Fotowoltaika w Lublińcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 168 862 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 996 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Lublińcu

Panele fotowoltaiczne Lubliniec

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

574 opinie

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Synergio S.A. - Dobre Panele Słoneczne Lubliniec

Synergio S.A.

157 opinii

Synergio S.A. z miejscowości Lubliniec specjalizuje się w dostarczaniu dobrych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne formy płatności. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

Extra Energia Sp. z o.o. - Świetna Firma Fotowoltaiczna w Lublińcu

Świetna Firma Fotowoltaiczna w Lublińcu

61 opinii

Gdy szukasz świetnej firmy fotowoltaicznej z Lublińca to powierz tę kwestię specjalistom z Extra Energia Sp. z o.o.. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Nasz Prąd S.A. Fotowoltaika Pompy ciepła Lubliniec - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Lubliniec

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Lubliniec

57 opinii

Eksperci z Nasz Prąd S.A. Fotowoltaika Pompy ciepła Lubliniec to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Passive Instal Sp. z o.o.- Mateusz Sztacherski - Solidna Fotowoltaika Lubliniec

Solidna Fotowoltaika Lubliniec

50 opinii

Eksperci z Passive Instal Sp. z o.o.- Mateusz Sztacherski to specjaliści w każdym calu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z branży solidnej fotowoltaiki. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

SOLAR TEAM - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Lubliniec

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

47 opinii

Systemy fotowoltaiczne nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki ponadprzeciętnemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędna Fotowoltaika Lubliniec

Polenergia Fotowoltaika

51 opinii

Firma Polenergia Fotowoltaika oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z miejscowości Lubliniec oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Otovo Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Lubliniec

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Lubliniec, ale także przyległych miast. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Ergo Term sp. z o.o. - Cenione Baterie Słoneczne Lubliniec

Cenione Baterie Słoneczne

6 opinii

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

MULTI-TECH - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Lubliniec

Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne

1 opinia

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające przestaną być dla Ciebie tajemnicą, jeśli skorzystasz z oferty MULTI-TECH. Wykwalifikowani znawcy z branży instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci stworzyć najlepsze rozwiązanie. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Najnowsze z 304 zleceń na fotowoltaika w Lublińcu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Lubliniec

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Lubliniec

2022-12-03 do 2022-12-11
dodano 6 dni temu

Doskonała Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Lubliniec

Dla Klienta, który napisał - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 1008m², znalezienie doskonałej instalacji paneli fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

 • Lubliniec

2022-11-25 do 2022-12-03

Rewelacyjna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych

Dla Klienta, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², znalezienie rewelacyjnej instalacji paneli fotowoltaicznych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Lisów

2022-11-24 do 2022-12-02

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Lubliniec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Lubliniec

2022-11-23 do 2022-12-01

Dobre Panele Fotowoltaiczne Lubliniec

Zakup dobrych paneli fotowoltaicznych dla Klientów nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista doradź Klientowi i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Lubliniec

2022-11-18 do 2022-11-26

Staranny System Fotowoltaiczny Lubliniec

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Lubliniec

2022-11-16 do 2022-11-24

Najwyższej Klasy Panele Słoneczne Lubliniec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Herby

2022-11-14 do 2022-11-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m², Wędzina

Szukając Konsumentów jako producent paneli słonecznych, spotkasz tu wiele ciekawych zleceń dla sprzedawców, jak na przykład "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 201-300m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przebić innych. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - warto.

 • Wędzina

2022-11-09 do 2022-11-17

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Lubliniec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Lubliniec

2022-11-08 do 2022-11-16

Doświadczona Firma Fotowoltaiczna Lubliniec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Lubliniec

2022-11-07 do 2022-11-15

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki