Fundamenty w Gostyninie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 442 858 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 782 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Gostyninie

Fundamenty Gostynin

Solidne Wzmacnianie Fundamentów Gostynin

2 opinie

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Stuga są dla Ciebie idealni. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Usługi remontowo budowlane OLO-BUD - Doskonały Fundament w Gostyninie

Doskonały Fundament w Gostyninie

4 opinie

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi remontowo budowlane OLO-BUD z Gostynina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

DURMAX Usługi Remontowo Budowlane Kamil Durmaj - Doskonałe Wylewanie Fundamentów Gostynin

DURMAX Usługi Remontowo Budowlane Kamil Durmaj

5 opinii

Chesz znaleźć dobrego specjalistę z zakresu doskonałego wylewania fundamentów z Gostynina, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma DURMAX Usługi Remontowo Budowlane Kamil Durmaj jest do Twojej dyspozycji. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Tom_Bud - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Gostynin

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

2 opinie

Powierz zadanie izolacji fundamentów fachowcom firmy Tom_Bud z miejscowości Gostynin. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Gostynina są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Tom-Bud - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Gostynin

Profesjonalne Kopanie Fundamentów Gostynin

1 opinia

Zleć zadanie kopania fundamentów fachowcom firmy Tom-Bud z miejscowości Gostynin. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. W okolicy Gostynina są w ścisłej czołówce. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Polbagger Konrad Kowalski - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Gostynin

Polbagger Konrad Kowalski

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Polbagger Konrad Kowalski. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Waldemar Lewandowski - Znakomity Fundament Gostynin

Waldemar Lewandowski

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Waldemar Lewandowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Telenergia - Doskonałe Kopanie Fundamentów Gostynin

Doskonałe Kopanie Fundamentów

Firma Telenergia oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gostynina i okolic. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

BUD-KOP - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Gostynin

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Starasz się odnaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Gostynina do realizacji zaplanowanych działań? Firma BUD-KOP jest Twoim rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Maciak-Bud - Staranny Fundament Gostynin

Staranny Fundament

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Maciak-Bud. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Najnowsze z 28 zleceń na fundamenty w Gostyninie

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Gostynin

Dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², dotarcie do świetnych konstrukcji betonowych może być trudne, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

 • Gostynin

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 2 dni temu

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Gostynin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Gostynin

2022-11-14 do 2022-11-22

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Szczawin Kościelny

Zleceniodawca szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 80m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

 • Szczawin Kościelny

2022-09-30 do 2022-10-08

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 137m², Gostynin

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 137m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Gostynin

2022-09-11 do 2022-09-19

Najlepsze Fundamenty Gostynin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 117m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Gostynin

2022-08-21 do 2022-08-29

Budowa Fundamentów Gostynin

Wykonaj zapytanie dotyczące pierwszorzędnej budowy fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Gostynin lub sąsiednim mieście. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Gostynin

2022-08-21 do 2022-08-29

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Wólka-Lizigódź

Pokaż Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Łódzkiego, więc jeśli poszukuje opłacalnych konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Wólka-Lizigódź

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 8 dni temu

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Żychlin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Żychlin

2023-01-16 do 2023-01-24

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Pomarańcza 3 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Kutno

2022-08-11 do 2022-08-19

Staranne Fundamenty

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

 • Kutno

2023-01-15 do 2023-01-23

Znakomite Konstrukcje Betonowe Gostynin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 10m² Informacje dodatkowe: 9.25 x 3.85 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kutno

2022-07-22 do 2022-07-30

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Kutno

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista udziel rad i dobierz dopasowane rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

 • Kutno

2022-08-09 do 2022-08-17

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Fundamenty pod dom szkieletowy o pow. 80 m2 Termin rozpoczęcia prac: możliwy...

 • Kutno

2023-01-01 do 2023-01-09

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Kutno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Kutno

2023-01-16 do 2023-01-24

Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

 • Płock

2022-08-25 do 2022-09-02

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Płock

Daj znać Zleceniodawcy, że lepszej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Płocka, więc jeżeli poszukuje tanich konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Płock

2022-09-10 do 2022-09-18

Fundamenty

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

 • Płock

2022-09-18 do 2022-09-26

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 301-500m², Płock

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 301-500m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ofertę prześlij po kontakcie.

 • Płock

2022-11-14 do 2022-11-14

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Płock

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: 10,5 na 8m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Płock

2022-11-20 do 2022-11-28

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Płock

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista poradź i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m². Złóż dobrą ofertę dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Płock

2023-01-10 do 2023-01-18

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: dom o konstrukcji szkieletowej 77m2 fundamentu Termin rozpoczęcia prac: moż...

 • Płock

2022-10-03 do 2022-10-11

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Płock

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Płocka. Przyczyń się do realizacji jego celów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

 • Płock

2022-10-26 do 2022-11-03

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 2500m², Płock

Nie trać energii i zrealizuj zlecenie na profesjonalne wykonanie fundamentów w Płocku. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

 • Płock

2022-11-10 do 2022-11-10

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 3000m², Płock

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 3000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

 • Płock

2022-11-07 do 2022-11-15

Tanie Konstrukcje Betonowe

Ten Klient, który nadal nie znalazł konstrukcji betonowych, choć poszukuje od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To właśnie Twoja oferta może być rozwiązaniem problemu Zleceniodawcy. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

 • Płock

2023-02-04 do 2023-02-12
dodano 2 dni temu

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 90m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Nowy Duninów

2023-01-18 do 2023-01-26

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Gostynin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Słubice

2023-01-10 do 2023-01-18

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

 • Słubice

2022-08-09 do 2022-08-17

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów