Fundamenty w Legionowie

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 450 568 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
566 180 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Legionowie

Fundamenty Legionowo

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Zrealizowanie fundamentów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Dom Pełen Energii Warszawa - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Legionowo

Dom Pełen Energii Warszawa

122 opinie

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Dom Pełen Energii Warszawa jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

PERFECT Dom Piotr Plakwicz - Doskonały Fundament Legionowo

PERFECT Dom Piotr Plakwicz

50 opinii

Gdy szukasz świetnej współpracy to profesjonaliści z PERFECT Dom Piotr Plakwicz są dla Ciebie stworzeni. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Termico Janusz Prusiński - Doskonałe Kopanie Fundamentów Legionowo

Doskonałe Kopanie Fundamentów

49 opinii

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie fundamentów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Parati Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów w Legionowie

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów w Legionowie

20 opinii

Wiele długich lat pracownicy firmy Parati Sp. z o.o. oferują usługi z zakresu pierwszorzędnego kopania fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Znakomity Fundament Legionowo

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN

5 opinii

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

K&M BUD KAMIL Jaworski - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Legionowo

K&M BUD KAMIL Jaworski

2 opinie

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu doskonałego wykonania fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma KM BUD KAMIL Jaworski jest Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Usługi Budowlane Dariusz Łojewski - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Legionowo

Usługi Budowlane Dariusz Łojewski

1 opinia

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wykonanie fundamentów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

PAGOL - Rewelacyjne Fundamenty Legionowo

Rewelacyjne Fundamenty Legionowo

29 opinii

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia PAGOL. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

MAŁSTEF Stefan Kozeł - Staranny Fundament Legionowo

Staranny Fundament Legionowo

12 opinii

Powierz zadanie wykonania fundamentów profesjonalistom firmy MAŁSTEF Stefan Kozeł z miejscowości Legionowo. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Legionowa nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Najnowsze z 24 zleceń na fundamenty w Legionowie

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 128m², Serock

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 128m². Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

 • Serock

2023-01-28 do 2023-02-05

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Olszewnica Nowa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Olszewnica nowa

2023-01-14 do 2023-01-22

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Legionowo

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Legionowa? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

 • Legionowo

2023-01-05 do 2023-01-13

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Skrzeszew

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie dwóch ław funadentowych dla budynku jednorodzinnego i oddzie...

 • Skrzeszew

2022-12-27 do 2023-01-04

Solidna Budowa Fundamentów Legionowo

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 140m²". Umów się na rozmowę od razu.

 • Wieliszew

2022-12-05 do 2022-12-13

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 118m², Wieliszew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 118m² Informacje dodatkowe: Uprzejmie proszę o oferty wykonania STANU ZEROWEGO dla zamieszczonego projektu (budynek...

 • Wieliszew

2022-11-09 do 2022-11-17

Idealne Konstrukcje Betonowe Legionowo

Daj znać Zlecającemu, że równie dobrej propozycji konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Legionowa, więc jeżeli szuka idealnych konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Dokładne informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

 • Legionowo

2022-11-01 do 2022-11-09

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 201-300m²". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

 • Jachranka

2022-11-01 do 2022-11-09

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jachranka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: https:/www.tooba.pl/projekt-domu-Wyszukany-D64-wariant-II-TSN-632 Termin r...

 • Jachranka

2022-11-01 do 2022-11-09

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 364m², Legionowo

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 364m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Legionowo

2022-10-19 do 2022-10-27

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 364m², Wieliszew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Skateparkk Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 364m² Informacje dodatkowe: Do wykonania następujące etapy 8.1. Prace przygotowawcze Usunięcie humusu 8.2.. Pod...

 • Wieliszew

2022-10-19 do 2022-10-27

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Skubianka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 50m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie płyty fundamentowej pod garaż. Technologia do ustale...

 • Skubianka

2022-10-15 do 2022-10-23

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 94m², Wieliszew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 94m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wieliszew

2022-10-13 do 2022-10-21

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt Archon, dom w prymulkach bez piwnicy. Fundamenty z bloczków betonowych. Te...

 • Legionowo

2022-09-25 do 2022-10-03

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 100m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie stanu zerowego budynku o wymiarach 11x11m. Fundamenty: płyta fu...

 • Wieliszew

2022-09-08 do 2022-09-16

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 100m², Wieliszew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 100m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie stanu zerowego budynku o wymiarach 11x11m. Fundamenty tradycyjne, pod s...

 • Wieliszew

2022-09-08 do 2022-09-16

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 500m² Informacje dodatkowe: stawiam halę 500m2 hala lekkonośna z płyty PIR. potrzebuję pod nią fundamen...

 • Nieporęt

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 500m², Nieporęt

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 500m² Informacje dodatkowe: 500m2 hala lekkonośna z płyty PIR. fundament okalający plus podłoga...

 • Nieporęt

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jabłonna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Budowa wg projektu MG Amber Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Jabłonna

2022-09-06 do 2022-09-14

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 280m², Legionowo

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 280m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

 • Legionowo

2022-08-24 do 2022-09-01

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Legionowo

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Szukam ekipy do wykonania ław fundamentowych metodą szalunków traconych (ława...

 • Wieliszew

2022-08-19 do 2022-08-27

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 56m², Łajski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 56m² Informacje dodatkowe: płyta fundamentowa betonowa o wymiarach 7m x 8m pod garaż blaszany ...

 • Łajski

2022-08-15 do 2022-08-23

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Serock

2022-08-10 do 2022-08-18

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², Skubianka

Ten Zleceniodawca nadal szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Skubianka

2022-08-10 do 2022-08-18

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów