Pompa ciepła w Rudzie Śląskiej

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 148 879 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 040 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Ruda Śląska - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Ruda Śląska

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o.

153 opinie

Zakup rewelacyjnych gruntowych pomp ciepła nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. poradzą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Opłacalne Systemy Grzewcze Ruda Śląska

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

50 opinii

Równie dobrej oferty systemów grzewczych prędko nie znajdziesz na terenie Rudy Śląskiej, więc jeżeli poszukujesz opłacalnego systemów grzewczych to niezwłocznie zobacz Polenergia Pompy Ciepła S.A.. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Ruda Śląska

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Ruda Śląska

45 opinii

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Rudy Śląskiej, ale także pobliskich miast. Zapraszamy do zadawania pytań.

PROMIKA SOLAR - Perfekcyjne Pompy Ciepła Ruda Śląska

PROMIKA SOLAR

28 opinii

Na wypadek jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od pomp ciepła to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PROMIKA SOLAR. Ruda Śląska - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

DGE Technologies Sp z o.o. - Markowe Powietrzne Pompy Ciepła Ruda Śląska

DGE Technologies Sp z o.o.

12 opinii

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Rudy Śląskiej, dlatego jeśli poszukujesz markowych powietrznych pomp ciepła to bezzwłocznie sprawdź DGE Technologies Sp z o.o.. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Ergo Term sp. z o.o. - Świetne Pompy Ciepła Ruda Śląska

Ergo Term sp. z o.o.

6 opinii

Właśnie wybierasz dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Ergo Term sp. z o.o. będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Polmarex Sp. z o.o. - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Ruda Śląska

Polmarex Sp. z o.o.

4 opinie

Chcąc dotrzeć do gruntowych wymienników ciepła spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Polmarex Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby poznać wycenę.

TERMOWENT Marek Kulicki - Solidne Odnawialne Źródła Energii Ruda Śląska

Solidne Odnawialne Źródła Energii Ruda Śląska

2 opinie

Jeśli poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z TERMOWENT Marek Kulicki są dla Ciebie stworzeni. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Power Green Technology Sp. z o.o. - Rewelacyjne Pompy Ciepła Ruda Śląska

Power Green Technology Sp. z o.o.

2 opinie

Myślisz, że rewelacyjne pompy ciepła to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Power Green Technology Sp. z o.o. poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Wybierz ich numer jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Ekoboost Piotr Hałgas - Z Górnej Półki Gruntowe Pompy Ciepła w Rudzie Śląskiej

Z Górnej Półki Gruntowe Pompy Ciepła w Rudzie Śląskiej

2 opinie

Kiedy poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty gruntowych pomp ciepła w miejscowości Ruda Śląska, zatrudnij profesjonalistów w branży. Ekoboost Piotr Hałgas wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i przedstawi Ci zacną propozycję. Już teraz określ na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

67 Zleceń - Pompy Ciepła Ruda Śląska

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 75m², Ruda Śląska

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 75m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Ruda Śląska i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Ruda Śląska

2022-11-29 do 2022-12-07
dodano 5 dni temu

Systemy Grzewcze Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy o...

 • Ruda Śląska

2022-11-23 do 2022-12-01

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 21 754 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Ruda Śląska

2022-10-28 do 2022-11-05

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Pompa ma być z wymie...

 • Ruda Śląska

2022-10-24 do 2022-11-01

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Ruda Śląska

Jako profesjonalista złóż najlepszą ofertę systemów grzewczych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Na pewno zapytanie o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m²" jest stworzone dla Ciebie. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Ruda Śląska

2022-10-18 do 2022-10-26

Odnawialne Źródła Energii Ruda Śląska

Oferując usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilkunastu lat, głównie na obszarze Rudy Śląskiej, ale także przyległych miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Złóż dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Ruda Śląska

2022-10-12 do 2022-10-20

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

 • Ruda Śląska

2022-10-11 do 2022-10-19

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii

Jeśli odnawialne źródła energii to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. składający zapytanie napisał "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 80m²". Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Ruda Śląska

2022-09-26 do 2022-10-04

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 301-500m², Ruda Śląska

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od pompy ciepła potrzebujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 301-500m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Rudy Śląskiej z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

 • Ruda Śląska

2022-09-23 do 2022-10-01

Pompa Ciepła Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Dodatkowe informacje: Sprawdzenie działającego ukł...

 • Ruda Śląska

2022-09-16 do 2022-09-24

Profesjonalna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Posiadam pompę zlecę wykonanie m...

 • Ruda Śląska

2022-09-15 do 2022-09-23

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ruda Śląska

Ten Klient myśli, że perfekcyjna pompa ciepła to nieprosty temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Ruda Śląska

2022-09-15 do 2022-09-23

Doskonałej Jakości Gruntowy Wymiennik Ciepła Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Ruda Śląska

2022-09-13 do 2022-09-21

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnie...

 • Ruda Śląska

2022-09-12 do 2022-09-20

Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze

Dla Zlecającego, który pisze - Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², wybranie bezkonkurencyjnego systemów grzewczych może być skomplikowane, jednak pracownicy Twojej firmy będą na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Ruda Śląska

2022-09-11 do 2022-09-19

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Ruda Śląska

2022-09-08 do 2022-09-16

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w...

 • Ruda Śląska

2022-09-08 do 2022-09-16

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 10 Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ruda Śląska

2022-09-05 do 2022-09-13

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 78m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 78m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąc...

 • Ruda Śląska

2022-09-05 do 2022-09-13

Świetna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu mi...

 • Ruda Śląska

2022-09-04 do 2022-09-12

Świetne Systemy Grzewcze

Spowoduj, że systemy grzewcze nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z dziedziny systemów grzewczych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Ruda Śląska

2022-09-04 do 2022-09-12

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ruda Śląska

Jeśli odnawialne źródła energii w najlepszym wydaniu to sfera działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. składający zapytanie zgłosił "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Ruda Śląska

2022-08-20 do 2022-08-28

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: Klient prosi o poradę, chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub sta...

 • Ruda Śląska

2022-08-18 do 2022-08-26

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Proszę o wycenę mon...

 • Ruda Śląska

2022-08-16 do 2022-08-24

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Ten Zleceniodawca poszukuje najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Ruda Śląska i napisał - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i przedstaw dobrą propozycję. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Ruda Śląska

2022-08-16 do 2022-08-24

Solidna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ruda Śląska

2022-08-14 do 2022-08-22

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Ruda Śląska

2022-08-11 do 2022-08-19

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zlecający często czują się zagubieni w nadmiarze ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Ruda Śląska

2022-08-08 do 2022-08-16

Tanie Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mie...

 • Ruda Śląska

2022-08-06 do 2022-08-14

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które brzmi "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Ustal pasujący termin od razu!

 • Ruda Śląska

2022-08-04 do 2022-08-12

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Ruda Śląska

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Mam panele słoneczn...

 • Ruda Śląska

2022-07-31 do 2022-08-08

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu