Fotowoltaika w Bieruniu

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 472 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Bieruniu

Panele fotowoltaiczne Bieruń

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Namierzenie profesjonalnej firmy fotowoltaicznej nie jest łatwe, dlatego warto zainteresować się Natural Energy PL Sp. z o.o. - to prawdziwi profesjonaliści w kwestii energii odnawialnej działający w rejonie Bierunia, którzy znają się na swojej robocie. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Synergio S.A. - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Bieruń

Synergio S.A.

157 opinii

Perfekcyjne systemy fotowoltaiczne to specjalność ekipy z firmy Synergio S.A. - są niekwestionowanym liderem w branży. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

SOLAR INDUSTRY - Doskonała Fotowoltaika w Bieruniu

Doskonała Fotowoltaika w Bieruniu

90 opinii

SOLAR INDUSTRY to eksperci od fotowoltaiki, obsługujący Klientów z Bierunia i okolicznych miast. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Extra Energia Sp. z o.o. - Solidna Fotowoltaika Bieruń

Extra Energia Sp. z o.o.

62 opinie

Eksperci z Extra Energia Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

SOLAR TEAM - Dobre Ogniwa Fotowoltaiczne Bieruń

SOLAR TEAM

48 opinii

Nie możesz odnaleźć się w gąszczu ofert na ogniwa fotowoltaiczne? Eksperci z SOLAR TEAM zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Polenergia Fotowoltaika - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Bieruń

Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Bieruń

52 opinie

Trudno Ci się odnaleźć w nadmiarze ofert na baterie słoneczne? Fachowcy z Polenergia Fotowoltaika pomogą Ci znaleźć najbardziej korzystne wyjście. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Copernicus Sun S.A. - Tanie Panele Fotowoltaiczne Bieruń

Copernicus Sun S.A.

45 opinii

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty paneli fotowoltaicznych na terenie Bierunia, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Copernicus Sun S.A. wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i złoży Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

PV Technik Śląsk - Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne Bieruń

Najwyższej Klasy Ogniwa Fotowoltaiczne

30 opinii

Eksperci z PV Technik Śląsk to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży fotowoltaiki. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Otovo Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Bieruń

Doskonałej Jakości Baterie Słoneczne Bieruń

22 opinie

Następnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Bierunia, dlatego jeśli szukasz doskonałej jakości baterii słonecznych to niezwłocznie sprawdź Otovo Sp. z o.o.. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie.

Elektro - HARD - Idealne Baterie Słoneczne Bieruń

Elektro - HARD

22 opinie

Idealne baterie słoneczne z dostawą pod Twoje drzwi to normalna metoda pracy Elektro - HARD, dzięki której będziesz w pełni kontent. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najnowsze z 47 zleceń na fotowoltaikę w Bieruniu

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Lędziny

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: Nie dotyczy Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Lędziny

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano wczoraj o 18:13

Solidna Firma Fotowoltaiczna Bieruń

Jako solidna firma fotowoltaiczna z Śląskiego i prawdziwi fachowcy, z którymi warto podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie, jesteś idealnym kandydatem dla tego Klienta. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

 • Lędziny

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 4 dni temu

Dobre Panele Słoneczne Bieruń

Szukając Konsumentów jako producent paneli słonecznych, spotkasz tu wiele ciekawych zleceń dla sprzedawców, jak na przykład "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jednak to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość przebić innych. Aby poznać informacje o budżecie skontaktuj się dziś - warto.

 • Bojszowy

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 5 dni temu

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Chełm Śląski

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

 • Chełm Śląski

2023-01-24 do 2023-02-01
dodano 8 dni temu

Odpowiednia Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Bieruń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mi...

 • Imielin

2023-01-06 do 2023-01-14

Solidny System Fotowoltaiczny Bieruń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat W...

 • Lędziny

2022-12-28 do 2023-01-05

Instalacja Fotowoltaiczna Bieruń

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie instalacji fotowoltaicznej daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Bojszowy

2022-12-25 do 2023-01-02

Perfekcyjna Fotowoltaika

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Bieruń

2022-12-09 do 2022-12-17

Pierwszorzędna Fotowoltaika

Oferując usługi z zakresu fotowoltaiki od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Bierunia, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

 • Bieruń

2022-11-30 do 2022-12-08

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Bieruń

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Bieruń

2022-11-27 do 2022-11-30

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki