Pompa ciepła w Lublińcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 6 888 005 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
541 512 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Pompy ciepła Lubliniec - ranking najlepszych firm

Pompy ciepła Lubliniec

Gruntowe Pompy Ciepła Lubliniec

144 opinie

Klient, który planuje zakup gruntowych pomp ciepła musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich atrakcyjne ceny oraz korzystne warunki dostawy. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ECOFAN instal - Odnawialne Źródła Energii Lubliniec

Odnawialne Źródła Energii

112 opinii

Eksperci z ECOFAN instal to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z branży odnawialnych źródeł energii. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Sunlit.pl Marek Sowka - Rewelacyjne Powietrzne Pompy Ciepła Lubliniec

Sunlit.pl Marek Sowka

65 opinii

Sunlit.pl Marek Sowka z miejscowości Lubliniec jest najlepszy w oferowaniu rewelacyjnych powietrznych pomp ciepła w korzystnej cenie każdemu kupującemu, zapewniając dogodne metody realizacji płatności. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Nasz Prąd S.A. Fotowoltaika Pompy ciepła Lubliniec - Rewelacyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła w Lublińcu

Rewelacyjne Gruntowe Wymienniki Ciepła w Lublińcu

57 opinii

Kolejnego takiego dostawcy szybko nie znajdziesz w miejscowości Lubliniec i okolicy, więc jeśli szukasz rewelacyjnych gruntowych wymienników ciepła to niezwłocznie sprawdź Nasz Prąd S.A. Fotowoltaika Pompy ciepła Lubliniec. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Doskonałe Systemy Grzewcze Lubliniec

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

50 opinii

Firma Polenergia Pompy Ciepła S.A. to eksperci od odnawialnych źródeł energii, obsługujący Klientów z Lublińca i przyległych powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

HEGAM - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Lubliniec

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Lubliniec

9 opinii

Jeśli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z HEGAM są dla Ciebie stworzeni. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

Grento Sp. z o.o. - Doskonałe Gruntowe Wymienniki Ciepła Lubliniec

Grento Sp. z o.o.

6 opinii

Planujesz nabycie gruntowych wymienników ciepła i nie masz jeszcze sprzedawcy? Ustal pasujący termin już teraz!

TERMOWENT Marek Kulicki - Perfekcyjne Pompy Ciepła Lubliniec

Perfekcyjne Pompy Ciepła

2 opinie

Według Ciebie perfekcyjne pompy ciepła to niełatwy temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy poradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Power Green Technology Sp. z o.o. - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Lubliniec

Power Green Technology Sp. z o.o.

2 opinie

Jeżeli starasz się znaleźć dostawcę dobrych gruntowych wymienników ciepła to Power Green Technology Sp. z o.o. z całą pewnością zapewni najlepszy produkt. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Ekoboost Piotr Hałgas - Znakomite Pompy Ciepła Lubliniec

Ekoboost Piotr Hałgas

2 opinie

W dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od pomp ciepła? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Ekoboost Piotr Hałgas. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

124 Zlecenia - Pompy Ciepła Lubliniec

Idealny Gruntowy Wymiennik Ciepła Lubliniec

Dowiedź Zlecającemu, że kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Śląskiego. Więc jeśli jesteś dostawcą idealnego gruntowego wymiennika ciepła to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Skontaktuj się, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

 • Pawonków

2022-09-29 do 2022-10-07
dodano 7 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lubliniec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Lubliniec

2022-09-22 do 2022-09-30

Pompy ciepła - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 20 549 Sprzedawców Pomp Ciepła najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Boronów

Doskonała energia odnawialna to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Boronów

2022-09-11 do 2022-09-19

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od ...

 • Ciasna

2022-09-11 do 2022-09-19

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Koszęcin

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodni...

 • Koszęcin

2022-09-10 do 2022-09-10

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Koszęcin

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Koszęcin

2022-09-10 do 2022-09-18

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Lubliniec

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², dotarcie do świetnego systemów grzewczych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Lubliniec

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Koszęcin

Klient poszukuje dobrego gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Śląskie lub na terenie powiatu i ma dla niego znaczenie atrakcyjna cena. Prześlij ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Klientowi - nawiąż kontakt już dziś, nie pożałujesz.

 • Koszęcin

2022-09-07 do 2022-09-15

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kochcice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w roz...

 • Kochcice

2022-09-06 do 2022-09-14

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawca, który szuka dobrego gruntowego wymiennika ciepła pisze - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². Powinien on już teraz dostać ofertę od Ciebie jako dostawcy i poznać Twoje atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Koszęcin

2022-09-04 do 2022-09-12

Najlepsza Pompa Ciepła Lubliniec

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Lubliniec

2022-09-04 do 2022-09-12

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. do 150m², Herby

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Herby

2022-09-03 do 2022-09-11

Solidna Energia Odnawialna Lubliniec

Jeśli energia odnawialna to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten składający zapytanie zgłosił "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Lubliniec

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lubliniec

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Lubliniec

2022-08-27 do 2022-09-04

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Lubliniec

Pokaż temu Klientowi, że takiego dostawcy szybko nie znajdzie w miejscowości Lubliniec i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła to bezzwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Lubliniec

2022-08-27 do 2022-09-04

Doskonałej Jakości Pompa Ciepła

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie pompy ciepła daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Lubliniec

2022-08-24 do 2022-09-01

Profesjonalna Pompa Ciepła

Ten Klient w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

 • Pawonków

2022-08-21 do 2022-08-29

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Woźniki

Jako ekspert i prawdziwy profesjonalista w temacie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Klientowi w rejonie Śląskiego, który pisze "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

 • Woźniki

2022-08-18 do 2022-08-26

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Sadów

Klient, który szuka bezkonkurencyjnego gruntowego wymiennika ciepła napisał - Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m². Powinien on otrzymać ofertę od Ciebie jako dostawcy i zobaczyć Twoje dobre ceny oraz korzystne warunki dostawy. Zaproponuj termin!

 • Sadów

2022-08-18 do 2022-08-26

Najlepsza Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: 2023-08-19...

 • Lubliniec

2022-08-17 do 2022-08-25

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 301-500m², Woźniki

Jako fachowiec działający na obszarze powiatu i oferujący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnej energii odnawialnej zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 301-500m²". Skontaktuj się i prześlij ofertę - naprawdę warto.

 • Woźniki

2022-08-16 do 2022-08-24

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Pawonków

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Śląskie i z sąsiednich miast. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

 • Pawonków

2022-08-16 do 2022-08-24

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Lubliniec

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Lubliniec

2022-08-16 do 2022-08-24

Solidna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: ...

 • Lubliniec

2022-08-12 do 2022-08-20

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Koszęcin

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Ocieplane poddasze,...

 • Koszęcin

2022-08-09 do 2022-08-09

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Woźniki

Oferując usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilku lat, zwłaszcza na obszarze Śląskiego, ale także przyległych miast możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Woźniki

2022-08-09 do 2022-08-17

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Woźniki

Jeśli odnawialne źródła energii w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten zainteresowany napisał "Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Woźniki

2022-08-07 do 2022-08-15

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

 • Lubliniec

2022-08-07 do 2022-08-15

Tanie Systemy Grzewcze Lubliniec

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Boronów

2022-08-05 do 2022-08-13

Energia Odnawialna

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Lubliniec, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Lubliniec

2022-07-27 do 2022-08-04

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Lubsza

2022-07-27 do 2022-08-04

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła
Udostępnij znajomemu