Fotowoltaika w Będzinie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 752 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Będzin - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Będzin

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty ogniw fotowoltaicznych w miejscowości Będzin, zatrudnij profesjonalistów w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoich kreatywnych pracowników i zaproponuje Ci zacną propozycję. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Synergio S.A. - Perfekcyjna Energia Odnawialna Będzin

Perfekcyjna Energia Odnawialna

157 opinii

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Synergio S.A. są dla Ciebie stworzeni. Ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Extra Energia Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Będzin

Extra Energia Sp. z o.o.

61 opinii

Firma fotowoltaiczna Extra Energia Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży systemów fotowoltaicznych. Swoje usługi oferują Klientom w okolicy miejscowości Będzin. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

SOLAR TEAM - Najwyższej Klasy Panele Słoneczne Będzin

Najwyższej Klasy Panele Słoneczne Będzin

47 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy SOLAR TEAM - są prawdziwymi ekspertami w branży. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Polenergia Fotowoltaika - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne Będzin

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne

51 opinii

Eksperci z Polenergia Fotowoltaika to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Copernicus Sun S.A. - Solidna Energia Odnawialna Będzin

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Otovo Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna w Będzinie

Pierwszorzędna Firma Fotowoltaiczna w Będzinie

22 opinie

Poszukując pierwszorzędnych paneli słonecznych znajdziesz firmy, które mają ofertę dla Ciebie, ale firma fotowoltaiczna Otovo Sp. z o.o. jest najwyższej próby. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Elektro - HARD - Doskonałe Ogniwa Fotowoltaiczne Będzin

Elektro - HARD

22 opinie

Jeżeli szukasz bezkonkurencyjnej oferty ogniw fotowoltaicznych w okolicy Będzina, zatrudnij fachowców w branży. Elektro - HARD wykorzysta kompetencje swoich pracowników i zaproponuje Ci niezłą propozycję. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Będzin

Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne

4 opinie

Chcąc dotrzeć do ogniw fotowoltaicznych spotkasz wiele firm, które mają ofertę dla Ciebie, ale Kosmopell Fotowoltaika Lubliniec jest najwyższej próby. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Partner Eco Sun Solutions Sp. z o. o. - Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Będzin

Z Górnej Półki Ogniwa Fotowoltaiczne Będzin

3 opinie

Jeżeli jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy z górnej półki ogniw fotowoltaicznych to Partner Eco Sun Solutions Sp. z o. o. może być tym, czego potrzebujesz. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

141 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Będzin

Fenomenalna Firma Fotowoltaiczna Będzin

Odpowiedz na zlecenie jako firma fotowoltaiczna oferująca swoje usługi w miejscowości Śląskie oraz w przyległych miastach. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

 • Przeczyce

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 3 dni temu

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Czeladź

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Czeladź

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 4 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 429 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Świetne Panele Fotowoltaiczne Będzin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Będzin

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 8 dni temu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Mierzęcice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mies...

 • Mierzęcice

2022-11-21 do 2022-11-29

Staranny System Fotowoltaiczny Będzin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Będzin

2022-11-19 do 2022-11-27

Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Leśniaki

2022-11-17 do 2022-11-25

Panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Podwarpie

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, wschodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego m...

 • Podwarpie

2022-11-16 do 2022-11-24

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Będzin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Będzin

2022-11-14 do 2022-11-22

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Będzin

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Wojkowice

2022-11-12 do 2022-11-20

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 185m², Siewierz

Zapytanie o treści - Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 185m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Śląskie i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Siewierz

2022-11-12 do 2022-11-20

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu