Pompa ciepła w Katowicach

Porównaj oferty od Sprzedawców Pomp Ciepła z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 9 268 955 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
630 520 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompa ciepła to alternatywne rozwiązanie dla tradycyjnych instalacji grzewczych. Korzystanie z tego rodzaju systemu przynosi wiele korzyści dla środowiska naturalnego, a jednocześnie umożliwia wprowadzenie oszczędności do domowego budżetu. Uznaje się, że korzystanie z pompy ciepła jest jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych dostępnych obecnie na rynku. Warto zapoznać się z ofertą pomp ciepła, których obsługa jest prosta i intuicyjna. Istotnym czynnikiem wpływającym na opłacalność inwestycji jest koszt montażu i eksploatacji.

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które zasadniczo różni się od pozostałych dostępnych na rynku rozwiązań. Aby wytworzyła się energia cieplna nie jest potrzebny proces spalania. Wykorzystywane jest bowiem ciepło zmagazynowane w wodzie, gruncie czy w powietrzu. Pompa ciepła jak działa? Do sprawnego funkcjonowania, każda pompa potrzebuje zasilania prądem elektrycznym lub gazem. Jest to tak naprawdę jedyny koszt codziennej eksploatacji urządzenia.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się sposobem funkcjonowania. Pompa ciepła powietrzna jest jedną z najczęściej wybieranych. Podstawowym elementem gwarantującym sprawne działanie jest wentylator. To dzięki niemu powietrze może przepływać przez wymiennik, a następnie czynnik chłodniczy odbierający wytworzone ciepło. Również pompa ciepła gruntowa jest chętnie wybierana. Jej główną zaletą jest wyjątkowa stabilność, ale montaż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami. Tego rodzaju rozwiązanie jest polecane dla osób posiadających duże działki, na których swobodnie można wykonać odwiert.

Cena dostępnych na rynku modeli pomp ciepła sprawia, że jest to opłacalna inwestycja. Na ostateczną wycenę instalacji pompy ciepła oraz koszty późniejszego użytkowania wpływa wiele różnych czynników. Jest to chociażby klasa energetyczna budynku, lokalizacja, potrzeby domowników, a także firma, której zleca się montaż i rodzaj wybranej pompy. Najczęściej jednak początkowe wydatki mogą przekroczyć 20 tysięcy złotych. Warto pamiętać o tym, że oszczędność wynikająca z eksploatacji - w szczególności jeśli ocieplenie elewacji i poddaszy jest prawidłowo wykonane - w ciągu kilku lat pozwoli na zwrócenie się pieniędzy wydanych na zakup urządzenia i jego montaż.

Koszt pompy ciepła - na ostateczne wydatki wpływa też odpowiednie dopasowanie rodzaju pompy do jej przeznaczenia i specyfiki nieruchomości. Tego rodzaju urządzenia mogą być wykorzystywane w różnych celach. Pompa ciepła do basenu to rozwiązanie wybierane wcale nie rzadziej niż pompy do ogrzewania domów. Takie instalacje są niezwykle ekonomiczne, ale też wygodne w użytkowaniu i bardzo rzadko ulegają awariom.

Ranking najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Katowicach

Pompy ciepła Katowice

Budotom Pompy Ciepła

122 opinie

Nie możesz odnaleźć się w bogactwie ofert na powietrzne pompy ciepła? Specjaliści z Budotom Pompy Ciepła pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Katowice

Dobre Powietrzne Pompy Ciepła Katowice

91 opinii

Jeżeli jeszcze nie wyszukałeś właściwego dostawcy dobrych powietrznych pomp ciepła to ta firma może być tym, czego poszukujesz. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

PUH Kargo - Solidna Energia Odnawialna Katowice

Solidna Energia Odnawialna

40 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Katowice, ale także pobliskich powiatów. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Euros Energy Sp. z o.o. RD - Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła Katowice

Euros Energy Sp. z o.o. RD

40 opinii

Gdy poszukujesz najlepszej oferty gruntowych wymienników ciepła w okolicy Katowic, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. Euros Energy Sp. z o.o. RD wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i zaproponuje Ci zacną propozycję. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Grupa Insta Sp. z o. o. - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Katowice

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Katowice

23 opinie

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Grupa Insta Sp. z o. o. udzielą rad i wybiorą dopasowne rozwiązanie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

HEGAM - Porządne Pompy Ciepła Katowice

Porządne Pompy Ciepła

16 opinii

Oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Katowice, ale także pobliskich powiatów. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

INKO ENERGY Sp. z o.o. - Solidne Odnawialne Źródła Energii Katowice

Solidne Odnawialne Źródła Energii

13 opinii

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Katowic, ale także pobliskich miast. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Solber Aleksandra Kawiorowska - Pierwszorzędne Powietrzne Pompy Ciepła Katowice

Solber Aleksandra Kawiorowska

10 opinii

Planujesz nabycie powietrznych pomp ciepła i nie masz sprzedawcy? Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Ekoboost Piotr Hałgas - Perfekcyjna Energia Odnawialna w Katowicach

Perfekcyjna Energia Odnawialna w Katowicach

5 opinii

Ten fachowiec działa na obszarze Katowic i świadczy szerokie spektrum usług z zakresu solidnego odnawialnych źródeł energii. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Power Green Technology Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii Katowice

Power Green Technology Sp. z o.o.

4 opinie

Nadal nie znalazłeś systemów grzewczych, chociaż poszukujesz od niezliczonych dni? Power Green Technology Sp. z o.o. może być Twoim wybawieniem. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Najnowsze z 65 zleceń na pompy ciepła w Katowicach

Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Jako wybitni specjaliści macie możliwość spełnić oczekiwania odnośnie odnawialnych źródeł energii. Ogłoszenie brzmi "Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Katowice

2024-02-22 do 2024-03-01
dodano 2 dni temu

Energia Odnawialna Katowice

Jako ekspert i prawdziwy wyjadacz w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w okolicy Katowic, który napisał "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 144m²". Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Katowice

2024-02-22 do 2024-03-01
dodano 2 dni temu

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Katowice

2024-02-16 do 2024-02-24
dodano 8 dni temu

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Jako profesjonalista i prawdziwy profesjonalista w dziedzinie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w rejonie Katowic, który wysłał zapytanie o treści "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

 • Katowice

2024-02-12 do 2024-02-20

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Katowice

2024-02-07 do 2024-02-15

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Katowice

2024-02-07 do 2024-02-15

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m², Katowice

Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m²". Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Katowice

2024-02-07 do 2024-02-15

Doskonała Pompa Ciepła Katowice

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Klient, który napisał - "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

 • Katowice

2024-02-06 do 2024-02-14

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, do 35m², Katowice

Zlecający poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, do 35m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Katowice

2024-01-22 do 2024-01-30

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: 2024-01-21...

 • Katowice

2024-01-21 do 2024-01-29

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: do 35m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Dodatkowe informacje: Stare mieszkanie w 120 letniej kamienicy na par...

 • Katowice

2024-01-20 do 2024-01-28

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 36-70m², Katowice

Przeznaczenie pompy: podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: Instalacja podgrzewacza wody z papa ciepla ...

 • Katowice

2024-01-18 do 2024-01-26

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 36-70m², Katowice

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: Kamienica po gruntownym remoncie, p...

 • Katowice

2024-01-18 do 2024-01-26

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 36-70m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowi...

 • Katowice

2024-01-15 do 2024-01-23

Pompa ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Zapytanie o treści - Pompa ciepła, bud. 151-200m² jest zaadresowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Katowic i okolic. Nie czekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

 • Katowice

2024-01-09 do 2024-01-17

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 101-150m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Katowice

2024-01-09 do 2024-01-17

Zapytanie o wodną pompę ciepła, bud. 110m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 110m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

 • Katowice

2024-01-06 do 2024-01-14

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła Katowice

Klienci nierzadko nie mogą odnaleźć się w bogactwie ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako profesjonalista, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie Zlecającemu ogłoszenie o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 101-150m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

 • Katowice

2024-01-01 do 2024-01-09

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Doskonałe odnawialne źródła energii to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Katowice

2023-12-31 do 2024-01-08

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Jeśli energia odnawialna to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. Ten Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

 • Katowice

2023-12-31 do 2024-01-08

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Katowice Zależe Ul.gliwicka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: Budynek użytkowany i nieocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

 • Katowice Zależe Ul.gliwicka

2023-12-29 do 2024-01-06

Pompa ciepła, bud. 201-300m², Katowice

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: fotowoltaika ...

 • Katowice

2023-12-28 do 2024-01-05

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Katowice

2023-12-19 do 2023-12-27

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 101-150m², Katowice

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnieni...

 • Katowice

2023-12-17 do 2023-12-25

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Katowice

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od wielu lat, głównie na obszarze miejscowości Katowice, ale także przyległych powiatów możesz wysłać ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Katowice

2023-12-13 do 2023-12-21

Pompa Ciepła

Klient szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

 • Katowice

2023-12-13 do 2023-12-21

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Katowice

2023-12-13 do 2023-12-13

Opłacalne Systemy Grzewcze Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Katowice

2023-12-13 do 2023-12-21

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

 • Katowice

2023-12-09 do 2023-12-17

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Katowice

Ten Zleceniodawca, który jeszcze nie znalazł systemów grzewczych, mimo iż próbuje znaleźć od kilku tygodni, napisał nam zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Katowice

2023-12-07 do 2023-12-15

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m², Katowice

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 120m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Katowice

2023-12-06 do 2023-12-14

Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Najczęstsze pytania o pompach ciepła

Pompa ciepła – co to jest?

Pompa ciepła to najbardziej efektywne i ekologiczne urządzenie, które może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z wody, gruntu lub powietrza. Następnie przy udziale prądu przekształcają ją w energię wykorzystywaną do ogrzewania domu, podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz ochładzania domu.

Jakie są rodzaje pomp ciepła? Ze względu na sposób pobierania energii wyróżniamy:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Jak działa pompa ciepła powietrzna?

Powietrzna pompa ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.) wykorzystuje energię cieplną pozyskaną z powietrza atmosferycznego (dostęp bez ograniczeń). Pompy ciepła pobierają powietrze z otoczenia budynku.

W systemie powietrznej pompy ciepła wykorzystuje się:

 • nawet 75% energii ze źródła odnawialnego (z powietrza),
 • tylko 25% ze źródeł nieodnawialnych.

Jaki jest koszt miesięczny pompy ciepła?

Miesięczne koszty użytkowania pompy ciepła dotyczą poboru przez nią energii elektrycznej.

Wysokość rachunków za eksploatowanie pompy ciepła zależy od:

 • aktualnych cen prądu,
 • standardu energetycznego domu,
 • powierzchni grzewczej budynku,
 • wydajności pompy ciepła (im wyższa efektywność, tym niższe opłaty).

Szacuje się, że rachunki tylko za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) wyniosą:

 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 z częściową termomodernizacją 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie.
Otrzymaj bezpłatne wyceny od Sprzedawców Pomp Ciepła