Fotowoltaika w Dąbrowie Górniczej

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 159 262 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Dąbrowa Górnicza - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

574 opinie

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien już dziś zgłosić się do Natural Energy PL Sp. z o.o. i poznać atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Synergio S.A. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

157 opinii

Eksperci z Synergio S.A. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Extra Energia Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

Extra Energia Sp. z o.o.

61 opinii

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Dąbrowy Górniczej, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie sprawdź Extra Energia Sp. z o.o.. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

SOLAR TEAM - Solidna Energia Odnawialna Dąbrowa Górnicza

SOLAR TEAM

47 opinii

Eksperci z SOLAR TEAM to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej energii odnawialnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Polenergia Fotowoltaika - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

Polenergia Fotowoltaika

51 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy Polenergia Fotowoltaika - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Copernicus Sun S.A. - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Dąbrowa Górnicza

Pierwszorzędna Energia Odnawialna Dąbrowa Górnicza

45 opinii

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Copernicus Sun S.A. są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

PROMIKA SOLAR - Perfekcyjna Fotowoltaika w Dąbrowie Górniczej

Perfekcyjna Fotowoltaika w Dąbrowie Górniczej

28 opinii

Eksperci z PROMIKA SOLAR to specjaliści w swoim fachu i są gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

Otovo Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze miejscowości Dąbrowa Górnicza, ale także okolicznych powiatów. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

Elektro - HARD - Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna Dąbrowa Górnicza

Wyjątkowa Firma Fotowoltaiczna

22 opinie

Ta wyjątkowa firma fotowoltaiczna z miejscowości Dąbrowa Górnicza to prawdziwi fachowcy, z którymi opłaca się współpracować, gdyż mają solidne doświadczenie. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Partner Eco Sun Solutions Sp. z o. o. - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

Partner Eco Sun Solutions Sp. z o. o.

3 opinie

Każdy, kto planuje kupno ogniw fotowoltaicznych musi koniecznie zgłosić się do tego dostawcy i poznać ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

85 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Dąbrowa Górnicza

Dobra Firma Fotowoltaiczna Dąbrowa Górnicza

Podmiot, który wprowadził zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", szuka dobrych paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która jest najwyższej próby. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-12-06 do 2022-12-14
dodano 10 godzin temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Dąbrowa Górnicza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-27 do 2022-12-05

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 415 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dąbrowa Górnicza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-21 do 2022-11-29

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Dąbrowa Górnicza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-21 do 2022-11-29

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dąbrowa Górnicza

Jako Firma z miejscowości Dąbrowa Górnicza, nie mając sobie równych w sprzedaży wyśmienitych paneli fotowoltaicznych w konkurencyjnej cenie każdemu zainteresowanemu i zapewniający dogodne formy realizacji płatności, odpowiedz na to ogłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Powinno Cię zainteresować. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-21 do 2022-11-29

Rewelacyjny System Fotowoltaiczny Dąbrowa Górnicza

Ten Klient potrzebuje specjalisty od systemu fotowoltaicznego. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-19 do 2022-11-27

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Dąbrowa Górnicza

Ten Klient uważa, że pierwszorzędny system fotowoltaiczny to skomplikowany temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-17 do 2022-11-25

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 10m², Dąbrowa Górnicza

Dla Klienta znalezienie rewelacyjnej firmy fotowoltaicznej to nie jest prosta sprawa, dlatego warto zainteresować się i poznać szczegóły zlecenia, niezależnie jako prawdziwy specjalista działający na terenie Dąbrowy Górniczej, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-06 do 2022-11-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Dąbrowa Górnicza

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-06 do 2022-11-14

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Dąbrowa Górnicza

Klient, który wprowadził zgłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m²", szuka z górnej półki paneli słonecznych. Powinien trafić na ofertę Twojej firmy, która jest najwyższej próby. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

 • Dąbrowa Górnicza

2022-11-06 do 2022-11-14

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu