Fotowoltaika w Myszkowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 426 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Myszkowie

Panele fotowoltaiczne Myszków

Perfekcyjna Energia Odnawialna

574 opinie

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Synergio S.A. - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Myszków

Synergio S.A.

157 opinii

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest niełatwe, ale Synergio S.A. na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Extra Energia Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Myszków

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Perfekcyjne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Extra Energia Sp. z o.o. - są niekwestionowanym liderem w branży. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Passive Instal Sp. z o.o.- Mateusz Sztacherski - Perfekcyjna Fotowoltaika Myszków

Passive Instal Sp. z o.o.- Mateusz Sztacherski

57 opinii

Firma Passive Instal Sp. z o.o.- Mateusz Sztacherski świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Myszkowa i z sąsiednich miast. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

SOLAR TEAM - Profesjonalna Fotowoltaika Myszków

SOLAR TEAM

48 opinii

Osoby z SOLAR TEAM to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Myszków

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Myszków

52 opinie

Poszukując ogniw fotowoltaicznych spotkasz wielu dostawców, którzy mają ofertę, ale to Polenergia Fotowoltaika jest najwyższej próby. Zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna Myszków

Godna Zaufania Firma Fotowoltaiczna

45 opinii

Gdy szukasz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Copernicus Sun S.A. są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika w Myszkowie

Doskonała Fotowoltaika w Myszkowie

22 opinie

Otovo Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Myszkowa. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Ergo Term sp. z o.o. - Doskonałe Panele Słoneczne Myszków

Ergo Term sp. z o.o.

6 opinii

Osoby z Ergo Term sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży doskonałej fotowoltaiki. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Partner Modern Energy Pro Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Myszków

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Myszków

2 opinie

Systemy fotowoltaiczne na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są w pełnej gotowości do podjęcia nowego zlecenia. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Najnowsze z 63 zleceń na fotowoltaikę w Myszkowie

Panele fotowoltaiczne, dach 60m², Koziegłowy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 60m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rachun...

 • Koziegłowy

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Niegowa

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Niegowa

2023-01-25 do 2023-02-02
dodano 7 dni temu

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Myszków

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeżeli poszukuje najwyższej klasy instalacji paneli fotowoltaicznych to od razu powinien poznać Twoją Firmę. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Poraj

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 500m², Myszków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesię...

 • Myszków

2023-01-23 do 2023-01-31

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Koziegłowy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Koziegłowy

2023-01-15 do 2023-01-23

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Myszków

Ten Klient jest zdania, że najlepsza instalacja fotowoltaiczna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Żarki-Letnisko

2023-01-11 do 2023-01-19

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Myszków

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Koziegłowy

2023-01-10 do 2023-01-18

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Myszków

Wyślij ofertę Klientowi jako najwyższej klasy firma fotowoltaiczna świadcząca swoje doświadczenie w miejscowości Myszków i w pobliskim rejonie. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Myszków

2023-01-02 do 2023-01-10

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Żarki-Letnisko

Pokaż temu Zleceniodawcy, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Śląskiego. Dlatego jeśli jesteś producentem cenionych paneli słonecznych to bez zbędnej zwłoki zapoznaj się ze zleceniem o treści - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

 • Żarki-Letnisko

2022-12-05 do 2022-12-13

Rewelacyjny System Fotowoltaiczny Myszków

To zapytanie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi oraz skupia się na Klientach z rejonu Śląskiego i okolic. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Poraj

2022-12-04 do 2022-12-12

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki