Fotowoltaika w Tychach

Porównaj oferty od Sprzedawców Fotowoltaiki z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 414 402 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Fotowoltaika opinie ma bardzo dobre, bo gwarantuje dostęp do darmowego prądu. Dzięki panelom słonecznym zamontowanym na dachu lub specjalnej platformie można całkowicie uniezależnić się od rosnących cen prądu. Łącząc przydomową elektrownie słoneczną z pompą ciepła jesteśmy w stanie nie tylko korzystać za darmo z urządzeń elektrycznych, ale także ogrzać dom i zapewnić sobie dostęp do darmowej ciepłej wody użytkowej.

Niestety w ostatnim czasie doszło do sporych zmian, które sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne nie jest już tak opłacalna, jak jeszcze kilka miesięcy temu. Wcale nie znaczy to jednak, że fotowoltaika w 2022 roku odchodzi w zapomnienie. Wydłużony został co prawda czas zwrotu inwestycji, ale w dalszym ciągu przydomowa elektrownia słoneczna jest opłacalna i umożliwia uniezależnienie się od coraz wyższych cen energii elektrycznej. Łącząc fotowoltaikę z pompą ciepła można wciąż liczyć na dofinansowanie.

Bardzo trudno jednoznacznie podać ostateczny koszt montażu fotowoltaiki, bo wszystko zależy od wielkości instalacji, miejsca montażu czy wreszcie firmy, na jaką się zdecydujemy. Warto wiedzieć, że fotowoltaika na gruncie jest droższa od paneli montowanych na dachu. Bardzo duże znaczenie ma też jakość używanych podzespołów. W dużym uproszczeniu można jednak przyjąć, że średniej wielkości instalacja fotowoltaiczna o mocy 4-5 kW powinna kosztować około 18-24 tysiące złotych. Jest to jednak koszt instalacji bez magazynu energii. Jeśli interesuje nas fotowoltaika należy wziąć pod uwagę, że zmiany, które weszły w życie kilka miesięcy temu, sprawiają, że jej posiadanie wydaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale z długim okresem zwrotu.

Fotowoltaika jest doskonałym źródłem prądu, które można wykorzystać do zasilania pompy ciepła i wszystkich urządzeń elektrycznych działających w naszym domu. Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo prosta. Ogniwa wystawione są na działanie świata, z którego krzem wchodzący w skład paneli słonecznych pochłania foton i wybija elektron z jego pozycji. To właśnie tak powstaje ruch elektronów powodujący przepływ prądu elektrycznego. Sercem całej instalacji jest falownik, który sprawia, że wyprodukowany prąd może być skonsumowany bezpośrednio na nasze potrzeby lub oddany do zakładu energetycznego.

Bardzo duże znaczenie w nowoczesnych instalacjach ma magazyn energii fotowoltaicznej, który jest w stanie przechować pewną ilość prądu na czas ograniczonego nasłonecznienia. Sam montaż nie jest specjalnie skomplikowany, ale osoba zakładająca panele musi posiadać odpowiednie uprawnienia energetyczne. Pomimo że ceny fotowoltaiki są dość wysokie, warto założyć panele słoneczne, bo dzięki nim raz na zawsze zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen prądu, gazu czy węgla. Jeśli zależy nam na jak największym obniżeniu kosztów, warto zdecydować się na dofinansowanie fotowoltaiki. Sprawi ono, że ostateczny koszt paneli słonecznych, magazynu energii i pompy ciepła będzie zdecydowanie niższy.

Ranking najlepszych sprzedawców fotowoltaiki w Tychach

Panele fotowoltaiczne Tychy

Natural Energy PL Sp. z o.o.

574 opinie

Energia odnawialna nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi doradzić każdemu Klientowi. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

Synergio S.A. - Pierwszorzędna Fotowoltaika Tychy

Pierwszorzędna Fotowoltaika

157 opinii

Fotowoltaika nie ma dla nich żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi pomóc każdemu Klientowi. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ASLANDI Sp. z o.o. - Perfekcyjna Fotowoltaika Tychy

Perfekcyjna Fotowoltaika Tychy

56 opinii

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, przede wszystkich na obszarze Tychów, ale także przyległych miast. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

SOLAR TEAM - Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne Tychy

Doskonałe Instalacje Fotowoltaiczne

48 opinii

W dalszym ciągu nie znalazłeś instalacji fotowoltaicznych, mimo że szukasz od wielu dni? SOLAR TEAM może być Twoim wybawieniem. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Fotowoltaika - Wysokiej Klasy Baterie Słoneczne Tychy

Polenergia Fotowoltaika

52 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze Tychów, ale także pobliskich powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Copernicus Sun S.A. - Markowe Panele Słoneczne Tychy

Markowe Panele Słoneczne

45 opinii

Panele słoneczne z dostawą pod drzwi to zwyczajna metoda działania Copernicus Sun S.A., dzięki której będziesz na 100% zadowolony. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PV Technik Śląsk - Doskonała Fotowoltaika Tychy

PV Technik Śląsk

30 opinii

Firma fotowoltaiczna PV Technik Śląsk to prawdziwi profesjonaliści w branży fotowoltaiki. Swoje usługi oferują w okolicy Tychów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

WATOMAT.PL Sp. z o.o. - Rewelacyjna Firma Fotowoltaiczna Tychy

WATOMAT.PL Sp. z o.o.

23 opinie

Eksperci z WATOMAT.PL Sp. z o.o. to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi służyć pomocą każdemu zainteresowanemu poszukującemu profesjonalisty z branży solidnej energii odnawialnej. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - naprawdę warto.

Otovo Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne w Tychach

Najwyższej Klasy Instalacje Fotowoltaiczne w Tychach

22 opinie

Dotarcie do najwyższej klasy instalacji fotowoltaicznych może być niełatwe, ale Otovo Sp. z o.o. na sto procent pomoże Tobie w znalezieniu rozwiązania. Ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Elektro - HARD - Pierwszorzędne Panele Słoneczne Tychy

Pierwszorzędne Panele Słoneczne Tychy

22 opinie

Oferuje usługi z zakresu fotowoltaiki od lat, szczególnie na obszarze Tychów, ale także pobliskich powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najnowsze z 73 zleceń na fotowoltaikę w Tychach

Profesjonalna Firma Fotowoltaiczna Tychy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: wschodni, zachodni Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego mie...

 • Tychy

2023-01-31 do 2023-02-08
dodano wczoraj o 12:57

Najwyższej Klasy Panele Słoneczne Tychy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 301-500m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięczneg...

 • Tychy

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 5 dni temu

Zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Tychy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Tychy

2023-01-27 do 2023-01-27

Dobra Firma Fotowoltaiczna

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego ra...

 • Tychy

2023-01-23 do 2023-01-31

Zapotrzebowanie na panele fotowoltaiczne, dach 151-200m², Tychy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: Klient nie wie Powierzchnia dachu: 151-200m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięczne...

 • Tychy

2023-01-23 do 2023-01-31

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach do 150m², Tychy

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: południowy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: budynkiem starszym niż 10 lat Wysokość średniego miesięcznego...

 • Tychy

2023-01-15 do 2023-01-23

Panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Tychy

Zapytanie o treści - Panele fotowoltaiczne, dach do 150m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Tychów i z sąsiednich miast. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Tychy

2023-01-15 do 2023-01-23

Idealne Panele Słoneczne

Kierunek, w jakim zwrócony jest dach domu: nie dotyczy Powierzchnia dachu: do 150m² Czy dach jest lub może być zacieniony: nie Obiekt, którego dotyczy zlecenie jest: nowo wybudowanym budynkiem Wysokość średniego miesięcznego r...

 • Tychy

2023-01-11 do 2023-01-19

Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m², Tychy

Fotowoltaika nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które brzmi "Dam zlecenie na panele fotowoltaiczne, dach do 150m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Tychy

2023-01-05 do 2023-01-05

Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m², Tychy

Jeśli fotowoltaika to sfera działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia nowego zlecenia. Ten Klient napisał "Szukam firmy od paneli fotowoltaicznych, dach 151-200m²". Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

 • Tychy

2023-01-02 do 2023-01-10

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Fotowoltaiki

Najczęstsze pytania o fotowoltaice

Czym jest fotowoltaika?

Fotowolaika (PV) to dziedzina nauki, która zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Proces pozyskiwania energii ze słońca odbywa się przy użyciu paneli fotowoltaicznych. Oprócz paneli fotowoltaicznych (też: paneli solarnych) w skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą: ogniwa fotowoltaiczne, licznik dwukierunkowy i falownik. Fotowoltaikę można zamontować od strony południowej na dachu lub na gruncie, a nawet na balkonie w bloku.

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika opłaca się zarówno przedsiębiorcom, prosumentom prywatnym, jak i zbiorowym. Dla każdej z tych grup instalacje fotowoltaiczne stanowią korzystne ekonomicznie i ekologicznie rozwiązanie.

A dlaczego fotowoltaika się opłaca? W skrócie:

 • w skali roku możesz sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza przy stale rosnących cenach energii elektrycznej;
 • uzyskujesz dostęp do niemal darmowego źródła energii na wiele lat, nawet ponad 25 lat;
 • wzrasta wartość Twojej nieruchomości;
 • możesz uniknąć dłuższych przerw w dostawie prądu;
 • działasz proekologicznie oraz płacisz niski podatek VAT.

Czy fotowoltaika w 2022 się opłaca?

Fotowoltaika w 2022 roku nadal się opłaca! I to niezależnie od tego, czy korzystasz z dofinansowań do montażu paneli słonecznych, czy też nie.

Jeśli zdecydujesz się na instalację systemów fotowoltaicznych w 2022 roku, zyskasz:

 • stały dostęp do energii elektrycznej;
 • bezusterkową i wydajną instalację działającą nawet przez 20-30 lat;
 • 12 miesięcy ważności depozytu prosumenckiego;
 • możliwość odprowadzania wytworzonej energii bez płacenia podatku VAT i PIT;
 • szereg dotacji (unijne, krajowe i regionalne).

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Oferteo wraz z ekspertami w zakresie fotowoltaiki określiło szacunkowe przedziały cenowe dla instalacji fotowoltaicznych z segmentu budżetowego oraz segmentu premium.

Według pozyskanych danych średnie koszty fotowoltaiki wraz z odpowiadającą im mocą instalacji fotowoltaicznej wynoszą:

 • 10 500 – 26 400 zł (z VAT) dla 3 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 4 kWp;
 • 11 200 – 28 800 zł (z VAT) dla 6 kWp;
 • 21 330 – 63 000 zł (z VAT) dla 10 kWp.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Fotowoltaiki