Fotowoltaika w Żorach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 461 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Żory - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Żory

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Odpowiednie panele fotowoltaiczne z przewozem pod Twoje drzwi to normalna usługa Natural Energy PL Sp. z o.o., dzięki której będziesz na 100% ukontentowany. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Synergio S.A. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Żory

Synergio S.A.

157 opinii

Perfekcyjna energia odnawialna to specjalność ekipy z firmy Synergio S.A. - są jednymi z najlepszych w branży. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Extra Energia Sp. z o.o. - Opłacalne Baterie Słoneczne Żory

Opłacalne Baterie Słoneczne Żory

61 opinii

Znalezienie opłacalnych baterii słonecznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Extra Energia Sp. z o.o. na 100% pomoże Ci w znalezieniu właściwego produktu. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

ASLANDI Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Firma Fotowoltaiczna Żory

ASLANDI Sp. z o.o.

54 opinie

Szukając instalacji fotowoltaicznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna ASLANDI Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Przedzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

P.H.U. Eco-Constans - Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Żory

P.H.U. Eco-Constans

41 opinii

Takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Żor, dlatego jeśli szukasz pierwszorzędnych paneli fotowoltaicznych to niezwłocznie sprawdź P.H.U. Eco-Constans. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - sprawdź!

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Słoneczne Żory

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Wybór dobrych paneli słonecznych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - fachowcy z Polenergia Fotowoltaika doradzą Ci i wybiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Copernicus Sun S.A. - Idealne Baterie Słoneczne w Żorach

Idealne Baterie Słoneczne w Żorach

45 opinii

Skoro chesz znaleźć oferty idealnych baterii słonecznych to Copernicus Sun S.A. z całą pewnością przedstawi najlepsze opcje. Przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

SES Group Sp. z o.o. - Świetne Instalacje Fotowoltaiczne Żory

Świetne Instalacje Fotowoltaiczne

30 opinii

Nadal nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo iż próbujesz znaleźć od kilku tygodni? SES Group Sp. z o.o. może Ci pomóc. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

SUN-INVEST - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Żory

SUN-INVEST

24 opinie

Firma SUN-INVEST to eksperci od systemów fotowoltaicznych, obsługujący Klientów z Żor i przyległych powiatów. Wybierz ich numer i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Żory

Doskonała Fotowoltaika Żory

21 opinii

Gdy szukasz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Otovo Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Ustal pasujący termin już teraz!

35 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Żory

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Żory

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Żory, ale także pobliskich miast możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

 • Żory

2022-12-06 do 2022-12-14
dodano 2 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Żory

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Żory

2022-11-18 do 2022-11-26

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Żory

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Żory

2022-11-17 do 2022-11-25

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Żory

Ten Klient jest zdania, że najlepsza instalacja fotowoltaiczna to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Żory

2022-11-14 do 2022-11-22

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Żory

Dla Klienta namierzenie pierwszorzędnej firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, niezależnie jako prawdziwy fachowiec w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Żor, którzy znają się na swojej robocie. Złóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej.

 • Żory

2022-11-07 do 2022-11-15

Opłacalna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Żory

Jesteś w stanie zaoferować solidną propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Żory

2022-10-21 do 2022-10-29

Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Żory

2022-10-20 do 2022-10-28

Odpowiednie Panele Słoneczne Żory

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Żory

2022-10-20 do 2022-10-28

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Żory

Jeśli Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Opierając się na swoim doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

 • Żory

2022-10-13 do 2022-10-21

Dobra Firma Fotowoltaiczna Żory

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wy...

 • Żory

2022-10-13 do 2022-10-21

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu