Fotowoltaika w Raciborzu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 299 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Raciborzu

Panele fotowoltaiczne Racibórz

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Energia odnawialna na najwyższym poziomie to dla firmy Natural Energy PL Sp. z o.o. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Synergio S.A. - Doskonałe Panele Słoneczne Racibórz

Synergio S.A.

157 opinii

Synergio S.A. nie ma sobie równych w sprzedaży doskonałych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając liczne metody realizacji płatności. Przedzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Extra Energia Sp. z o.o. - Rewelacyjne Panele Słoneczne Racibórz

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Wybranie rewelacyjnych paneli słonecznych może być niełatwe, ale Extra Energia Sp. z o.o. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu produktu. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

ASLANDI Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Racibórz

ASLANDI Sp. z o.o.

56 opinii

Solidna fotowoltaika to życiowa pasja tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w branży. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

SOLAR TEAM - Pierwszorzędna Fotowoltaika Racibórz

SOLAR TEAM

48 opinii

Firma SOLAR TEAM to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Racibórz i przyległych powiatów. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika - Świetne Baterie Słoneczne Racibórz

Świetne Baterie Słoneczne Racibórz

52 opinie

Polenergia Fotowoltaika nie ma sobie równych w oferowaniu świetnych baterii słonecznych w konkurencyjnej cenie każdemu odbiorcy, zapewniając przy tym dogodne formy realizacji płatności. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Copernicus Sun S.A. - Dobre Panele Słoneczne w Raciborzu

Dobre Panele Słoneczne w Raciborzu

45 opinii

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Copernicus Sun S.A. pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

PROMIKA SOLAR - Dobre Panele Fotowoltaiczne Racibórz

Dobre Panele Fotowoltaiczne

28 opinii

Następnego takiego sprzedawcy nie znajdziesz w miejscowości Racibórz i okolicy, więc jeśli szukasz dobrych paneli fotowoltaicznych to od razu sprawdź PROMIKA SOLAR. Aby otrzymać dokładną wycenę skontaktuj się już teraz - warto.

SUN-INVEST - Wysokiej Jakości Baterie Słoneczne Racibórz

SUN-INVEST

24 opinie

Jeśli jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy wysokiej jakości baterii słonecznych to SUN-INVEST może być tym, czego poszukujesz. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - sprawdź!

Otovo Sp. z o.o. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Racibórz

Perfekcyjna Energia Odnawialna Racibórz

22 opinie

Firma Otovo Sp. z o.o. świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z Raciborza i z sąsiednich miast. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Najnowsze z 61 zleceń na fotowoltaikę w Raciborzu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Tworków

Ten Klient jeszcze potrzebuje dobrej firmy od instalacji fotowoltaicznej. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Tworków

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano 2 dni temu

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Racibórz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięczne...

 • Kuźnia Raciborska

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Racibórz

Dowiedź Zleceniodawcy, że takiego sprzedawcy prędko nie znajdzie na terenie Raciborza. Dlatego jeśli jesteś dostawcą pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to koniecznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

 • Racibórz

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Cenione Panele Słoneczne Racibórz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Racibórz

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Racibórz

Jeżeli szukasz zlecenia jako producent dobrych paneli fotowoltaicznych, to na pewno zapewnisz Zlecającemu najlepszy produkt. Przedłóż wyjątkową ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

 • Racibórz

2023-01-18 do 2023-01-26

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Racibórz

Ten Klient, który w dalszym ciągu nie znalazł instalacji paneli fotowoltaicznych, pomimo że szuka od dawna, napisał nam zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To właśnie Twoja oferta może być wybawieniem z problemu Zleceniodawcy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Racibórz

2023-01-15 do 2023-01-23

Fotowoltaika Racibórz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięczne...

 • Kuźnia Raciborska

2023-01-14 do 2023-01-22

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna Racibórz

Jeszcze masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zlecającego jako specjalista od instalacji fotowoltaicznej. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Jeśli chcesz otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

 • Racibórz

2023-01-14 do 2023-01-22

Wyśmienite Panele Fotowoltaiczne

Klienci nagminnie czują się zagubieni w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne. Jako specjalista, pomóż znaleźć najlepsze wyjście Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m². Dłużej nie czekaj i zadzwoń od razu - gwarancja zadowolenia!

 • Racibórz

2023-01-08 do 2023-01-16

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Racibórz

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Racibórz

2023-01-03 do 2023-01-11

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki