Fotowoltaika w Jastrzębiu Zdroju

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 729 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Jastrzębie-Zdrój

Doskonała Energia Odnawialna

574 opinie

Znakomici pracownicy firmy Natural Energy PL Sp. z o.o. spełnią Państwa wymagania w temacie energii odnawialnej. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Synergio S.A. - Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Jastrzębie-Zdrój

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne

157 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien już dziś zgłosić się do Synergio S.A. i poznać atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Extra Energia Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Jastrzębie-Zdrój

Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Jastrzębie-Zdrój

61 opinii

Każdy, kto planuje zakup ogniw fotowoltaicznych powinien zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

ASLANDI Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój

Doskonała Fotowoltaika

54 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, głównie na obszarze miejscowości Jastrzębie-Zdrój, ale także przyległych miast. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

SOLAR TEAM - Solidna Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój

SOLAR TEAM

47 opinii

Eksperci z SOLAR TEAM to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Polenergia Fotowoltaika - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Jastrzębie-Zdrój

Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Jastrzębie-Zdrój

51 opinii

Firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi na terenie Jastrzębia Zdroju i w rejonie Jastrzębia Zdroju. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Copernicus Sun S.A. - Opłacalne Panele Słoneczne Jastrzębie-Zdrój

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Dotarcie do opłacalnych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Copernicus Sun S.A. dadzą wskazówki i wybiorą najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

SUN-INVEST - Profesjonalna Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój

Profesjonalna Fotowoltaika

24 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od kilkunastu lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Jastrzębie-Zdrój, ale także pobliskich powiatów. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Otovo Sp. z o.o. - Rewelacyjne Instalacje Fotowoltaiczne Jastrzębie-Zdrój

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Planujesz wybrać godnego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Otovo Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

IT InterTech - Pierwszorzędna Fotowoltaika w Jastrzębiu Zdroju

Pierwszorzędna Fotowoltaika w Jastrzębiu Zdroju

9 opinii

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? IT InterTech z Jastrzębia Zdroju jest na to skuteczną metodą. Skontaktuj się z nimi od razu, a otrzymasz ofertę.

33 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Jastrzębie-zdrój

Perfekcyjna Fotowoltaika Jastrzębie-Zdrój

Perfekcyjna fotowoltaika to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-12-06 do 2022-12-14
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jastrzębie-Zdrój

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-11-10 do 2022-11-18

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 429 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 30000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Jastrzębie-Zdrój

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-13 do 2022-10-21

Panele Słoneczne Jastrzębie-Zdrój

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Jastrzębia Zdroju. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-11 do 2022-10-19

Instalacja Fotowoltaiczna Jastrzębie-Zdrój

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wys...

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Jastrzębie-Zdrój

Składający zapytanie zgłosił "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Jako doświadczona firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w wyborze odpowiednich rozwiązań, wystarczy, że wyrazisz zainteresowanie podjęciem współpracy, a Klienci przekonają się o profesjonalnej obsłudze. Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-02 do 2022-10-04

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Jastrzębie-Zdrój

Zlecenie od Klienta, który stoi przed koniecznością zakupu paneli fotowoltaicznych i nie wybrał jeszcze odpowiedniego sprzedawcy. Dłużej nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-02 do 2022-10-04

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jastrzębie-Zdrój

Jeżeli jeszcze jako profesjonalista od systemu fotowoltaicznego szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Jastrzębia Zdroju z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zaproponuj termin!

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-01 do 2022-10-09

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jastrzębie-Zdrój

Dla Klienta znalezienie niezawodnej firmy fotowoltaicznej nie należy do najprostszych, dlatego polecamy Ci zapoznać się ze szczegółami zapytania, z własnej inicjatywy jako prawdziwy profesjonalista w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Jastrzębia Zdroju, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

 • Jastrzębie-Zdrój

2022-10-01 do 2022-10-09

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu