Fotowoltaika w Jaworznie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 413 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Jaworzno - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Jaworzno

Solidna Fotowoltaika

574 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Synergio S.A. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Jaworzno

Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne

157 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Synergio S.A. - nie mają sobie równych w branży. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SOLAR INDUSTRY - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Jaworzno

SOLAR INDUSTRY

89 opinii

Ten, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych winien koniecznie zgłosić się do do dostawcy SOLAR INDUSTRY i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Extra Energia Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Jaworzno

Extra Energia Sp. z o.o.

61 opinii

Wybranie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Extra Energia Sp. z o.o. - to prawdziwi fachowcy w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Jaworzna, którzy znają się na swojej robocie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

SOLAR TEAM - Perfekcyjna Firma Fotowoltaiczna Jaworzno

SOLAR TEAM

47 opinii

Firma fotowoltaiczna SOLAR TEAM to prawdziwi wyjadacze w branży energii odnawialnej. Swoje usługi oferują Klientom w pobliżu Jaworzna. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

Polenergia Fotowoltaika - Doskonałej Jakości Panele Słoneczne w Jaworznie

Doskonałej Jakości Panele Słoneczne w Jaworznie

50 opinii

Jeżeli chesz znaleźć oferty doskonałej jakości paneli słonecznych to ten dostawca na pewno przedstawi najlepsze opcje. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Copernicus Sun S.A. - Świetne Instalacje Fotowoltaiczne Jaworzno

Świetne Instalacje Fotowoltaiczne

45 opinii

Nadal nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo iż próbujesz znaleźć od kilku tygodni? Copernicus Sun S.A. może Ci pomóc. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

G-Volt Paweł Reder - Dobre Baterie Słoneczne Jaworzno

Dobre Baterie Słoneczne Jaworzno

27 opinii

Ten, kto poszukuje baterii słonecznych winien zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich dobre ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Jaworzno

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Zawodowcy z Otovo Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny fotowoltaiki. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Elektro - HARD - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Jaworzno

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Jaworzno

22 opinie

Firma Elektro - HARD oferuje swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z Jaworzna i okolic. Zarezerwuj termin!

72 Zlecenia - Panele Fotowoltaiczne Jaworzno

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Jaworzno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Jaworzno

2022-12-07 do 2022-12-15
dodano 1 godzinę temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Jaworzno

Zapytanie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Jaworzna i z sąsiednich miast. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zobacz!

 • Jaworzno

2022-12-07 do 2022-12-15
dodano 8 godzin temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Opłacalne Panele Fotowoltaiczne Jaworzno

Klient, który planuje zakup paneli fotowoltaicznych pisze - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Powinien on koniecznie otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć na własne oczy Twoje świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się!

 • Jaworzno

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 3 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jaworzno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Jaworzno

2022-11-27 do 2022-12-05

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Jaworzno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Jaworzno

2022-11-17 do 2022-11-25

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jaworzno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Jaworzno

2022-11-11 do 2022-11-19

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Jaworzno

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Jaworzno

2022-10-27 do 2022-11-04

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Jaworzno

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Jaworzno

2022-10-27 do 2022-11-04

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Jaworzno

Doprowadź do tego, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany znawca z dziedziny instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

 • Jaworzno

2022-10-27 do 2022-11-04

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Jaworzno

Ten Zlecający szuka najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych w miejscowości Jaworzno i napisał - Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Jako fachowiec w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i zaproponuj świetną propozycję. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

 • Jaworzno

2022-10-25 do 2022-10-26

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu