Fundamenty w Siedlcach

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 401 894 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
563 805 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Siedlcach

Fundamenty Siedlce

Porządne Wzmacnianie Fundamentów

137 opinii

Jeśli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Termico Janusz Prusiński - Rewelacyjne Fundamenty Siedlce

Termico Janusz Prusiński

49 opinii

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z Termico Janusz Prusiński są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Parati Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Siedlce

Parati Sp. z o.o.

20 opinii

Zleć zadanie wysokiej klasy wylewania fundamentów profesjonalistom z firmy Parati Sp. z o.o.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Siedlec i przyległych miast. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Concrete Barbara Nasiłowska - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Siedlce

Concrete Barbara Nasiłowska

7 opinii

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Concrete Barbara Nasiłowska jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

GRYKON Usługi Ogólnobudowlane - Staranne Fundamenty Pod Dom Siedlce

Staranne Fundamenty Pod Dom Siedlce

3 opinie

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij GRYKON Usługi Ogólnobudowlane. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

PolyGround - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Siedlce

Solidne Wzmacnianie Fundamentów

2 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z PolyGround są dla Ciebie idealni. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

MTBUDOWA - Doskonałe Płyty Betonowe Siedlce

MTBUDOWA

1 opinia

Firma MTBUDOWA świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z Siedlec i z sąsiednich miast. Ażeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Artur Bąbiak - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Siedlcach

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów w Siedlcach

1 opinia

Powierz zadanie izolacji fundamentów fachowcom firmy Artur Bąbiak z miejscowości Siedlce. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Siedlec są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Monteron - Pierwszorzędne Fundamenty Siedlce

Pierwszorzędne Fundamenty

2 opinie

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Monteron. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Sylwester Kurek - Najlepszy Fundament Siedlce

Najlepszy Fundament Siedlce

1 opinia

Gdy szukasz dobrej współpracy to eksperci z Sylwester Kurek są dla Ciebie idealni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Najnowsze z 30 zleceń na fundamenty w Siedlcach

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 70m², Siedlce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Siedlce

2023-01-28 do 2023-02-05
dodano 2 dni temu

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 35m², Siedlce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Siedlce

2023-01-27 do 2023-02-04
dodano 3 dni temu

Wyjątkowa Budowa Fundamentów Siedlce

Jako ekspert z branży wyjątkowych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z miejscowości Siedlce i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 37m²". Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

 • Siedlce

2023-01-14 do 2023-01-22

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Siedlce

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Siedlce

2022-08-11 do 2022-08-19

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Siedlce

2022-07-14 do 2022-07-22

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Suchożebry

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Mazowieckiego z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

 • Suchożebry

2022-10-24 do 2022-11-01

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Zbuczyn

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Zbuczyn

2023-01-16 do 2023-01-24

Profesjonalne Fundamenty Siedlce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: realizacja w gminie przesmyki Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Przesmyki

2022-07-14 do 2022-07-22

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Węgrów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 45m² Informacje dodatkowe: budynek szkieletowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Węgrów

2023-01-15 do 2023-01-23

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Siedlce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 48m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Węgrów

2022-11-30 do 2022-12-08

Porządne Fundamenty

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od fundamentów poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 205m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Jeruzal

2022-12-09 do 2022-12-17

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 45m², Rudka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 45m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Rudka

2022-07-18 do 2022-07-26

Świetne Fundamenty

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

 • Łuków

2022-08-23 do 2022-08-31

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Łuków

2022-10-04 do 2022-10-12

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Strachomin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Strachomin

2022-11-04 do 2022-11-12

Konstrukcje Betonowe Siedlce

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Lubelskiego, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

 • Wola osowińska

2022-11-21 do 2022-11-29

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Drohiczyn

2022-11-12 do 2022-11-20

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Siennica

Jeśli oferujesz solidne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Mazowieckiego oraz sąsiednich powiatów to to ogłoszenie jest skierowane do właśnie Ciebie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

 • Siennica

2023-01-09 do 2023-01-09

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 35m², Celinów

Profesjonalna budowa fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w branży. Przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

 • Celinów

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Barcząca

Jako specjalista zaproponuj bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpienia zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²" jest idealne dla Twojej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Barcząca

2022-10-15 do 2022-10-23

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 55m² Informacje dodatkowe: Projekt bw49 wariant 2 Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-08...

 • Cyganka

2022-11-14 do 2022-11-22

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Karolina

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Karolina

2023-01-09 do 2023-01-17

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-12-18 do 2022-12-26

Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-07-27 do 2022-08-04

Dobre Konstrukcje Betonowe

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Mińsk Mazowiecki i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

 • Mińsk Mazowiecki

2022-09-09 do 2022-09-17

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 168m², Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 168m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-09-01 do 2022-09-09

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Informacje dodatkowe: Wymiary: 10,75×7,45 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-30 do 2022-12-08

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: domek letniskowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-10-06 do 2022-10-14

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 80m², Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-08-28 do 2022-09-05

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36m², Mińsk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 36m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Mińsk Mazowiecki

2022-11-08 do 2022-11-16

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów