Fotowoltaika w Bytomiu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 368 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Bytomiu

Panele fotowoltaiczne Bytom

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Nie możesz odnaleźć się w gąszczu ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Natural Energy PL Sp. z o.o. zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Synergio S.A. - Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne w Bytomiu

Świetne Ogniwa Fotowoltaiczne w Bytomiu

157 opinii

Świetne ogniwa fotowoltaiczne z dowozem pod Twoje drzwi to typowa usługa Synergio S.A., dzięki której będziesz na sto procent kontent. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Extra Energia Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Bytom

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Extra Energia Sp. z o.o. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Bytom i okolic. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

SOLAR TEAM - Solidna Fotowoltaika Bytom

Solidna Fotowoltaika Bytom

48 opinii

Planujesz wybrać dobrego partnera do realizacji swoich planów? SOLAR TEAM będzie najszybszą drogą. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Polenergia Fotowoltaika - Perfekcyjna Fotowoltaika Bytom

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Firma Polenergia Fotowoltaika świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z rejonu Bytomia i z sąsiednich miast. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Copernicus Sun S.A. - Profesjonalna Fotowoltaika Bytom

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Profesjonalna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Copernicus Sun S.A. - są prawdziwymi ekspertami w branży. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PROMIKA SOLAR - Doskonała Fotowoltaika Bytom

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze województwa i oferuje liczne usługi z zakresu doskonałej fotowoltaiki. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Otovo Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Bytom

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Poszukując wysokiej klasy baterii słonecznych znajdziesz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Otovo Sp. z o.o. nie ma sobie równych. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Bytom

Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec

4 opinie

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec posłużą radą i wybiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

EKOMPLEX - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Bytom

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Bytom

2 opinie

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna EKOMPLEX jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Najnowsze z 47 zleceń na fotowoltaikę w Bytomiu

Świetna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Bytom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Bytom

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 5 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 53m², Bytom

Jeśli fotowoltaika to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Klient zgłosił "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 53m²". Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

 • Bytom

2023-01-20 do 2023-01-28

Panele fotowoltaiczne, dach 2000m², Bytom

Ten Klient uważa, że doskonały system fotowoltaiczny to trudny temat. Wysłał zapytanie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach 2000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Bytom

2023-01-12 do 2023-01-20

Tanie Panele Fotowoltaiczne Bytom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bytom

2023-01-11 do 2023-01-19

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Bytom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bytom

2023-01-08 do 2023-01-16

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Bytom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Bytom

2023-01-06 do 2023-01-14

Solidna Fotowoltaika Bytom

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

 • Bytom

2022-12-30 do 2023-01-07

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Zleceniodawca, który pisze ogłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", szuka paneli fotowoltaicznych. Powinien spotkać ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma konkurentów. Dłużej nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

 • Bytom

2022-12-22 do 2022-12-22

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Bytom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesię...

 • Bytom

2022-12-10 do 2022-12-18

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Bytom

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Bytom

2022-12-09 do 2022-12-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki