Fotowoltaika w Wodzisławiu Śląskim

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 863 765 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
540 552 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Wodzisław Śląski - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Wodzisław Śląski

Doskonała Fotowoltaika Wodzisław Śląski

574 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Synergio S.A. - Fotowoltaika Wodzisław Śląski

Synergio S.A.

148 opinii

Ten specjalista działa na obszarze województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Extra Energia Sp. z o.o. - Energia Odnawialna Wodzisław Śląski

Extra Energia Sp. z o.o.

60 opinii

Zawodowcy z Extra Energia Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

ASLANDI Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Wodzisław Śląski

ASLANDI Sp. z o.o.

53 opinie

Firma ASLANDI Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Wodzisławia Śląskiego i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SOLAR TEAM - Znakomite Ogniwa Fotowoltaiczne Wodzisław Śląski

SOLAR TEAM

47 opinii

Poszukując ogniw fotowoltaicznych znajdziesz wielu dostawców, którzy mają ofertę, ale to SOLAR TEAM przebije ich wszystkich. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjna Fotowoltaika w Wodzisławiu Śląskim

Perfekcyjna Fotowoltaika w Wodzisławiu Śląskim

50 opinii

Firma Polenergia Fotowoltaika oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Wodzisławia Śląskiego i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Copernicus Sun S.A. - Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Wodzisław Śląski

Copernicus Sun S.A.

43 opinie

Firma Copernicus Sun S.A. to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z miejscowości Wodzisław Śląski i przyległych powiatów. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

PROMIKA SOLAR - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Wodzisław Śląski

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

28 opinii

Osoby z PROMIKA SOLAR to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

SUN-INVEST - Wyśmienite Baterie Słoneczne Wodzisław Śląski

SUN-INVEST

24 opinie

SUN-INVEST z miejscowości Wodzisław Śląski jest najlepszy w sprzedaży wyśmienitych baterii słonecznych w bezkonkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu, zapewniając przy tym dogodne metody realizacji płatności. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Otovo Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wodzisław Śląski

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Wodzisław Śląski

21 opinii

Znakomici pracownicy Otovo Sp. z o.o. spełnią Państwa oczekiwania odnośnie systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać ofertę.

108 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Skrzyszów

Jeżeli chcesz znaleźć zlecenia jako producent pierwszorzędnych paneli słonecznych, to na pewno zapewnisz Klientowi poszukiwany produkt. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Skrzyszów

2022-10-01 do 2022-10-09
dodano wczoraj o 12:57

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Czyżowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Czyżowice

2022-10-01 do 2022-10-09
dodano wczoraj o 10:03

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 545 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Pszów

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta kłopotem i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z branży instalacji paneli fotowoltaicznych sporządź najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Pszów

2022-09-30 do 2022-10-08
dodano 2 dni temu

Porządne Panele Słoneczne Wodzisław Śląski

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w gąszczu ofert na panele słoneczne. Jako ekspert, pomóż znaleźć najlepsze rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Skontaktuj się z nimi już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Wodzisław Śląski

2022-09-29 do 2022-10-07
dodano 3 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Odra

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie systemu fotowoltaicznego daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Odra

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano 5 dni temu

Dobra Firma Fotowoltaiczna Wodzisław Śląski

Podmiot, który wprowadził zapytanie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", szuka paneli fotowoltaicznych. Powinien spotkać ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która przebije wszystkie inne. Pokaż propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Wodzisław Śląski

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano 6 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Bełsznica

Zleceniodawca, który planuje kupno dobrych paneli fotowoltaicznych zgłosił zainteresowanie - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Bełsznica

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano 6 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wodzisław Śląski

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średn...

 • Wodzisław Śląski

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 7 dni temu

Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Wodzisław Śląski

2022-09-23 do 2022-10-01

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wodzisław Śląski

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako dobra firma od systemu fotowoltaicznego. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Wodzisław Śląski

2022-09-21 do 2022-09-29

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu