Fotowoltaika w Zawierciu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 116 823 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
550 673 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Zawiercie - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Zawiercie

Synergio S.A.

156 opinii

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, chociaż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? Synergio S.A. może być Twoim rozwiązaniem. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Extra Energia Sp. z o.o. - Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne w Zawierciu

Wysokiej Jakości Panele Fotowoltaiczne w Zawierciu

61 opinii

Nie możesz odnaleźć się w zawiłościach ofert na panele fotowoltaiczne? Profesjonalna kadra z Extra Energia Sp. z o.o. pomogą Ci znaleźć najlepsze wyjście. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Słoneczne Zawiercie

Dobre Panele Słoneczne

50 opinii

Znalezienie dobrych paneli słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Fotowoltaika doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

Copernicus Sun S.A. - Solidna Fotowoltaika Zawiercie

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Firma Copernicus Sun S.A. to wybitni specjaliści od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Zawiercia i okolicznych powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PROMIKA SOLAR - Perfekcyjna Fotowoltaika Zawiercie

Perfekcyjna Fotowoltaika Zawiercie

28 opinii

Ten fachowiec działa na terenie województwa i oferuje różnorodne usługi z zakresu perfekcyjnej fotowoltaiki. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Otovo Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Zawiercie

Otovo Sp. z o.o.

21 opinii

Znakomici pracownicy firmy Otovo Sp. z o.o. spełnią Państwa wymagania w temacie fotowoltaiki. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

Elektro - HARD - Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Zawiercie

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Zawiercie

22 opinie

Ta najlepsza firma fotowoltaiczna z terenu Zawiercia to prawdziwi zawodowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie. Jeśli chcesz uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - to Ci się opłaci.

Ergo Term sp. z o.o. - Porządne Ogniwa Fotowoltaiczne Zawiercie

Ergo Term sp. z o.o.

6 opinii

Gdy poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Zawiercie, zatrudnij fachowców w branży. Ergo Term sp. z o.o. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i złoży Ci dobrą propozycję. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Partner Eco Sun Solutions Sp. z o. o. - Bezkonkurencyjne Panele Słoneczne Zawiercie

Partner Eco Sun Solutions Sp. z o. o.

3 opinie

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy bezkonkurencyjnych paneli słonecznych to Partner Eco Sun Solutions Sp. z o. o. może być tym, czego szukasz. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

Partner Modern Energy Pro Sp. z o.o. - Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne Zawiercie

Odpowiednie Panele Fotowoltaiczne

2 opinie

Jeżeli jeszcze nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego dostawcy bezkonkurencyjnych paneli słonecznych to Partner Modern Energy Pro Sp. z o.o. może być tym, czego szukasz. Mają propozycję dla każdego, nie pożałujesz.

113 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Zawiercie

Perfekcyjna Instalacja Fotowoltaiczna Zawiercie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Żarnowiec

2022-11-24 do 2022-12-02
dodano 2 dni temu

Najlepsza Firma Fotowoltaiczna Zawiercie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczneg...

 • Poręba

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 5 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 378 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Porządna Instalacja Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Łazy

2022-11-21 do 2022-11-29
dodano 5 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Zawiercie

Ten Klient uważa, że pierwszorzędny system fotowoltaiczny to skomplikowany temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Zawiercie

2022-11-19 do 2022-11-27
dodano 7 dni temu

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Zawiercie

2022-11-17 do 2022-11-25

Tania Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Zawiercie

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji instalacji paneli fotowoltaicznych szybko nie znajdzie na terenie Zawiercia, więc jeżeli szuka taniej instalacji paneli fotowoltaicznych to natychmiast powinien poznać Twoją Firmę. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

 • Zawiercie

2022-11-15 do 2022-11-23

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Zawiercie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Zawiercie

2022-11-14 do 2022-11-22

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Włodowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Włodowice

2022-11-13 do 2022-11-21

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Szczekociny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięc...

 • Szczekociny

2022-11-11 do 2022-11-19

Panele Fotowoltaiczne Zawiercie

Zakup doskonałych paneli fotowoltaicznych dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź Klientowi i znajdź dostosowane do potrzeb rozwiązanie. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

 • Zawiercie

2022-11-10 do 2022-11-18

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu