Fotowoltaika w Rybniku

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 514 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Rybnik - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Rybnik

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Natural Energy PL Sp. z o.o. to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Rybnika. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Synergio S.A. - Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Rybniku

Opłacalne Instalacje Fotowoltaiczne w Rybniku

157 opinii

Instalacje fotowoltaiczne oraz detale z tego wynikające nie będą dla Ciebie kłopotem, jeśli skorzystasz z oferty Synergio S.A.. Profesjonalni znawcy z dziedziny instalacji fotowoltaicznych pomogą Ci wybrać skrojone na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Extra Energia Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Fotowoltaiczne Rybnik

Extra Energia Sp. z o.o.

61 opinii

Pierwszorzędne systemy fotowoltaiczne to życiowa pasja ekipy z firmy Extra Energia Sp. z o.o. - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ASLANDI Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Rybnik

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Rybnik

54 opinie

Następnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Rybnika, dlatego jeśli szukasz doskonałej jakości baterii słonecznych to niezwłocznie sprawdź ASLANDI Sp. z o.o.. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

SOLAR TEAM - Dobre Baterie Słoneczne Rybnik

Dobre Baterie Słoneczne Rybnik

47 opinii

Baterie słoneczne z przewozem pod Twoje drzwi to standardowa usługa SOLAR TEAM, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Mają ofertę dla każdego.

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Słoneczne Rybnik

Polenergia Fotowoltaika

50 opinii

Wyszukanie perfekcyjnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się Polenergia Fotowoltaika - to prawdziwi specjaliści w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Rybnika, którzy znają się na swojej robocie jak nikt inny. Nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Copernicus Sun S.A. - Wysokiej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Rybnik

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Czujesz się zagubiony w zawiłościach ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z Copernicus Sun S.A. doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

SUN-INVEST - Profesjonalna Fotowoltaika Rybnik

SUN-INVEST

24 opinie

Wybranie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej jest niełatwe, dlatego warto zainteresować się SUN-INVEST - to prawdziwi fachowcy w kwestii fotowoltaiki działający na terenie Rybnika, którzy znają się na swojej robocie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Otovo Sp. z o.o. - Odpowiednie Baterie Słoneczne Rybnik

Otovo Sp. z o.o.

22 opinie

Ten, kto planuje zakup odpowiednich baterii słonecznych musi koniecznie zgłosić się do Otovo Sp. z o.o. i zobaczyć ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Hydro Energy - Dobre Panele Fotowoltaiczne Rybnik

Hydro Energy

3 opinie

Klient, który poszukuje dobrych paneli fotowoltaicznych musi już teraz zgłosić się do tego dostawcy i zobaczyć na własne oczy ich świetne ceny oraz najwyższą jakość towaru. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

110 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Rybnik

Pierwszorzędna Instalacja Fotowoltaiczna Rybnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Rybnik

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 3 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Rybnik

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy z Rybnika. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

 • Rybnik

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 3 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 420 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Rybnik

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Rybnik

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 4 dni temu

Pierwszorzędna Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Rybnik

Spraw, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z zakresu instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Rybnik

2022-12-02 do 2022-12-10
dodano 6 dni temu

Świetne Panele Fotowoltaiczne Rybnik

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Książenice

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 8 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rybnik

Klient poszukuje dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Rybnik

2022-11-30 do 2022-12-08
dodano 8 dni temu

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Rybnik

Ten Zleceniodawca potrzebuje specjalisty od instalacji fotowoltaicznej. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

 • Rybnik

2022-12-02 do 2022-12-07

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Rybnik

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Rybnik i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

 • Rybnik

2022-11-29 do 2022-12-07

Instalacja Fotowoltaiczna

Jeśli jeszcze jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Rybnika na pewno uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

 • Rybnik

2022-11-26 do 2022-12-04

Rewelacyjna Instalacja Fotowoltaiczna

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od instalacji fotowoltaicznej szukasz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

 • Rybnik

2022-11-24 do 2022-12-02

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu