Fotowoltaika w Kłobucku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 414 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Kłobucku

Panele fotowoltaiczne Kłobuck

Znakomite Instalacje Fotowoltaiczne

157 opinii

Szukający instalacji fotowoltaicznych powinien już dziś zgłosić się do Synergio S.A. i poznać atrakcyjne oferty oraz doskonały proces dobierania rozwiązań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Extra Energia Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Kłobuck

Perfekcyjna Fotowoltaika Kłobuck

62 opinie

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Extra Energia Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Passive Instal Sp. z o.o.- Mateusz Sztacherski - Solidna Fotowoltaika Kłobuck

Solidna Fotowoltaika Kłobuck

57 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Kłobuck, ale także przyległych miast. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

SOLAR TEAM - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Kłobuck

Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

48 opinii

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Kłobucka, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. SOLAR TEAM wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

Polenergia Fotowoltaika - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Kłobuck

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest niełatwe, ale Polenergia Fotowoltaika na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - sprawdź!

Polenergia Fotowoltaika S.A. - Doskonała Fotowoltaika w Kłobucku

Doskonała Fotowoltaika w Kłobucku

52 opinie

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Polenergia Fotowoltaika S.A. jest na to skuteczną metodą. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

DK ENERGY sp. z o.o. - Doskonałe Panele Fotowoltaiczne Kłobuck

DK ENERGY sp. z o.o.

39 opinii

Znalezienie porządnych ogniw fotowoltaicznych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale DK ENERGY sp. z o.o. na pewno pomoże Ci w znalezieniu dopasowanego towaru. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Copernicus Sun S.A. - Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne Kłobuck

Wyśmienite Ogniwa Fotowoltaiczne

45 opinii

Namierzenie godnej zaufania firmy fotowoltaicznej nie jest proste, dlatego polecamy Ci Copernicus Sun S.A. - to prawdziwi fachowcy w kwestii fotowoltaiki działający w rejonie Kłobucka, którzy znają się na swojej pracy jak mało kto. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę.

Ergo Term sp. z o.o. - Dobra Firma Fotowoltaiczna Kłobuck

Dobra Firma Fotowoltaiczna

6 opinii

Jeśli chcesz dotrzeć do paneli słonecznych namierzysz wielu producentów, którzy mają ofertę dla Ciebie, ale to firma fotowoltaiczna Ergo Term sp. z o.o. jest najwyższej próby. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

MULTI-TECH - Profesjonalna Fotowoltaika Kłobuck

MULTI-TECH

1 opinia

Profesjonalna fotowoltaika to najważniejszy temat dla ekipy z firmy MULTI-TECH - są prawdziwymi ekspertami w branży. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 56 zleceń na fotowoltaikę w Kłobucku

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Zimnowoda

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Zimnowoda

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Pierwszorzędne Panele Fotowoltaiczne Kłobuck

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Kłobuck

2023-01-16 do 2023-01-24

Dobre Panele Słoneczne Kłobuck

Szukając Konsumentów jako producent paneli słonecznych, spotkasz tu wiele ciekawych zleceń dla sprzedawców, jak na przykład "Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przebić innych. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - warto.

 • Ługi-Radły

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Ługi-Radły

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesię...

 • Ługi-Radły

2023-01-16 do 2023-01-24

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Opatów

Poszukując Konsumentów jako producent paneli słonecznych, spotkasz tutaj mnóstwo wartych uwagi propozycji dla producentów, np. "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zdobyć tego Klienta. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Opatów

2023-01-14 do 2023-01-22

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Krzepice

Składający zapytanie zgłosił "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²". Jako świetna firma fotowoltaiczna, która jest gotowa pomóc w otrzymaniu najlepiej dopasowanej oferty, musisz tylko wyrazić zainteresowanie złożeniem oferty, a Zlecający przekonają się o doskonałej obsłudze. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Krzepice

2023-01-03 do 2023-01-11

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Kłobuck

Zdecydowanie o wyborze instalacji paneli fotowoltaicznych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec daj wskazówki i znajdź najlepsze rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m². Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Kłobuck

2023-01-01 do 2023-01-09

Świetna Instalacja Fotowoltaiczna Kłobuck

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

 • Golce

2022-12-11 do 2022-12-19

Sumienna Firma Fotowoltaiczna Kłobuck

Podmiot, który pisze zlecenie o treści "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²", poszukuje tanich paneli fotowoltaicznych. Powinien trafić na ofertę firmy fotowoltaicznej takiej, jak Twoja, która nie ma konkurentów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Kłobuck

2022-12-09 do 2022-12-17

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 220m², Truskolasy

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 220m², znalezienie dobrej instalacji paneli fotowoltaicznych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Truskolasy

2022-12-08 do 2022-12-16

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki