Pompa ciepła w Dąbrowie Górniczej

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 408 165 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Dąbrowie Górniczej

Pompy ciepła Dąbrowa Górnicza

Dobre Gruntowe Pompy Ciepła w Dąbrowie Górniczej

170 opinii

Planujesz kupno gruntowych pomp ciepła i nie podjąłeś decyzji o wyborze dostawcy? Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Dąbrowa Górnicza

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

52 opinie

Polenergia Pompy Ciepła S.A. jest najlepszy w dostarczaniu dobrych gruntowych pomp ciepła w konkurencyjnej cenie każdemu kontrahentowi, zapewniając przy tym liczne formy realizacji płatności. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

DGE Technologies Sp z o.o. - Z Górnej Półki Gruntowe Pompy Ciepła Dąbrowa Górnicza

DGE Technologies Sp z o.o.

12 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy gruntowych pomp ciepła, pomimo że poszukujesz go od dawna? DGE Technologies Sp z o.o. może Ci pomóc. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

HEGAM - Solidne Pompy Ciepła Dąbrowa Górnicza

Solidne Pompy Ciepła

10 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij HEGAM. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

Zimotech Robert Zimoląg - Doskonałe Pompy Ciepła Dąbrowa Górnicza

Doskonałe Pompy Ciepła

8 opinii

Jeśli szukasz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Zimotech Robert Zimoląg są dla Ciebie idealni. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Royal Instal System Sp zoo - Solidne Odnawialne Źródła Energii Dąbrowa Górnicza

Royal Instal System Sp zoo

7 opinii

Pracownicy Royal Instal System Sp zoo to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu szukającemu profesjonalisty z dziedziny solidnego odnawialnych źródeł energii. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

Ergo Term sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze Dąbrowa Górnicza

Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze

6 opinii

Znalezienie najwyższej klasy systemów grzewczych może być niełatwe, ale Ergo Term sp. z o.o. na pewno pomoże Tobie w znalezieniu adekwatnego produktu. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Power Green Technology Sp. z o.o. - Doskonałe Powietrzne Pompy Ciepła Dąbrowa Górnicza

Doskonałe Powietrzne Pompy Ciepła Dąbrowa Górnicza

4 opinie

Szukasz doskonałych powietrznych pomp ciepła w okolicy Dąbrowy Górniczej i wymagasz atrakcyjnej ceny? Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi.

Ekoboost Piotr Hałgas - Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Dąbrowa Górnicza

Ekoboost Piotr Hałgas

3 opinie

Chcąc dotrzeć do powietrznych pomp ciepła znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale Ekoboost Piotr Hałgas przebije je wszystkie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Nieruchomości Projekty Inwestycje Transport inżynier. Waldemar Janowski - Tanie Systemy Grzewcze Dąbrowa Górnicza

Tanie Systemy Grzewcze Dąbrowa Górnicza

1 opinia

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od lat, szczególnie na obszarze Dąbrowy Górniczej, ale także przyległych miast. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Najnowsze z 58 zleceń na pompy ciepła w Dąbrowie Górniczej

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła Dąbrowa Górnicza

Ten Zleceniodawca poszukuje najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Dąbrowa Górnicza i napisał - Pompa ciepła, bud. do 150m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i przedstaw dobrą propozycję. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-30 do 2023-02-07
dodano wczoraj o 18:15

Opłacalne Systemy Grzewcze Dąbrowa Górnicza

Ten Klient, który wciąż nie znalazł systemów grzewczych, chociaż szuka od kilku tygodni, napisał nam zapytanie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zlecającego. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-26 do 2023-02-03
dodano 5 dni temu

Pierwszorzędna Pompa Ciepła Dąbrowa Górnicza

W dalszym ciągu możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-10 do 2023-01-18

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Dąbrowa Górnicza

Jako fachowiec działający na obszarze województwa i oferujący liczne usługi z zakresu perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii podejmij współpracę z Klientem, który pisze zapytanie o treści "Zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m²". Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Dąbrowa Górnicza

2023-01-07 do 2023-01-15

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Jako zawodowiec z branży, najlepszy w każdym calu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży pierwszorzędnej energii odnawialnej. Klient, który zleca napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-31 do 2023-01-08

Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy o...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-29 do 2023-01-06

Odnawialne Źródła Energii Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-27 do 2023-01-04

Znakomita Pompa Ciepła

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od pompy ciepła szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-26 do 2023-01-03

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Dowiedź Zleceniodawcy, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Dąbrowy Górniczej. Więc jeśli jesteś dostawcą dobrego gruntowego wymiennika ciepła to koniecznie poznaj szczegóły zapytania o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-08 do 2022-12-16

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Jeszcze jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - zadzwoń!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-08 do 2022-12-16

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-06 do 2022-12-14

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Ten Klient chcąc znaleźć najlepszą propozycję systemów grzewczych powinien znaleźć Twoją Firmę, która nie ma konkurentów. Po prostu przeczytaj dokładnie zapytanie - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-03 do 2022-11-11

Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Zleceniodawca szuka dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m². To zlecenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Przedzwoń teraz i wyślij ofertę.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-30 do 2022-11-07

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-27 do 2022-11-04

Idealne Systemy Grzewcze

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec posłuż radą i dobierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Zadzwoń, aby przedstawić ofertę.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-18 do 2022-10-26

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Bazując na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-13 do 2022-10-21

Staranna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-10 do 2022-10-18

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 63m², Dąbrowa Górnicza

Wykonanie pompy ciepła dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 63m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-03 do 2022-10-11

Tanie Systemy Grzewcze

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². Wybierz numer natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-02 do 2022-10-10

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Ten Klient uważa, że porządna pompa ciepła to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby przesłać ofertę.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-10-01 do 2022-10-09

Staranna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-30 do 2022-10-08

Idealne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-18 do 2022-09-26

Profesjonalna Energia Odnawialna Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 2 Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: możliwy od zaraz...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-15 do 2022-09-23

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Klienci bezustannie czują się zagubieni w gąszczu ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, doradź najbardziej korzystne wyjście temu Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-15 do 2022-09-23

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Jeśli odnawialne źródła energii w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m²". Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-12 do 2022-09-20

Gruntowy Wymiennik Ciepła

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w nadmiarze ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m². Określ co możesz zaoferować i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-12 do 2022-09-20

Doskonała Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-12 do 2022-09-20

Bezkonkurencyjny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-10 do 2022-09-18

Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty:...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-10 do 2022-09-18

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Dąbrowa Górnicza

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł systemów grzewczych, mimo iż próbuje znaleźć od kilku tygodni, napisał nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-09 do 2022-09-17

Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Dąbrowa Górnicza

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: grzejniki na ścianie Termin sko...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-09-09 do 2022-09-17

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła