Pompa ciepła w Mysłowicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 217 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Mysłowicach

Pompy ciepła Mysłowice

Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Mysłowice

170 opinii

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Mysłowic i z sąsiednich miast. Jeśli chcesz poznać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Cenione Gruntowe Wymienniki Ciepła Mysłowice

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

52 opinie

Jeśli chesz znaleźć oferty cenionych gruntowych wymienników ciepła to ta firma z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

PUH Kargo - Profesjonalne Pompy Ciepła Mysłowice

Profesjonalne Pompy Ciepła Mysłowice

40 opinii

Przygotowanie pomp ciepła będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. PUH Kargo ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

PROMIKA SOLAR - Odpowiednie Systemy Grzewcze Mysłowice

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Wybranie systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z PROMIKA SOLAR udzielą rad i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

HEGAM - Wyśmienite Gruntowe Pompy Ciepła Mysłowice

HEGAM

10 opinii

Ten, kto planuje zakup gruntowych pomp ciepła winien już dziś zgłosić się do do dostawcy HEGAM i zobaczyć na własne oczy ich dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

IT InterTech - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze w Mysłowicach

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze w Mysłowicach

9 opinii

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z IT InterTech pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PW Solar Sp. z o.o. - Solidne Odnawialne Źródła Energii Mysłowice

PW Solar Sp. z o.o.

7 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Mysłowic i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu solidnego odnawialnych źródeł energii. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Power Green Technology Sp. z o.o. - Rewelacyjne Powietrzne Pompy Ciepła Mysłowice

Power Green Technology Sp. z o.o.

4 opinie

Power Green Technology Sp. z o.o. z miejscowości Mysłowice jest najlepszy w oferowaniu rewelacyjnych powietrznych pomp ciepła w korzystnej cenie każdemu kupującemu, zapewniając dogodne metody realizacji płatności. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Performers Group Sp. z o.o. - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Mysłowice

Performers Group Sp. z o.o.

3 opinie

Odnawialne źródła energii to specjalność tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Ekoboost Piotr Hałgas - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Mysłowice

Ekoboost Piotr Hałgas

3 opinie

Następnego takiego dostawcy nie znajdziesz na terenie Mysłowic, dlatego jeśli szukasz dobrych gruntowych pomp ciepła to niezwłocznie sprawdź Ekoboost Piotr Hałgas. Już teraz umów się z nimi na rozmowę.

Najnowsze z 31 zleceń na pompy ciepła w Mysłowicach

Pompa Ciepła Mysłowice

Ten Klient jest zdania, że doskonała pompa ciepła to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Potrzebuję pompy ciepła, bud. do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Mysłowice

2023-01-17 do 2023-01-25

Profesjonalna Energia Odnawialna Mysłowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: budynek parterowy...

 • Mysłowice

2022-12-27 do 2023-01-04

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer i prześlij ofertę - nie pożałujesz.

 • Mysłowice

2022-12-11 do 2022-12-19

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Mysłowice

2022-11-27 do 2022-12-05

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Mysłowice

2022-11-17 do 2022-11-25

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w...

 • Mysłowice

2022-11-16 do 2022-11-24

Korzystne Systemy Grzewcze Mysłowice

Daj znać Zlecającemu, że takiej propozycji systemów grzewczych prędko nie znajdzie w miejscowości Mysłowice i okolicy, więc jeżeli poszukuje korzystnego systemów grzewczych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Aby poznać Klienta skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

 • Mysłowice

2022-11-10 do 2022-11-18

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w okolicy Mysłowic, który wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m²". Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Mysłowice

2022-11-04 do 2022-11-12

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjna pompa ciepła to niełatwe zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Mysłowice

2022-10-29 do 2022-11-06

Rewelacyjne Systemy Grzewcze

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej propozycji systemów grzewczych nie znajdzie na terenie Mysłowic, więc jeśli poszukuje rewelacyjnego systemów grzewczych to koniecznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaproponuj termin!

 • Mysłowice

2022-10-21 do 2022-10-29

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Zleceniodawca zgłosił "Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m²". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Mysłowice

2022-10-13 do 2022-10-21

Wysokiej Jakości Gruntowy Wymiennik Ciepła Mysłowice

Kupno wysokiej jakości gruntowego wymiennika ciepła dla Konsumentów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel Klientowi rady i wybierz dostosowane do wymagań rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Mysłowice

2022-10-06 do 2022-10-14

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od lat, głównie na obszarze Mysłowic, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

 • Mysłowice

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Mysłowice

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten Klient zgłosił "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m²". Przedzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

 • Mysłowice

2022-10-02 do 2022-10-10

Korzystne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 mi...

 • Mysłowice

2022-09-26 do 2022-10-04

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 ...

 • Mysłowice

2022-09-13 do 2022-09-21

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Pokaż temu Klientowi, że takiego dostawcy szybko nie znajdzie w miejscowości Mysłowice i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła to bezzwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mysłowice

2022-09-05 do 2022-09-13

Znakomita Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystan...

 • Mysłowice

2022-08-29 do 2022-09-06

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Jeżeli jako ekspert od pompy ciepła potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Mysłowice bez wątpienia pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

 • Mysłowice

2022-08-19 do 2022-08-27

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Katowice Mysłowice

Dla Klienta, który pisze - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², wybranie bezkonkurencyjnego systemów grzewczych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Ty będziesz na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego produktu. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Katowice Mysłowice

2022-08-08 do 2022-08-16

Rewelacyjny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Pokaż temu Zleceniodawcy, że kolejnego takiego dostawcy nie znajdzie na terenie Mysłowic. Więc jeśli jesteś dostawcą rewelacyjnego gruntowego wymiennika ciepła to bezzwłocznie przeanalizuj zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Mysłowice

2022-08-02 do 2022-08-10

Pompa Ciepła

Zleceniodawca szuka doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

 • Mysłowice

2022-08-02 do 2022-08-10

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 38m², Mysłowice

Ten Klient myśli, że perfekcyjna pompa ciepła to nieprosty temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 38m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Mysłowice

2022-07-31 do 2022-08-08

Tani Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Mysłowice

2022-07-31 do 2022-08-08

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnien...

 • Mysłowice

2022-07-28 do 2022-08-05

Korzystne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Budynek ocieplony i ...

 • Mysłowice

2022-07-28 do 2022-08-05

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Klient poszukuje taniego gruntowego wymiennika ciepła w okolicy Mysłowic i ma dla niego znaczenie atrakcyjna cena. Prześlij ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Skontaktuj się z nimi już teraz i prześlij ofertę.

 • Mysłowice

2022-07-21 do 2022-07-29

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Jako fachowiec i prawdziwy wyjadacz w dziedzinie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w pobliżu miejscowości Mysłowice, który pisze "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Przedzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Mysłowice

2022-07-20 do 2022-07-28

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m², wybranie bezkonkurencyjnego systemów grzewczych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

 • Mysłowice

2022-07-20 do 2022-07-28

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Mysłowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6...

 • Mysłowice

2022-07-17 do 2022-07-25

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Mysłowice

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą systemów grzewczych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Mysłowice

2022-07-15 do 2022-07-23

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła