Fundamenty w Otwocku

Porównaj oferty od Specjalistów od Fundamentów z Twojej okolicy.
Obsłużyliśmy już 7 442 506 zleceń.

 • (obsługiwane z Oferteo)
565 750 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Początkowym etapem każdej budowy jest „stan zero”, w trakcie którego prowadzone są prace ziemne oraz wykonywane fundamenty. To niezwykle istotna część całej budowy, ponieważ ewentualne błędy popełnione podczas tych prac rzutować będą w kolejnych etapach. Jak powinno wyglądać prawidłowe wykonanie fundamentów oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę w trakcie ich budowy? - przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące fundamentów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Przed przystąpieniem do budowy domu lub innego obiektu, należy zgromadzić pokaźną dokumentację, w tym mapy i pozwolenia. Jednym z najważniejszych dokumentów jest projekt budowy, na podstawie którego odbywa się całość prac. Możemy zdecydować się na zakup gotowego projektu lub wybrać projekt indywidualny. Po otrzymaniu pozwolenia na budowę rozpoczyna się pierwsza faza prac: budowę fundamentów.

W pierwszej kolejności, na działce musi pojawić się geodeta, który dokonuje wytyczenia budynku. Prace geodezyjne są bardzo ważnym etapem i należy przeprowadzić je z należytą dokładnością i precyzją. Uprawniony geodeta wytyczy osie budynku oraz wskaże rzędne, które będą stanowiły punkt zero – miejsce odniesienia co do głębokości osadzenia budynku w ziemi. Po wytyczeniu budynku, ekipa budowlana może przystąpić do budowy fundamentów.

Rozpoczynającym etapem przy rozpoczęciu działania na placu budowy są prace ziemne, które rozpoczynają się od wykopu. Wykop możemy zlecić operatowi koparki lub firmie budowlanej, która wykonuje fundamenty. Najpierw operator koparki zbiera humus, czyli pierwszą warstwę ziemi, a następnie wykonuje wykop pod ławy fundamentowe. Podczas prac ziemnych, ekipa przygotowuje szalunki, dzięki którym fundamenty uzyskają właściwy kształt. Najczęściej odbywa się to za pomocą deskowania.

W kolejnym etapie odbywa się zbrojenie fundamentów, wykonywane z drutów o szerokości od 6 do nawet 16 mm, połączonych ze sobą strzemionami. W wykopie należy wylać niewielką warstwę chudego betonu, na który umieszczamy zbrojenie. Następnie całość zalewamy betonem B-20 lub B-25. Warto pamiętać, że zbrojenie i zalanie fundamentów zawsze odbywa się pod czujnym okiem kierownika budowy.

Ławy fundamentowe zabezpiecza się przed wilgocią układając na nich papę lub folię. Prawidłowa izolacja fundamentów zabezpiecza przed podciągnięciem wilgoci w ściany nośne budynku. Na zaizolowanym podłożu można rozpocząć budowę ścian fundamentowych, które wykonuje się z gotowych bloczków. Ostatni etap prac to ocieplenie fundamentów. Jak wybrać styropian na fundamenty? Przede wszystkim należy wybrać produkt odporny na ściskanie oraz dobrej izolacyjności termicznej. W zależności od poziomu wód gruntowych, możemy wybrać styropian ESP dla fundamentów, styropian aqua, lub styrodur. W projekcie budowy znajdziemy informacje o grubości izolacji.

Po wykonaniu fundamentów, wykop możemy zasypiać zagęszczonym piaskiem, a następnie wylać warstwę chudego betonu. W ten sposób zakończymy w całości stan zero i możemy przystąpić do murowania ścian.

Ranking najlepszych specjalistów od fundamentów w Otwocku

Fundamenty Otwock

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Termico Janusz Prusiński - Porządna Płyta Fundamentowa Otwock

Termico Janusz Prusiński

49 opinii

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Termico Janusz Prusiński są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz - Doskonałej Jakości Fundamenty Pod Dom Otwock

Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz

30 opinii

Według Ciebie doskonałej jakości fundamenty pod dom to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Globallet - Płyty Fundamentowe - Doskonałe Fundamenty Otwock

Globallet - Płyty Fundamentowe

18 opinii

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Globallet - Płyty Fundamentowe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

BEST-EW Emil Woźniak - Najlepsze Kopanie Fundamentów w Otwocku

Najlepsze Kopanie Fundamentów w Otwocku

10 opinii

Od lat pracownicy BEST-EW Emil Woźniak wykonują usługi z zakresu najlepszego kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Budownictwo Ogólne Kazimierz Skrzeczyński - Świetny Fundament Otwock

Świetny Fundament Otwock

7 opinii

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Budownictwo Ogólne Kazimierz Skrzeczyński z Otwocka będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

K&M BUD KAMIL Jaworski - Porządne Fundamenty Pod Dom Otwock

K&M BUD KAMIL Jaworski

2 opinie

Jeśli szukasz współpracy to specjaliści z KM BUD KAMIL Jaworski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Dłużej nie czekaj i poproś o ofertę - gwarancja zadowolenia!

Stuga - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Otwock

Stuga

2 opinie

Chesz znaleźć solidnego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Stuga jest gotowa Ci pomóc. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Barts-bud - Pierwszorzędny Fundament Otwock

Pierwszorzędny Fundament Otwock

1 opinia

Jeśli jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu to wykorzystaj doświadczenie Barts-bud. Otwock to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Budiko - Dominik Domański - Staranne Wzmacnianie Fundamentów Otwock

Budiko - Dominik Domański

10 opinii

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Budiko - Dominik Domański. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Najnowsze z 31 zleceń na fundamenty w Otwocku

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Otwock

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

 • Otwock

2023-02-01 do 2023-02-01

Usługi Wykonania Fundamentów Otwock

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

 • Łukówiec

2023-01-28 do 2023-02-05

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Otwock

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-01-01...

 • Otwock

2023-01-25 do 2023-02-02

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Otwock

Jeśli oferujesz najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Mazowieckie oraz sąsiednich powiatów to to zapytanie jest zorientowane na Ciebie. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

 • Dziechciniec

2023-01-25 do 2023-02-02

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Otwock

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na profesjonalna budowa fundamentów w rejonie Otwocka i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej fachowej firmy. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

 • Otwock

2023-01-20 do 2023-01-28

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 95m², Kołbiel

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 95m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

 • Kołbiel

2023-01-15 do 2023-01-19

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Wiązowna

Ten Zleceniodawca nadal szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

 • Wiązowna

2023-01-13 do 2023-01-21

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 162m² Informacje dodatkowe: Wykonanie pełnego zakresu prac dotyczącego stanu "0" zgodnie z projektem, tj. wymiana/z...

 • Karczew

2023-01-11 do 2023-01-19

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Wiązowna

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Willa Floryda 3 na plycie fundamentowej ( grunt zostal wymieniony i zagęszc...

 • Wiązowna

2022-12-12 do 2022-12-12

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Otwock

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Otwock

2022-12-11 do 2022-12-12

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 161m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Poszukuję firmy do wykonania pełnego zakresu robót dotyczących rea...

 • Karczew

2022-11-30 do 2022-12-08

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 102m² Informacje dodatkowe: Projekt Extradom BW-36 warian16 Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Józefów

2022-11-29 do 2022-12-07

Porządne Fundamenty Otwock

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 102m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

 • Józefów

2022-11-29 do 2022-12-07

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², Sobiekursk

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wybija się w branży. Marka, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

 • Sobiekursk

2022-11-23 do 2022-12-01

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie wieńców żelbetowych pod murłatę, w trzech budynkach o długoś...

 • Otwock

2022-10-26 do 2022-11-03

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 36m², Otwock

Nie marnuj energii i wybierz zapytanie o profesjonalna budowa fundamentów w Otwocku. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - sprawdź!

 • Otwock

2022-10-10 do 2022-10-18

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 161m² Informacje dodatkowe: Projekt: Willa Miranda 15 (G2) Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-01...

 • Karczew

2022-10-01 do 2022-10-09

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 51m², Otwock Wielki

Zlecający, który poszukuje usługi wykonania fundamentów winien koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

 • Otwock wielki

2022-09-28 do 2022-09-28

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Otwock

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: zlecę wykonanie fundamentów pod budynek jednorodzinny, Otwock Jabłonna, robo...

 • Otwock

2022-09-20 do 2022-09-28

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Otwock

Możesz zaoferować propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Przedłóż dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

 • Otwock

2022-09-20 do 2022-09-20

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 14.5 x 13.5m. Projekt domu ua61 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

 • Rzakta

2022-09-11 do 2022-09-19

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Otwock

Pokaż Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych nie znajdzie na terenie Otwocka, więc jeśli poszukuje opłacalnych konstrukcji betonowych to bez wahania powinien sprawdzić Twoją Firmę. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń już dziś.

 • Otwock

2022-09-06 do 2022-09-14

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 220m², Karczew

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 220m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

 • Karczew

2022-09-06 do 2022-09-14

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Dzięki dbałości o szczegóły usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

 • Otwock

2022-09-01 do 2022-09-09

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m², Józefów

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł konstrukcji betonowych, pomimo że próbuje znaleźć od kilku tygodni, zgłosił nam zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 100m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie będziesz żałować.

 • Józefów

2022-09-01 do 2022-09-09

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 30m², Osieck

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

 • Osieck

2022-08-31 do 2022-09-08

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

 • Wiązowna

2022-08-17 do 2022-08-25

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: 15,5m x 9,25m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Osieck

2022-08-10 do 2022-08-18

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Osieck

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

 • Osieck

2022-08-10 do 2022-08-18

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

 • Piotrowice

2022-07-29 do 2022-08-06

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Radiówek

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, niewątpliwie zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m². Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

 • Radiówek

2022-07-28 do 2022-08-05

Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Najczęstsze pytania o fundamentach

Jaki styropian wybrać do izolacji fundamentów?

Izolacja fundamentów to jeden z najważniejszych etapów podczas całej budowy domu. Prawidłowo wykonana, zabezpieczy nas przed podciąganiem wilgoci oraz powstaniem mostków termicznych. W rezultacie, unikniemy w budynku niemiłych „niespodzianek” w postaci grzybów, oraz zyskamy dodatkową izolację cieplną.

Wybierając styropian na fundamenty, należy zwrócić uwagę na współczynnik przewodzenia ciepła (lambda) – im niższy, tym mamy do czynienia z „cieplejszym” styropianem. Obecnie na rynku znajdziemy styropiany: standardowy ESP, hydrofobowy, a także styrodur. W przypadku niskich wód gruntowych, a także braku piwnicy możemy wybrać styropian ESP dedykowany do fundamentów. Styropian „hydro” (znany także jako aqua) charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dedykowany jest dla budynków, gdzie znajduje się wysoki poziom wód. W przypadku mokrych gruntów, wysokich fundamentów oraz piwnic, warto rozważyć użycie styroduru, który nie tylko zapewnia doskonałą hydroizolację, ale także odznacza się wysoką odpornością na ściskanie i uszkodzenia mechaniczne.

Jakie koszty trzeba ponieść przy wylaniu i izolacji fundamentów?

Wykonanie fundamentów, na tle całości inwestycji związanej z budową domu, stanowi niewielki ułamek kosztów. Głównym wydatkiem są materiały – stal zbrojeniowa i beton. Koszt budowy fundamentów będzie różny w zależności od powierzchni budynku oraz głębokości fundamentu. Szacuje się, że kwota, jaką należy przeznaczyć na fundamentowanie domu, waha się od od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na tym etapie prac nie warto jednak szukać oszczędności, szczególnie jeśli chodzi o izolację cieplną budynku. Po zasypaniu fundamentów ziemią, nie będzie możliwości poprawy ewentualnych niedociągnięć i braków. Podczas wykonania fundamentów warto korzystać z pomocy doświadczonych fachowców, którzy oferują wysoką jakość usług i gwarantują profesjonalną realizację.

Jaki specjalista odpowiedzialny jest za wylanie fundamentów?

Za wylanie fundamentów odpowiada ekipa budowlana, w której znajdują się doświadczeni murarze oraz zbrojarze. Jeżeli szukasz sprawdzonych specjalistów koniecznie sprawdź nasz Ranking Najlepszych Firm. Całością prac koordynuje kierownik budowy, który jest odpowiedzialny za właściwy przebieg robót. Powinien on pojawić się na budowie szczególnie podczas wykonywania zbrojenia i wylania fundamentów, a także towarzyszyć geodecie podczas wytyczenia budynku. Przy pracach budowlanych skorzystać możemy także z usług inspektora nadzoru inwestorskiego, który jest odpowiedzialny za kontrolę i nadzór nad całością inwestycji. Warto zatrudnić go szczególnie podczas prac o dużym stopniu skomplikowania i zaawansowania. O powołaniu i wyborze inspektora nadzoru inwestorskiego decyduje inwestor.

Otrzymaj bezpłatne wyceny od Specjalistów od Fundamentów