Pompa ciepła w Raciborzu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 517 898 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Raciborzu

Pompy ciepła Racibórz

Budotom Pompy Ciepła

123 opinie

Planujesz zakup powietrznych pomp ciepła i nie wybrałeś jeszcze dostawcy? Zarezerwuj termin!

ECOFAN GRUPA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Staranne Pompy Ciepła Racibórz

Staranne Pompy Ciepła Racibórz

112 opinii

Szukasz dobrej firmy od pomp ciepła? Wykorzystaj kompetencje ECOFAN GRUPA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

P.H.U. Eco-Constans - Rewelacyjne Gruntowe Pompy Ciepła Racibórz

Rewelacyjne Gruntowe Pompy Ciepła

71 opinii

Kupno rewelacyjnych gruntowych pomp ciepła jest trudniejsze niż może się wydawać, ale P.H.U. Eco-Constans na sto procent pomoże Ci w znalezieniu właściwego produktu. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Klimatechnik Jan Romańczyk - Najlepsze Pompy Ciepła Racibórz

Klimatechnik Jan Romańczyk

44 opinie

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od pomp ciepła to zaufaj doświadczeniu Klimatechnik Jan Romańczyk. Racibórz i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

HOME INSTAL - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła w Raciborzu

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła w Raciborzu

32 opinie

Nadal nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych wymienników ciepła, mimo że szukasz go od wielu dni? HOME INSTAL może ma szansę zakończyć Twój problem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

HYDROINSTAL JAN GATLIK - Z Górnej Półki Gruntowe Wymienniki Ciepła Racibórz

Z Górnej Półki Gruntowe Wymienniki Ciepła Racibórz

27 opinii

Nie możesz odnaleźć się w gąszczu ofert na gruntowe wymienniki ciepła? Specjaliści z HYDROINSTAL JAN GATLIK pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

PC-INSTAL - Solidne Pompy Ciepła Racibórz

PC-INSTAL

15 opinii

PC-INSTAL oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Racibórz oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Paweł Lider - Tanie Systemy Grzewcze Racibórz

Tanie Systemy Grzewcze

9 opinii

Systemy grzewcze oraz detale z tego wynikające skończą być dla Ciebie zagadką, jeśli skorzystasz z oferty Paweł Lider. Doświadczeni specjaliści z zakresu systemów grzewczych pomogą Ci stworzyć skrojone na miarę rozwiązanie. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Eco Solution - Perfekcyjna Energia Odnawialna Racibórz

Perfekcyjna Energia Odnawialna

9 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to życiowa pasja ekipy z firmy Eco Solution - są niekwestionowanym liderem w branży. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Ekoboost Piotr Hałgas - Znakomite Systemy Grzewcze Racibórz

Ekoboost Piotr Hałgas

5 opinii

Równie dobrej oferty systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Raciborza, więc jeśli poszukujesz znakomitego systemów grzewczych to od razu zobacz Ekoboost Piotr Hałgas. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Najnowsze z 34 zleceń na pompy ciepła w Raciborzu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kornowac

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Kornowac

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 4 dni temu

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Pietrowice Wielkie

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilku lat, głównie na obszarze Śląskiego, ale także przyległych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Pietrowice Wielkie

2024-04-05 do 2024-04-13
dodano 8 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Racibórz

Spraw, że systemy grzewcze nie będzie dla Klienta tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży systemów grzewczych znajdź idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m². Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Racibórz

2024-03-29 do 2024-04-06

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Racibórz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Racibórz

2024-03-25 do 2024-04-02

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Racibórz

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Racibórz

2024-03-21 do 2024-03-29

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Racibórz

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako ekspert, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m². Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

 • Racibórz

2024-03-19 do 2024-03-27

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Kobyla

Nadal masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako profesjonalista od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Kobyla

2024-03-18 do 2024-03-26

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 71-100m², Racibórz

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Racibórz

2024-03-10 do 2024-03-18

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 101-150m², Krzanowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Dodatkowe informacje: Przy montażu pompy napewno będ...

 • Krzanowice

2024-03-07 do 2024-03-15

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Racibórz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Racibórz

2024-03-07 do 2024-03-15

Gruntowy Wymiennik Ciepła Racibórz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Pawłów

2024-03-05 do 2024-03-05

Odnawialne Źródła Energii Racibórz

Jako wybitni specjaliści jesteście w stanie spełnić wymagania w temacie odnawialnych źródeł energii. Zapytanie brzmi "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²". Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Chałupki

2024-02-26 do 2024-03-05

Pierwszorzędna Pompa Ciepła Racibórz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: Kaloryfery aluminiowe instalacją miedź Termin sko...

 • Racibórz

2024-02-23 do 2024-03-02

Znakomity Gruntowy Wymiennik Ciepła

Praca do wykonania od Klienta, który planuje nabycie gruntowego wymiennika ciepła i nie wybrał dostawcy. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Racibórz

2024-02-22 do 2024-03-01

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła

Klient, który potrzebuje taniego gruntowego wymiennika ciepła napisał - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 71-100m². Winien on dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

 • Racibórz

2024-02-21 do 2024-02-29

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: 2024-11-25...

 • Racibórz

2024-02-10 do 2024-02-10

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii

Jako wybitny specjalista od odnawialnych źródeł energii, obsługujący Klientów z Śląskiego i okolicznych powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m²". Umów odpowiedni dla Ciebie termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Szonowice

2024-02-05 do 2024-02-13

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Racibórz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Racibórz

2024-01-24 do 2024-02-01

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Racibórz

2024-01-24 do 2024-02-01

Korzystne Systemy Grzewcze Racibórz

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Z pewnością zlecenie o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m²" jest idealne dla Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Pietrowice Wielkie

2024-01-23 do 2024-01-31

Świetne Systemy Grzewcze

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł systemów grzewczych, mimo że próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Rudy

2024-01-16 do 2024-01-24

Solidna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Tworków

2024-01-15 do 2024-01-23

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Racibórz

2023-12-30 do 2024-01-07

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Racibórz

2023-12-20 do 2023-12-20

Doskonałej Jakości Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: 2024-05-07...

 • Rudnik

2023-12-17 do 2023-12-25

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

 • Rudnik

2023-11-13 do 2023-11-21

Pompa ciepła, bud. 36-70m², Wojnowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Wojnowice

2023-11-08 do 2023-11-16

Doskonała Energia Odnawialna Racibórz

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Racibórz

2023-11-02 do 2023-11-10

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Racibórz

2023-10-16 do 2023-10-24

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: obiekt jest na etapie projektowym Dodatkowe informacje od Klienta: proszę o wycenę pompy ciepła g...

 • Kończyce Wielkie

2023-10-09 do 2023-10-17

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Jankowice

2023-10-05 do 2023-10-13

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła