-22

Fotowoltaika Ruda Śląska

Fotowoltaika to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako prawdziwy ekspert w tej dziedzinie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

 • Ruda Śląska

2022-10-06 do 2022-10-14

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu