Fotowoltaika w Mikołowie

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 164 752 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
552 228 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Fotowoltaika Mikołów - ranking najlepszych firm

Panele fotowoltaiczne Mikołów

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Jeżeli poszukujesz bezkonkurencyjnej oferty baterii słonecznych w rejonie Mikołowa, zatrudnij fachowców w branży. Natural Energy PL Sp. z o.o. wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Synergio S.A. - Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Mikołowie

Doskonałe Systemy Fotowoltaiczne w Mikołowie

157 opinii

Eksperci z Synergio S.A. to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z dziedziny doskonałego systemów fotowoltaicznych. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

SOLAR INDUSTRY - Porządne Panele Fotowoltaiczne Mikołów

SOLAR INDUSTRY

89 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych, mimo iż poszukujesz go od sam nie wiesz jak dawna? SOLAR INDUSTRY może być Twoim rozwiązaniem. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Extra Energia Sp. z o.o. - Doskonała Fotowoltaika Mikołów

Doskonała Fotowoltaika Mikołów

61 opinii

Extra Energia Sp. z o.o. to prawdziwi wyjadacze w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w pobliżu Mikołowa. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

ASLANDI Sp. z o.o. - Cenione Baterie Słoneczne Mikołów

Cenione Baterie Słoneczne Mikołów

54 opinie

Gdy jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy cenionych baterii słonecznych to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

SOLAR TEAM - Markowe Panele Słoneczne Mikołów

Markowe Panele Słoneczne

47 opinii

Ten, kto poszukuje markowych paneli słonecznych winien już teraz zgłosić się do SOLAR TEAM i zobaczyć ich atrakcyjne ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

Polenergia Fotowoltaika - Dobre Panele Słoneczne Mikołów

Dobre Panele Słoneczne

50 opinii

Znalezienie dobrych paneli słonecznych bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Polenergia Fotowoltaika doradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Ustal pasujący termin już teraz!

Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjna Fotowoltaika Mikołów

Perfekcyjna Fotowoltaika

45 opinii

Copernicus Sun S.A. to eksperci od fotowoltaiki, świadczący usługi dla Klientów z Mikołowa i sąsiednich powiatów. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

SES Group Sp. z o.o. - Profesjonalna Fotowoltaika Mikołów

SES Group Sp. z o.o.

30 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od wielu lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Mikołów, ale także okolicznych powiatów. Zarezerwuj termin już teraz!

Instalacje OZE - Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne Mikołów

Perfekcyjne Systemy Fotowoltaiczne

6 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Mikołowa i oferuje różnorodne usługi z zakresu profesjonalnej fotowoltaiki. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

86 Zleceń - Panele Fotowoltaiczne Mikołów

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Mikołów

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą instalacji paneli fotowoltaicznych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego potrzeb. Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

 • Mikołów

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 3 dni temu

Tanie Panele Słoneczne Mikołów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Mikołów

2022-12-05 do 2022-12-13
dodano 3 dni temu

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 23 429 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Fotowoltaika Mikołów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: tak Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Ornontowice

2022-12-04 do 2022-12-12
dodano 4 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Ornontowice

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy, północny, wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 201-300m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat ...

 • Ornontowice

2022-12-01 do 2022-12-09
dodano 7 dni temu

Najlepsza Instalacja Fotowoltaiczna Mikołów

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego ...

 • Mikołów

2022-12-01 do 2022-12-09
dodano 7 dni temu

Doskonałej Jakości Instalacja Fotowoltaiczna

Ten Klient myśli, że doskonałej jakości instalacja fotowoltaiczna to niełatwy temat. Wysłał zlecenie o treści "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

 • Łaziska Górne

2022-11-29 do 2022-12-07

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m², Mikołów

Poszukując Klientów jako dostawca paneli słonecznych, namierzysz tutaj mnóstwo interesujących propozycji współpracy dla sprzedawców, np. "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 301-500m²". Ale to Ty jako firma fotowoltaiczna masz możliwość zwyciężyć z innymi. Aby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

 • Mikołów

2022-11-29 do 2022-12-07

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m², Mikołów

Jeśli fotowoltaika w najlepszym wydaniu to pole działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Klient napisał "Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 201-300m²". Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

 • Mikołów

2022-11-14 do 2022-11-14

Najwyższej Klasy Instalacja Paneli Fotowoltaicznych Mikołów

Spowoduj, że instalacja paneli fotowoltaicznych nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony znawca z branży instalacji paneli fotowoltaicznych stwórz najlepszą ofertę pod ogłoszenie - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m². Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

 • Mikołów

2022-11-13 do 2022-11-21

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Wyry

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Śląskiego i z sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Wyry

2022-11-13 do 2022-11-21

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki
Udostępnij znajomemu