Fotowoltaika w Piekarach Śląskich

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 494 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Piekarach Śląskich

Panele fotowoltaiczne Piekary Śląskie

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Piekarach Śląskich

574 opinie

Doskonałe systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Synergio S.A. - Wysokiej Jakości Baterie Słoneczne Piekary Śląskie

Synergio S.A.

157 opinii

Kiedy szukasz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych na terenie Piekar Śląskich, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Synergio S.A. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci świetną propozycję. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

Extra Energia Sp. z o.o. - Solidna Energia Odnawialna Piekary Śląskie

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Firma Extra Energia Sp. z o.o. świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z rejonu Piekar Śląskich oraz przyległych powiatów. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Fotowoltaiczne Piekary Śląskie

Dobre Panele Fotowoltaiczne

52 opinie

Ten, kto poszukuje paneli fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Copernicus Sun S.A. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Piekary Śląskie

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne

45 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien już dziś zgłosić się do Copernicus Sun S.A. i poznać atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

PROMIKA SOLAR - Profesjonalna Fotowoltaika Piekary Śląskie

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Zawodowcy z PROMIKA SOLAR to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty od fotowoltaiki. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

G-Volt Paweł Reder - Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Piekary Śląskie

Idealne Ogniwa Fotowoltaiczne Piekary Śląskie

27 opinii

Ten, kto szuka idealnych ogniw fotowoltaicznych musi już dziś zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Otovo Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Piekary Śląskie

Perfekcyjna Fotowoltaika Piekary Śląskie

22 opinie

Firma Otovo Sp. z o.o. oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z Piekar Śląskich i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Instalacje OZE - Korzystne Instalacje Fotowoltaiczne Piekary Śląskie

Instalacje OZE

7 opinii

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Instalacje OZE są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec - Idealne Baterie Słoneczne Piekary Śląskie

Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec

4 opinie

Idealne baterie słoneczne z dostawą pod Twoje drzwi to normalna metoda pracy Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec, dzięki której będziesz w pełni kontent. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 23 zleceń na fotowoltaikę w Piekarach Śląskich

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piekary Śląskie

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Aby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

 • Piekary Śląskie

2022-12-14 do 2022-12-22

Solidna Fotowoltaika Piekary Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Piekary Śląskie

2022-12-11 do 2022-12-19

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piekary Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Piekary Śląskie

2022-12-06 do 2022-12-14

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piekary Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Piekary Śląskie

2022-11-02 do 2022-11-10

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Piekary Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 4m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczn...

 • Piekary Śląskie

2022-10-31 do 2022-11-08

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piekary Śląskie

Zleceniodawca, który wprowadził zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", poszukuje paneli słonecznych. Powinien znaleźć ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma sobie równych. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Piekary Śląskie

2022-10-18 do 2022-10-26

Tanie Panele Słoneczne Piekary Śląskie

Pokaż temu Klientowi, że drugiego takiego dostawcy nie znajdzie na terenie Piekar Śląskich. Dlatego jeśli jesteś producentem tanich paneli słonecznych to koniecznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Wybierz numer i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

 • Piekary Śląskie

2022-10-12 do 2022-10-20

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piekary Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Piekary Śląskie

2022-09-28 do 2022-10-06

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piekary Śląskie

Olśnij Zleceniodawcę sprawnym działaniem na terenie Piekar Śląskich. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma fotowoltaiczna wykonaj zlecenie "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²" i pokaż, że realizacja systemu fotowoltaicznego zostanie zakończona szybko. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Piekary Śląskie

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Piekary Śląskie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wyso...

 • Piekary Śląskie

2022-09-21 do 2022-09-29

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki