Fotowoltaika w Lublińcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 974 087 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
653 496 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Lublińcu

Panele fotowoltaiczne Lubliniec

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

112 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z ECOFAN GRUPA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ są dla Ciebie idealni. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Greenhouse-RS Sp. z o.o. - Dobre Panele Słoneczne Lubliniec

Greenhouse-RS Sp. z o.o.

80 opinii

Greenhouse-RS Sp. z o.o. z miejscowości Lubliniec specjalizuje się w dostarczaniu dobrych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne formy płatności. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

Megawat - Świetna Firma Fotowoltaiczna w Lublińcu

Świetna Firma Fotowoltaiczna w Lublińcu

47 opinii

Gdy szukasz świetnej firmy fotowoltaicznej z Lublińca to powierz tę kwestię specjalistom z Megawat. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Lubliniec

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Lubliniec

98 opinii

Eksperci z Polenergia Fotowoltaika S.A. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Euros Energy Sp. z o.o. MK - Solidna Fotowoltaika Lubliniec

Solidna Fotowoltaika Lubliniec

41 opinii

Eksperci z Euros Energy Sp. z o.o. MK to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży solidnej fotowoltaiki. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Grupa Insta Sp. z o. o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Lubliniec

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

23 opinie

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

SUNAH - Pierwszorzędna Fotowoltaika Lubliniec

SUNAH

20 opinii

Firma SUNAH oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Lubliniec oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

SunnyVolt - Perfekcyjna Energia Odnawialna Lubliniec

SunnyVolt

12 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Lubliniec, ale także przyległych miast. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Amister Sp. z o.o. - dział AmiPV - Cenione Baterie Słoneczne Lubliniec

Cenione Baterie Słoneczne

10 opinii

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Solar-Group Sp. z o.o. - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Lubliniec

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

6 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające przestaną być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty Solar-Group Sp. z o.o.. Wykwalifikowani znawcy z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Najnowsze z 47 zleceń na fotowoltaikę w Lublińcu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd 500zł m-c, Jawornica

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 500zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: Budynek gospodarczy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Jawornica

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 7 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c, Lubliniec

Klient poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, prąd do 200zł m-c. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Lubliniec

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 8 dni temu

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 251-300zł m-c, Herby

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Herby

2024-07-10 do 2024-07-18

Fotowoltaika Lubliniec

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Lubliniec, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Lubliniec

2024-07-10 do 2024-07-18

Cenione Panele Słoneczne Lubliniec

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: do 200zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Lubliniec

2024-07-07 do 2024-07-15

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 201-250zł m-c, Lisowice

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 201-250zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Lisowice

2024-06-26 do 2024-06-26

Zlecę montaż paneli fotowoltaicznych, prąd 680zł m-c, Koszęcin

Daj znać Zlecającemu, że lepszej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych prędko nie znajdzie na terenie Śląskiego, więc jeśli poszukuje pierwszorzędnej instalacji paneli fotowoltaicznych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Koszęcin

2024-05-29 do 2024-06-06

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Lubliniec

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: na dachu drewutni Dodatkowe informacje: dach drewutni ustawiony na południe, na 8-9 paneli Termin skorzystania ...

 • Lubliniec

2024-05-25 do 2024-06-02

Zlecę montaż fotowoltaiki, prąd 251-300zł m-c, Kochcice

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 251-300zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Kochcice

2024-05-17 do 2024-05-25

Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Lubliniec

Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prąd: 301-400zł Stan budynku: budynek jest użytkowany Miejsce montażu: dach Dodatkowe informacje: 8-10 kw Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Strzebiń

2024-05-17 do 2024-05-25

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki