Fotowoltaika w Żywcu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 168 795 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 991 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych specjalistów od fotowoltaiki w Żywcu

Panele fotowoltaiczne Żywiec

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne

574 opinie

Podjęcie decyzji o wyborze instalacji fotowoltaicznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Natural Energy PL Sp. z o.o. posłużą radą i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Synergio S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne Żywiec

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne

157 opinii

Instalacje fotowoltaiczne i niuanse z tego wynikające już nie będą dla Ciebie problemem, jeśli wybierzesz ofertę Synergio S.A.. Profesjonalni specjaliści z zakresu instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Extra Energia Sp. z o.o. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Żywiec

Extra Energia Sp. z o.o.

61 opinii

Firma Extra Energia Sp. z o.o. to eksperci od systemów fotowoltaicznych, obsługujący Klientów z Żywca i przyległych powiatów. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

P.H.U. Eco-Constans - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Żywcu

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne w Żywcu

42 opinie

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z P.H.U. Eco-Constans pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Polenergia Fotowoltaika - Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne Żywiec

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne

51 opinii

Klient, który planuje zakup wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych powinien koniecznie zgłosić się do do dostawcy Polenergia Fotowoltaika i zobaczyć ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Copernicus Sun S.A. - Dobre Panele Słoneczne Żywiec

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Copernicus Sun S.A. z miejscowości Żywiec specjalizuje się w dostarczaniu dobrych paneli słonecznych w dobrej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne formy płatności. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby poznać dopasowaną ofertę.

NORTMAR - BB - Znakomite Panele Fotowoltaiczne Żywiec

NORTMAR - BB

26 opinii

Trudno Ci się odnaleźć w bogactwie ofert na panele fotowoltaiczne? Specjaliści z NORTMAR - BB zaproponują Ci najlepsze wyjście. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Quantum-Bis Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Żywiec

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna Żywiec

25 opinii

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Quantum-Bis Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

WATOMAT.PL Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Żywiec

WATOMAT.PL Sp. z o.o.

24 opinie

WATOMAT.PL Sp. z o.o. z Żywca nie ma sobie równych w dostarczaniu doskonałej jakości baterii słonecznych w korzystnej cenie każdemu kupującemu, zapewniając przy tym dogodne metody płatności. Zachęcamy do zadawania pytań.

Elektro - HARD - Solidna Fotowoltaika Żywiec

Solidna Fotowoltaika Żywiec

22 opinie

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki solidnemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najnowsze z 422 zleceń na fotowoltaika w Żywcu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 501-1000m², Korbielów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 501-1000m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczne...

 • Korbielów

2022-12-07 do 2022-12-15
dodano 2 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Pewel Ślemieńska

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Pewel ślemieńska

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 4 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Węgierska Górka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: na etapie projektowym Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Węgierska Górka

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 4 dni temu

Staranna Instalacja Fotowoltaiczna Żywiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Żywiec

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 5 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Ujsoły

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego rach...

 • Ujsoły

2022-12-03 do 2022-12-11
dodano 6 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Wieprz

Jako dobra firma fotowoltaiczna, która nie ma sobie równych w rejonie Śląskiego - złóż ofertę i pozwól przekonać mu się samodzielnie jak bardzo jesteś profesjonalny! Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Wieprz

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 7 dni temu

Markowe Panele Słoneczne Żywiec

Kupno markowych paneli słonecznych dla Konsumentów nie jest sprawą prostą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista udziel Klientowi rady i dobierz dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Umów się na konkretny termin od razu!

 • Żywiec

2022-12-05 do 2022-12-05

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Milówka

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego ...

 • Milówka

2022-11-30 do 2022-12-08

Staranny System Fotowoltaiczny Żywiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 112m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: w trakcie budowy Wysokość średniego miesięcznego rachunku za prą...

 • Żywiec

2022-11-27 do 2022-12-05

Perfekcyjna Fotowoltaika Żywiec

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcz...

 • Rychwałd

2022-11-23 do 2022-11-23

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki